• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Jel to sigurno slikano ove godine? :(rofl):
Izgleda da je kod tebe mraz bil puno slabiji, uopće se ne primijeti na krumpiru. :icon_thumright:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Strašno je izgledalo, tri desna reda su bila veća jer su bili do 7 dana prije mraza pod agrilom, oni su dobili po vrhu a ostali skroz do zemlje..ali u pitanju je original sjeme Adora.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Može već sada - cilj i je podići lisnu masu čim ranije.

Počni sa dva posto pošto je lišće još mlado, pa pređi na tri. Teoretski možeš ići do petice, no trica je neka sigurnost od spaljivanja, i trebaš voditi računa o vremenskim uvjetima kod aplikacije - nikako po visokoj temmperaturi niti jakom suncu - najbolje predvečer, u svakom slučaju kada su temperature ispod dvadeset pet - izbjegavaj podne ako nije oblačno.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sedam dana.

pet kila je jedan i pol posto - može, ali može i jače.
Možeš onda na pet dana ponoviti.
Možda i bolje kod visokih dnevnih temperatura - slabije a češće.


Obavezno paziti na temperaturu - ja sam pola hektara na dvije parcele skurila - bila zadnja šprica, pa mislila, ajd, da se zgotovi, a i vagala nisam, onako, od oka tu zadnju, nakon osam vaganja pouzdala sam se u svoju moć procjene., u žetvu - osušilo se u pet dana doslovno.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Da nisam bacil sedmicu prije sadnje moj bi bil eko jer sam prije ogrtanja zaboravil baciti kan. :icon_redface:
Jel bu puno smanjen efekt ako ga sad malo "posolim" po vrhu grobeka uz cimu?

Nakon pročitanih savjeta za špricanje otopinom uree se dvoumim između dodavanja kana površinski na vrh grobeka ili 2-3 primjene 2%-tne otopine uree. :icon_scratch:
Kaj bi dalo bolji efekt?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Jel radi tko prihranu krumpira sa kanom ili?sa koliko?

Ja sam napravio baš danas ali s nitro borom od yare da probam.
Bacio oko 350 kg pa ha i odmah ga ogrnuo da uđe u zemlju
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Na pola sam išel z Kan-om,a ostatak sa sulfanom od Yare,i jedno i drugo cirka 100 kil/ral. Jedino razmišljam s kim u prihranu poslije cvatnje,probal sam od Yare Kristu,ali nekog efekta baš i nema. U planu je Multi K od Haife,ali otom potom. I poslije prihrane Kanom,dobro bi bilo ogrnuti,ali ak se i ne ogrne "bolje neka nek nika".
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Na krumiru su mi počeli malo žutjeti gornji listovi, a na par komada su se smanjili i zgužvali isto gornji listovi. Da li znate s čime bi to pošpricao a da ima malo pakovanje jer mi je to na vrtu.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Moja belarosa je zatvorila redove...a i vineta isto je da zatvori i sad je planu hititi amusulfan oko 200 kg na hektar al nebum ogrnul jer su mi cisti pa de aktiviram korove...u planu je bacat dva puta prihranu sa rasipacem.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Moj krumpir da današnji dan..
dfd463b91f001283814bc460560bcfed.jpg


e58c96850d22ec3967f5d472099f189a.jpg


1a0a30b3355ef6f42ee9e14ba455fd4b.jpg
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Moja belarosa i vineta od johabice samo sto nije u cvatu :)
lijepo se oporavio od mraza i krenuo rasti jos bolje:)
posto su mi redovi dosta siroki-zbog kultivatora, razmisljam da izmedu stavim jos dvije gajbice krumpira i graha sto mi je ostalo od sjetve...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Jučer predvečer sam folijarno prihranil krumpir. 360 grama uree u 18 lit vode (2%). Pošprical sam 7,25 redova duljine 50 m. Jesam li u nečem pogriješil?

Jedan red sam prihranil kanom, a 3/4 jednog reda nije ničim prihranjeno. Folijarno planiram ponoviti idući ponedjeljak ili utorak, ovisno o vremenu.

Sad bum mogel vidjeti razliku između prihrane kanom, folijarne prihrane i bez prihrane.
moj još nije u cvatu, tek se pojavljuju prvi pupoljci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh