• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Siki,jerla bi ti sigurno odgovarala, međutim šteta ju je kasno sadit jer je jako rana sorta.Berber ne bih preporučio jer ja ga nisam sadio(niti drugi u mojoj okolici),ali znam da istra sadi.
Eto Asestik je dobro sve odradio(odabir prave sorte,rok sadnje čak i pokrivanje)
Riječ je o ranoj sorti Adori.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Normalno je da je bitno pazit čime je špricana predkultura a što se tiče kao predkulturu za krumpir može kukuruz ali bolje su žitarice(pšenica, ječam, zob....),repa baš i nije zato što je iz porodice korjenaša(ne dobivaš od nje humus,nego zbog gnjiloće se nakuplja više bolesti)

pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?

Fala lijepa.
Tak sam si mislil. A ovo za repu nis znal. :oops:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Jerla ti je stara dobra sorta,jako rana.Jesi li probao dolje saditi adoru zanima me kako podnosi zemlju i klimu?

pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?

znam da je star sorta a i nije više dobra kao prije
andoru nisam probao
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer dovezao sjemenski.....neizgleda loše, počeo je lagano klijati........sorta marabel, bez deklaracije, pa što bude......ima oko 1200kg

uz to sam uzeo i 10kg original sjemena (također marabel), sa deklaracijom, neizgleda mi bolje od onog bez deklaracije.......pa ću i njega staviti jedan red za probu, da mogu usporediti.......samo njegova cjena na sajmu u osijeku je 13kn za kilogram :rolleyess: dok dessire je 10kn/kg
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
jučer dovezao sjemenski.....neizgleda loše, počeo je lagano klijati........sorta marabel, bez deklaracije, pa što bude......ima oko 1200kg

uz to sam uzeo i 10kg original sjemena (također marabel), sa deklaracijom, neizgleda mi bolje od onog bez deklaracije.......pa ću i njega staviti jedan red za probu, da mogu usporediti.......samo njegova cjena na sajmu u osijeku je 13kn za kilogram :rolleyess: dok dessire je 10kn/kg

Cijene sjemenskog krumpira ti se kreču kal. 28-35 11,80kn za 1kg, naravno original(deklaracija).
Dessire je stara sorta (nekad bila popularna),ali sad ima na tržištu puno boljih sorata.
Pozdrav i puno uspjeha!

pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cijene sjemenskog krumpira ti se kreču kal. 28-35 11,80kn za 1kg, naravno original(deklaracija).

Ja sam prije tri godine Kleopatru plaćao 12 kuna i to krupniju.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ja sam prije tri godine Kleopatru plaćao 12 kuna i to krupniju.

Puno si platio i to još krupnu.
Kleopatra je crvena ranija sorta lijepog oblika i solidnog prinosa.
Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ima ih, treba paziti jer odjednom dođu.....


@dalmatino: kad si prije uspio posaditi, ja bi trebao skloniti 30cm snijega da mogu saditi.......

Eto i ja uspio posaditi svoju ADORU 10 dana ranije nego prošle godine po proračunu trebalo bih i toliko ranije vaditi .
Pozdrav!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Eto i ja uspio posaditi svoju ADORU 10 dana ranije nego prošle godine po proračunu trebalo bih i toliko ranije vaditi .
Pozdrav!

Hrabar si asestik, svaka čast, rano si krenuo sa sadnjom čak ranije nego mi u Međimurju.Daj Bože dobro vrijeme i bit će rana berba, a pretpostavljam i dobra cijena mladog krumpira, pošto je starome merkaltilnom cijena 2,50 kn(franko proizvođač)za 1kg.
Pozdrav!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam htio staviti za par dana, samo 1000 kvadrata......jer zemlja se počela sušiti, al danas padne kiša, što pomiče sadnju za minimalno 15 dana..... znači početkom 4mj do sredine 4mj bude sadnja.....u redovno vrijeme, ništa neću moći ranije......:rolleyess:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Hrabar si asestik, svaka čast, rano si krenuo sa sadnjom čak ranije nego mi u Međimurju.Daj Bože dobro vrijeme i bit će rana berba, a pretpostavljam i dobra cijena mladog krumpira, pošto je starome merkaltilnom cijena 2,50 kn(franko proizvođač)za 1kg.
Pozdrav!

Ja posadio jučer adoru i pokriveno.
 
D

dkrajina

Guest
Halo interesuje me dali ima neko krompir na veliko da prodaje.
Hvala
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Halo interesuje me dali ima neko krompir na veliko da prodaje.
Hvala

Pa prijatelju koliko je to na veliko?Kod mene ima nekoliko pakirnica(distributera).
Pa još pitanje za kuda isporuka,kakvo pakiranje.
Cijena merkaltilnog krumpira momentalno se kreće 2,50kn za 1kg
 
D

dkrajina

Guest
Pa prijatelju koliko je to na veliko?Kod mene ima nekoliko pakirnica(distributera).
Pa još pitanje za kuda isporuka,kakvo pakiranje.
Cijena merkaltilnog krumpira momentalno se kreće 2,50kn za 1kg

Isporuka za Austriju,moze sva proizvodnja da se otkupi ako cijena odgovara.
Interesuje me cijena pakovanje po 2 kilograma,5 kilograma i cijena u big-bags,ako moze u eur cijena,i cijena za vece kolicine napr.20 tona sedmicno.
Hvala.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi pozdrav,

kupio sam u Glamocu (BiH) desire 225kg velicine cca 35mm do 65mm.
Planiram sadnju pocetkom Travnja pa me zanimam par stvari ako neko moze pomoc;

-Kako to skladistit do tada, koje osobine mora imat prostor? Sad je u vrecama od 25 kg!
-Da li naklijavati? Imam na raspolaganju cca 2500m2, posadio bi sto vise mogu sadio bi rucno
-Ako naklijavam, kad rezem, koliki je dio klici bitan ispod povrsine krumpira,
odnosno kako znat da necu ostetit klici (kako da to nazovem) korijen?

Mozete me i ispravit ako grijesim,
ovako sam ja zamislio (proucavajuci ovu temu) da bi bilo dobro

-poredat u kartonske kutije od krafni
-skladistit u mraku cca 10 celziusa
-cca 5 dana prije sadnje raskrizati da bude po 1 ili 2 klice po komadu
+pustit svijetlo
-sadit kad klica bude cca 1 cm, na dubinu cca 10 cm
+malo 15-15-15 izmedju svakog krumpirica...


sta mislite?
Fala vam!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Isporuka za Austriju,moze sva proizvodnja da se otkupi ako cijena odgovara.
Interesuje me cijena pakovanje po 2 kilograma,5 kilograma i cijena u big-bags,ako moze u eur cijena,i cijena za vece kolicine napr.20 tona sedmicno.
Hvala.

Da ti pošaljem na PP, adresu najjačeg distributera krumpira pa kontaktirajte dalje.Inače radi za Konzum ali ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh