• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
107
Ja koristim Naan 427, tzv. izraelke, stavljam ih svako 6m, kapacitet cca. 1m3 u satu. Bacaju mi u uvjetima bez vjetra 12 metara u svaku stranu.
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
107
Vodu dovodim kroz crijevo od 2 cola, reduciram na štapove od 3/4 i onda na mufnu reduciram na 1/2. Na ovim slikama je mala njiva na kojoj imam 12 prskalica svako 6m, pokrivaju mi 17 redova a međuredni razmak je 60 cm. Sa villager hp30 ili sonic svp50 hp benzincem gonim na većoj njivi bez problema 25 ovih prskalica, 150m dužine i 22 širine kad nema vjetra.
Ovaj krumpir mi 2.4. led opržio, oporavlja se ali mislim da tu neće biti nekog prinosa jer je već bilo gomolja veličine jajeta.
Na drugoj njivi je još gore stanje. Screenshot_20200421_131143.jpg Screenshot_20200421_130927_com.huawei.himovie.overseas.jpg IMG_20200420_111140.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vocarcg,
odlično odrađeno. (y)
Koji je razmak redova i kolika je vanjska širina kotača?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,253
Slažem kultivator za krompire, onaj što se dobije skupa s sadilicom strojna žalec , al nikako mi se poklopit sve to, pa ako netko ima sliku upustva, nekakvu informaciju, zna to složiti bio bih zahvalan jako.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Slažem kultivator za krompire, onaj što se dobije skupa s sadilicom strojna žalec , al nikako mi se poklopit sve to, pa ako netko ima sliku upustva, nekakvu informaciju, zna to složiti bio bih zahvalan jako.
Vrlo je jednostvano..možda tebi nešto fali. Skineš komplet redove za sadnju, i u iste rupe staviš druge nosače u koje metneš motike za zagrtanje. IMG_20200501_081923.jpg IMG_20200501_081957.jpg IMG_20200501_082033.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,253
Ma imam sve, ja bih htio složiti kultivator, sa po tri radna tijela po jednom redu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Na donjoj slici se vidi na srednjem redu desno od opruge dio s dve rupe u koje idu motičice. na srednjem redu idu dve motičice,lijeva i desna a iza srce, na krajnim redovima idu dva radna tijela..srce i po jedna motičica, tako ti redovi kultiviraju po pola,a kad se vračaš po tom redu reže drugu polovicu. Uvijek ideš tragom traktora između redova kako si sadio, tako da ti onaj razmak gdje si spajao redove,ne igra ulogu dali je premali ili preveliki. Nadam se da me rezumiješ..poanta je da nemogu ići tri radna tijela po jednom redu,jer nečeš moći pratiti razmak redova.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Ma to je samo za sebe, ne bi bio isplativ za prodaju. Puno ukusniji od bilo kojeg, čak i Mona Lise koja kod nas slovi kao broj jedan. Slabo rodi jer ostavljamo svoje sjeme, trajnost mu je loša pa ga sadimo dvaput godišnje. Na cca 40m dužine je bio ovaj jedan paket. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh