• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
BIlježim se onda za slijedeću sezonu sadnje, jednu vreću Kondora (25 kg; HPExpressom), jer ovdje u mojoj široj okolici teško da ga mogu kupiti (tu ide: Adora, Primura, Jerla, Monalisa i Desire, i možda još neka. I to je to.).
Kad mu puknem natapanje i malo biostimulatora, bit' će kao bundeva, ha, ha....

Bobostar sve ovo šti je napisao Johabi je posve točno ja sam prije dvije godine sadio kondora i mogu ti reći da su gomolji bili zaista veliki a usto i veoma ukusan za jelo.

Johabi@ Dobro zboriš mraz i suša su učinili svoje a sada trgovina će da dokrajči juče krumpir kod mene 1,4kn u plodinama 2,5 u maloprodaji.
Vineta je i ove godine dosta dobra ali je zato Marabela ostala sitna,kod mene otkad sam posadio krumpir nije pala ozbiljnija kiša.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
agrofructus sam zvao i kaže da ima ugovoreno, pa kada to pokupi, onda će vidjeti da li će uzimati još.......
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ne znam, morat ću pitati buduću punicu ako mi kaže :lol: :lol: :lol:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
To punica uzgaja kapitalce da ima čime zeta hranit .(da si bolji zet sad bi tu bilo prasence).
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Vidim da se mnogi-e dive veličini, odnosno debljini pa vam predlažem ....svak sa svojim na vagu.....i slikica na polj. forum,pa da vidimo čiji je najdeblji i najveći.Sada nemogu,ali dogodine ću i ja staviti svoj na vagu i slikica....
Da nebi bilo nismo znali radi se o gomolju krumpira!



pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vidim da se mnogi-e dive veličini, odnosno debljini pa vam predlažem ....svak sa svojim na vagu..????????...i slikica na polj. forum Mama mia,pa da vidimo čiji je najdeblji i najveći ????????.Sada nemogu,ali dogodine ću i ja staviti svoj na vagu i slikica..???????????..
Da nebi bilo nismo znali radi se o gomolju krumpira!



pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?

E prijatelju da nisi napisao ovu zadnju rečenicu ja nisam baš siguran kako bi ovo završilo možda bi neki i pokušali vagat??????????
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kak se kreče cijene mladog krumpira kod vas?danas gledam novine i vidim jedan dučan prodaje mladi krumpir 0,9kn/kg pa ko tu koga?pa to je živi užas
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kak se kreče cijene mladog krumpira kod vas?danas gledam novine i vidim jedan dučan prodaje mladi krumpir 0,9kn/kg pa ko tu koga?pa to je živi užas

Ja svoj krumpir prodajem već neko vreme po 1,4kn a čujem da je u Osjeku 1,5 samo treba ga odvesti tamo. Kod nas proizvođači krumpira tvrde da im se proizvodnja isplati po 1,00 kuna pa ti budi pametan.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja još nisam nikaj na veliko al na malo prodajem po 2kn...pa kak im se isplati ?i još friško sjeme?a kome ti prodaješ krumpir
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što se tiče cjene, ja sam rješio tonu mladog po 3 kune, i još vjerujem da ću uspjeti prodati oko 1 tone, čovijek je zainteresiran, samo trebam odnijeti uzorak.......

ostalo ostavljam i prodat ću ga kao stari, jer i za njega već imam zabilježeno nekoliko ljudi.......i naravno, treba mi za sjeme.......ove godine imam samo 1 jutro,a slijedeće planiram staviti barem 3 jutra, pa mi treba i 3000kg sjemena......

evo slika, kako moj izgleda:










nije nešto posebno, al za 1 godinu što radim nešto veću količinu, i obzirom da sjeme je 1 reprodukcije, ja mogu biti zadovoljan.......


siki......1 kuna za kilogram mi je malo, prije nego sam krenuo u taj posao, cjena od 1,5kn / kg mi je nekako bila prihvatljiva, po mojim kalkulacijama.......s tim, da je kod mene bačen samo stajnjak, nešto 15-15-15 i 46%N.........drugo ništa, 7-20-30 zemlja nije vidjela.......
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
što se tiče cjene, ja sam rješio tonu mladog po 3 kune, i još vjerujem da ću uspjeti prodati oko 1 tone, čovijek je zainteresiran, samo trebam odnijeti uzorak.......

ostalo ostavljam i prodat ću ga kao stari, jer i za njega već imam zabilježeno nekoliko ljudi.......i naravno, treba mi za sjeme.......ove godine imam samo 1 jutro,a slijedeće planiram staviti barem 3 jutra, pa mi treba i 3000kg sjemena......

evo slika, kako moj izgleda:










nije nešto posebno, al za 1 godinu što radim nešto veću količinu, i obzirom da sjeme je 1 reprodukcije, ja mogu biti zadovoljan.......


siki......1 kuna za kilogram mi je malo, prije nego sam krenuo u taj posao, cjena od 1,5kn / kg mi je nekako bila prihvatljiva, po mojim kalkulacijama.......s tim, da je kod mene bačen samo stajnjak, nešto 15-15-15 i 46%N.........drugo ništa, 7-20-30 zemlja nije vidjela.......

Sa ovako malo gnojidbe super krumpir.
Koliko je cca. bilo sitnog krumpira (to je onaj mali sitni koji nije za tržište), zanime me odokativno u postocima?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
...
siki......1 kuna za kilogram mi je malo, prije nego sam krenuo u taj posao, cjena od 1,5kn / kg mi je nekako bila prihvatljiva, po mojim kalkulacijama.......s tim, da je kod mene bačen samo stajnjak, nešto 15-15-15 i 46%N.........drugo ništa, 7-20-30 zemlja nije vidjela.......

Kad budeš proizvodio dvadeset ili više jutara krumpira neće ti biti malo a sada je i meni malo ali nastojim se nekako uklopiti u sve. Koliki urod očekuješ sa tog jutra po mome trebao bi imati više od dvadeset tona ako je sav krumpir ovakav.
 
L

lukicas

Guest
Ja svoj krumpir prodajem već neko vreme po 1,4kn a čujem da je u Osjeku 1,5 samo treba ga odvesti tamo. Kod nas proizvođači krumpira tvrde da im se proizvodnja isplati po 1,00 kuna pa ti budi pametan.

to je naravno mladi krompir,ja ujutro vozim u Split pa vam javim cijenu :confused:
koliki vam je prinos?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sitnog mislim da ima oko 20%.......ovom se više nemože kožica rukom oguliti.......

neznam koliko ću dobiti......svi predviđaju u Hrvatskoj da se treba dobiti 35-40t po hektaru.......ja neračunam toliko......ja mislim da ću dobiti negdje pola od toga, znači, starog krumpira vjerujem da će biti 10tak tona.......plus sjemenski........i ja zadovoljan

što se tiče veličine, krumpir je 80-120mm........najčešća veličina, baš sam jučer napunio par vreča, pa mogu slikati......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
to je naravno mladi krompir,ja ujutro vozim u Split pa vam javim cijenu :confused:
koliki vam je prinos?

Nisam od onih koji farbaju pa kažem prinos ove godine je užasan prvo me sredio mraz pa onda suša od trećeg mjeseca nije pala kiša ono što je padalo ta je natopila zemlju za jedan cm. Sitnog neupotrebljivog preko 30% sitnog donekle upotrbljivog oko 50% i ostatak je dobar i još jedna stvar da nije bilo našeg doktora vjerovatno nebi bilo ni ovoliko dobrog krumpira.
Pozdrav doturu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam imao sreće, u 2 navrata je palo dosta kiše, i par puta po malo.......a ta dva puta je padala da je teklo u potocima.......i to mislim da je spasilo stvar.....a uz to mraza nije bilo......
 

Najnoviji postovi

Na vrh