• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
stvarno odličan krumpir?daj mi reci pošto ga prodaješ..

Kao i sve povrće prodajen na tržnici kod nas je još uvijek 10 kn/kg malo je starog krumpira a tko ga ima cijena je 6-7 kn/kg. Prošla je godina bila loša pa sam ove sadio manje oko 100 kg sada mi je krivo.
Pozdrav!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma mi isto prodajemo nekaj na tržnici ..al je cijena 6 kn a neki biser prodaval po 4 kn u samoboru mladi krumpir užas
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ma mi isto prodajemo nekaj na tržnici ..al je cijena 6 kn a neki biser prodaval po 4 kn u samoboru mladi krumpir užas

Evo danas todorić dovezao kaže sutra akcija 5 kn a vidi u plodinama 4 kn ja ću probati na 8 kn.
Pozdrav!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma taj todorić i kompanija sam ruše cijenu sa nekom trečom klasom krumpira
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300

Ovaj ljevo procvjetani je kupovno sjeme u poljoapoteci a desno ,neprocvjetani,je kupovni kod privatnika....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel netko probao prskati krumpir sa razrijeđenom otopinom koprive????:|

jesam ja.pola volumena koprive pola vode.užašno smrdi,kao kokošji đubar.sve lijepo procijedio,u prskalicu i popršćem prije 20ak dana.list krompira je tamno zelen i to svugdje ravnomjeran,nema nekih nalaza da je napadnut.znači nije mu škodilo,a sad vidjećemo dalje.ovih dana ću ponoviti prskanje sa svježom mješavinom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
probao sam i ja s tim prskati, al nema efekta......onaj koji nije tretiran sa prestige, taj se morao prskati (actara wg 25,jučer).......dobro pa je to samo na oko 800-900 m2......slijedeće godine ide sve sa prestige.....
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi pozdrav,

koliko god sam zelio fotodokumentirat, opet sam propustio, ovaj put mi je aparat bio mjesec ipo na popravku...

Uglavnom, moj Glamocki Desire nakon dosta loseg iznicanja sad igleda super!
Posadio sam 350kg 10.04.2011, otprilike 25.05.2011 zagrnio,
bilo je zlatice, raskotila se, polio cca tjedan poslje zagrtanja otopinom koprive...i sad je u cvijetu, nema je uopce,niti je grizla list?!?!
Sad sta ce bit sa samim prinosom vidit cemo!
Namjeravam jos mozda krajem ovog tjedna zalit sa jedno 20-25 m3 vode...
i mozda jos jedan put polit koprivu jer mi jeostalo jos 200l

Gustajte ljudi
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
pitanjce

Nisam do sada koristio herbicid pa me zanima krumpir je ogrnut u redovima je počeo nicati uskolisni korov te sam mislio leđnom prskalicom poprskati s Fesiled forte samo između redova je to može
Pozdrav!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ljudi pozdrav,

koliko god sam zelio fotodokumentirat, opet sam propustio, ovaj put mi je aparat bio mjesec ipo na popravku...

Uglavnom, moj Glamocki Desire nakon dosta loseg iznicanja sad igleda super!
Posadio sam 350kg 10.04.2011, otprilike 25.05.2011 zagrnio,
bilo je zlatice, raskotila se, polio cca tjedan poslje zagrtanja otopinom koprive...i sad je u cvijetu, nema je uopce,niti je grizla list?!?!
Sad sta ce bit sa samim prinosom vidit cemo!
Namjeravam jos mozda krajem ovog tjedna zalit sa jedno 20-25 m3 vode...
i mozda jos jedan put polit koprivu jer mi jeostalo jos 200l

Gustajte ljudi


ja sam svoga 4 puta zagrnio.......zadnji puta je bilo poslije velikog pljuska, kada su se kučice "otopile" pa ih je trebalo popraviti.......i tada sam mogao zadnji puta u njega.......
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo i mog krumpira; lijevo jearla (već ocvala), desno desire u cvatu.
Da ne bilo; ovaj Bobostar samo lupeta o gnojidbi, a možda nikad ni motiku nije vidio...



Uploaded with ImageShack.us

p.s. Imam još nešto povrća, ali je ovaj krumpir reprezentativan, ha, ha.....
p.s.s. Tlo je klasična crvenica, ovo "smeđe" je problem fotoaparata na mobitelu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo i mog krumpira; lijevo jearla (već ocvala), desno desire u cvatu.
p.s. Imam još nešto povrća, ali je ovaj krumpir reprezentativan, ha, ha.....
p.s.s. Tlo je klasična crvenica, ovo "smeđe" je problem fotoaparata na mobitelu.
Bobostar reci dali krumpir mora da cvate šta se desi ako cvjetanje izostane.

Krumpir ti je za primjer.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam svoga 4 puta zagrnio.......zadnji puta je bilo poslije velikog pljuska, kada su se kučice "otopile" pa ih je trebalo popraviti.......i tada sam mogao zadnji puta u njega.......

da te pitam!
Kad je krumpiru cvatu, jel izbjegajes radove oko njega (jel mu cvijet osjetljiv) ili sve normalno...
Mislim se jos jednom ogrnut, ali bi mi cvijet dirao traktor...
Koliko prosjecno traje cvanje?
Jel radite sta poslje?
Zivio!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nebi baš znao odgovor na to pitanje......kod graha u cvatnji kažu da nije preporučljivo ulaziti u polje......

ja sam sve obavio prije cvatnje, jer zagrtač više nisam mogao podići, lomio bi krumpir.....već zadnji puta je bio dosta visok.....

kod mene sada otpadaju cvjetovi.......i mislim da više neću ulaziti u njega......do vađenja
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Bobostar reci dali krumpir mora da cvate šta se desi ako cvjetanje izostane.

Krumpir ti je za primjer.

Ovo je zanimljivo pitanje iz fiziologije. Plod krumpira je boba (isto kao kod rajčice; jer je plod ono što nastaje oplodnjom cvijeta), a jedemo zadebljanje korijena, gomolj. Iskreno, ne znam ima li posebne veze intenzitet rasta/brojnost gomolja i sama cvatnja; nisam to nikad posebno pratio.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
kod mene sada otpadaju cvjetovi.......i mislim da više neću ulaziti u njega......do vađenja
Mene čeka bar još dva tretmana protiv plamenjače i to sistemik+daconil. Krumpir sadim kasno (par puta mi je mraz napravio 100% štetu,a imam i vodu za natapanje) i onda je i vegetacija malo duža (min. cijeli lipanj i dio srpnja).
Prošle godine plamenjača je buknula tek nakon cvatnje, i šteta je bila bar 50% (tretirao sa Melody duo da spasim ostalih 50%).
Tako, cvatnja necvatnja, idu još dva tretmana protiv plamenjače sigurno (Antracol combi+Daconil) + natapanje (kapanjem) ako bude suho + cink folijarno (radi povećanja količine cinka u gomolju; iz nutritivnih razloga)
 
M

Miško 007

Guest
da te pitam!
Kad je krumpiru cvatu, jel izbjegajes radove oko njega (jel mu cvijet osjetljiv) ili sve normalno...
Mislim se jos jednom ogrnut, ali bi mi cvijet dirao traktor...
Koliko prosjecno traje cvanje?
Jel radite sta poslje?
Zivio!

Mislim da ti je bolje ne dirat ako si vec jednom nagrnuo nema potrebe drugi put.
A sad kad cvate ono je najbitnije i sad on puni iz cime .
Ako uništiš onda si napravio poso...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Mislim da ti je bolje ne dirat ako si vec jednom nagrnuo nema potrebe drugi put.
A sad kad cvate ono je najbitnije i sad on puni iz cime .
Ako uništiš onda si napravio poso...

u principu krumpiru cvijet uopce nije bitaj jer nesijes kupir iz sjemena vec iz ploda...
bar mislim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh