• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
negdje oko 10tak dana ranije od moga.....kod mene u zadnja 2-3 dana dosta niknulo......samo, fali kiše......razmišljam kako rješiti navodnjavanje......a onda bi i trebao barem 2 PVC cisterne od 1000 litara, pa pumpu, pa crijeva, pa one prskalice......jel netko probao one plastične prskalice, kažu da baca oko 20tak metara......mislim da je oko 10kn/komad......a trebao oko 20 komada.......tako da bi me to sve izašlo oko 2000kn, + svaki dan pumpanje vode iz rijeke.......:rolleyess:
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
negdje oko 10tak dana ranije od moga.....kod mene u zadnja 2-3 dana dosta niknulo......samo, fali kiše......razmišljam kako rješiti navodnjavanje......a onda bi i trebao barem 2 PVC cisterne od 1000 litara, pa pumpu, pa crijeva, pa one prskalice......jel netko probao one plastične prskalice, kažu da baca oko 20tak metara......mislim da je oko 10kn/komad......a trebao oko 20 komada.......tako da bi me to sve izašlo oko 2000kn, + svaki dan pumpanje vode iz rijeke.......:rolleyess:[/QUOT

pretpostavljem da imaš malu površinu za osobni uzgoj. navodnjavanje kišenjem samo stimulira razvoj bolesti kao što su plamenjača,koncentrična pjegavost ... i još u kombinaciji s površinskim vodama koje su prepune bakterija neće dobro završiti. bolja opcija ti je ako imaš mogućnosti zabiti pumpu i uzimati podzemnu vodu koja nije imala kontakt s zrakom, staviti je u cisterne da se temperira te ako možeš puštati vodu između redova (u jarke), još ako ti je nagnut teren gravitacija će učiniti svoje:p
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ah,da zaboravih napomenut što se tiče senkora,da je teško razgradiv u zemlji,ostavlja rezoide zbog kojih je ograničena sadnja nekog povrća na istom mjestu.
Jednim djelom zbog toga izbjegavam špricanje pošto iza krumpira ide salata ali to je i tako već gotovo. Ajde Johabi reci mi kako ti napreduje krumpir pa stavi i neku sličicu da vidimo kako ide kod tebe i u tvom kraju.

@ Mogao bi i asestic da se prikaže na forumu i da stavi sličice svog ranog krumpira koliko se sjećam trebao bi ga oko dvadesetog vaditi pa bi bilo lijepo vidjeti kako napreduju vaši krumpirići.

Pozdrav.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo kak izgleda moj krumpir točno mjesec dana od sadnje.

30042011271.jpg


Nažalost još uvijek je premokro za okapanje, a prognoza loša. Eh da se barem pola kišnog i lijepog vremena izmijenilo sa istočnom Slavonijom. Pomoglo bi i njima i nama.
Obratite pažnju na lijevi dio slike. Tam se nazire još jedan red. To je ono kupljeno sjeme koje nije bilo naklijano.
Najbolji primjer važnosti naklijavanja.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Jednim djelom zbog toga izbjegavam špricanje pošto iza krumpira ide salata ali to je i tako već gotovo. Ajde Johabi reci mi kako ti napreduje krumpir pa stavi i neku sličicu da vidimo kako ide kod tebe i u tvom kraju.

@ Mogao bi i asestic da se prikaže na forumu i da stavi sličice svog ranog krumpira koliko se sjećam trebao bi ga oko dvadesetog vaditi pa bi bilo lijepo vidjeti kako napreduju vaši krumpirići.

Pozdrav.

Prijatelju ski puno posla a malo vremena stavitiću fotke ogrnut je 18 travnja u petak sam zagrebao naišao na krumpir veličine oraha stablika je iznad koljena i napupao je još malo pa će cvjeteti samo me brine najava da će oko pola tjedna pasti temperatura.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dečki skim špricate krumpir za plemenjacu?

Vjerovao ili ne ja sam svoj krumpir špricao samo jednom i to poslije mraza sa Neoram wg i to je sve a možeš sa mankozebom ja da trebam ja bi ga špricao sa ridomilom a imaš masu sredstava za krumpir pa biraj sva su dobra.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
dečki skim špricate krumpir za plemenjacu?

Najbolje se pokazala kombinacija acrobat+brestanid(nažalost brestanid se više ne proizvodi)pokriva alternariju i plamenjaču,sistemik je i liječi oboljelu biljku.
Ridomil je isto sistemik ali se pokazao preslab.Neoram wg je bakreni oksiklorid i pokriva plamenjaču a i bakterioze,sa 36% aktivne tvari, dok Nordoks ima 75% aktivne tvari i pokriva isto.
Kidan protiv sklerotinije.
Večina bakrenih preparata pokriva rizoktoniju.
Uz sistemike koristiti istovremeno daconil jer pokriva kao preventiva veoma širok broj bolesti, čak 2 tjedna nakon primjene, a kiša ga teško može isprati.
@Prijatelju siki puno posla pa se nisam mogao javljati, ali mislim da si primio odgovor na pp,što se tiče slika mislim da ću i tu tehniku do dogodine svladat.
Pozdrav!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
pa kupil sam radomil...a onaj dithane jel taj dobar?

Dithan nije sistemik i služi kao preventiva,znači njime prskamo ispočetka dok je biljka zdrava, zatim drugo prskanje može Ridomil, a sva daljnja prskanja acrobat+daconil(odnosno sa onim sredstvom prema pokazanoj bolesti).
Ovo je najbolja kombinacija koju sam upotrebljavao godinama.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel netko probao prskati krumpir sa razrijeđenom otopinom koprive????:|
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@Prijatelju siki puno posla pa se nisam mogao javljati, ali mislim da si primio odgovor na pp,što se tiče slika mislim da ću i tu tehniku do dogodine svladat.
Pozdrav!

Problem je u tome što nisam ništa primio .
Pozdrav prijatelju.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Stari krumpir je postigao veleprodajnu cijenu od 4kn, čak i 4,5kn po kg,pa kad građani kod kupnje čuju cijenu ostaju šokirani.Imam još jednu tonu i to ču ovaj tjedan riješit, jer je mladi krenuo sve više.



pišem pismo tinta mi se proli gdje je ona koja mene voli?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja posadio 15.03. 10 dana prije nego lani ali kakvo je vrijeme šugava ako bude berba kao lani bti će dobro eto na prognozi u ponedjeljak pad temperature za 15 celzijusa koma.

Malo sam se prevario ove godine ADORA super izgleda veličine šaka samo što sam smanjio površinu a ništa iduće ćemo povećati.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja posadio 15.03. 10 dana prije nego lani ali kakvo je vrijeme šugava ako bude berba kao lani bti će dobro eto na prognozi u ponedjeljak pad temperature za 15 celzijusa koma.

Malo sam se prevario ove godine ADORA super izgleda veličine šaka samo što sam smanjio površinu a ništa iduće ćemo povećati.
Pozdrav!

Asestic daj ti slike tog krumpira da mi to vidimo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh