• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja neznam zakaj uopče sadim kad bez zemlje raste :(giggle):



Ovo je slika Johabičinog sjemena od prije par dana.
Onaj skroz desno se smrzel do zemlje.



A ova je od današnjih arheoloških radova prije pokušaja tretmana protiv zlatica.
Da se počastimo za ručak čistokrvnim :icon_keel::icon_keel:
Sitan je još ali ga ima, samo da nebu preveč :(whew):

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tvome krumpiru fali dušika, to se vidi po listovima, nisu normalne veličine, maleni su i dosta blijedi. Trebaju biti krupniji, i tamnozeleni.
Obzirom da znam šta si sadio i kako to mora izgledati jer sam to isto sadila i ja, predpostavljam da si u nečemu fulao - jesi li sviježe gnojio stajnjakom pa je on pojeo dio dušika, ili je bilo puno kiše nakon sadnje pa je dušik ispran ispod nivoa korijena..... Inače, za ovo doba imaš , obzirom na hladno proljeće, pogotovo niske noćne temperature zadovoljavajuću krupnoču gomolja. Da je bilo normalno topline, to bi sada već bilo ohoho krupnije.

P.S.

Imaš mnogo lijepe natikače.
Baš mi se sviđaju.:(nerd)::(giggle)::icon_razz:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moje je sjeme od Johabija i krumpir je osjetno veči zlatica nema i ničim nije tretiran . Kak sem uzel sjemena za rodbinu svi su zadovoljni ipak Johabičin suprug ima kvalitetnije sjeme :(giggle)::(giggle): (sorry Jo ,, znaš da neznam lagati) nebudem :icon_hang:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Tvome krumpiru fali dušika, to se vidi po listovima, nisu normalne veličine, maleni su i dosta blijedi. Trebaju biti krupniji, i tamnozeleni.
Obzirom da znam šta si sadio i kako to mora izgledati jer sam to isto sadila i ja, predpostavljam da si u nečemu fulao - jesi li sviježe gnojio stajnjakom pa je on pojeo dio dušika, ili je bilo puno kiše nakon sadnje pa je dušik ispran ispod nivoa korijena..... Inače, za ovo doba imaš , obzirom na hladno proljeće, pogotovo niske noćne temperature zadovoljavajuću krupnoču gomolja. Da je bilo normalno topline, to bi sada već bilo ohoho krupnije.

P.S.

Imaš mnogo lijepe natikače.
Baš mi se sviđaju.:(nerd)::(giggle)::icon_razz:
Njemu fali samo temperatura pečenja :icon_keel:

U pravu si, kiša je odradila svoje, ali bit če ga i previše.

Nanule :x:
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Kilo po kilo pomalo se vadi,Jerla gotova,došla na red i Mona lisa!-Automatska ručna vadilica !
 

Prilozi

  • IMG_20160609_173208.jpg
    IMG_20160609_173208.jpg
    83 KB · Pregleda: 180

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Belički kalomper od tete JO,je izrastao u pravi Bilogorski krumpir,jučer tretiran sa Ridomilom i to je to, krajem mjeseca ide van,jedva čekam da vidim rezultat kemijanja, ,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
55bb31553a0f9e9dfdf04b0cc8066742.jpg


dcf96422015c18b99639eee2080cde6a.jpg
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo i moga krumpira,kad već svi slikaju da i ja bacim koju. 200kg posađeno.
cvuPKzt.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Moj pluta, nece bit sta ni slikat ni vadit ove godine, krasne cime nadam se da je i dole tako ;)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ja svojeg povadio pola.
 

Prilozi

  • WP_20160614_002.jpg
    WP_20160614_002.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 154
  • WP_20160614_001.jpg
    WP_20160614_001.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 136

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja neznam ni s cime cu ga vadit ako ovako nastavi padat,kod mene doslovno blato,voda stoji na mjestima
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod mene isto, jučer sam radio kanale da brže voda otiče a danas je ima još više.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Krasno.

U mome selu od sedamsto kuća je jučer ili prejkjučer navodno bio nekakav potop. Pitaju me danas na tržnici - kaj, bilo je tako strašno?
Šta, gdje, kada - pitam ja. Ja na rubu sela - kod garaže tri kapi a kod ograde niti kap.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam u startu odusto od kanala,presporo je to, ja čim padne uzmem pumpu i u najniži dio stavim kosaru i pumpaj,al ne pomaze puno kad je jednostavno premokro, taman ispumpam vodu i evo ti kiše
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Johabice to valjda jedino tebe u tom dijelu Belice nije namocilo heh kod mene jucer pljusak oko 2popodne da su brisaci na autu bili u 3.brzini da se uopce moglo vidjet.u par minuta voda napunila sve grabe i kanale ko da pada 2dana
 

Najnoviji postovi

Na vrh