• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki, al to se svugdje razbaca......ja sam za to, da i kod kukuruza, kada se sije, startno ide u sijačicu, a ne rasipačem.......pribat ću kultivatorom......ove godine se učim......

Niti jedna biljka ne pušta korjenje samo tamo gdje bi mi htjeli nego ide na sve strane ja radim ovako što niukom slučaju ne znači da ti ili bilo tko drugi mora tako radit možda ti imaš neka iskustva sa kultivatorom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Niti jedna biljka ne pušta korjenje samo tamo gdje bi mi htjeli nego ide na sve strane ja radim ovako što niukom slučaju ne znači da ti ili bilo tko drugi mora tako radit možda ti imaš neka iskustva sa kultivatorom.


u krumpiru ne......ok, hvala za iskustvo......


razmišljao sam o tome s rasipačem......jer poslije si rekao da ga zagrneš, pa je svejedno gdje ode, jer ga zagrtačem staviš pod krumpir.......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
u krumpiru ne......ok, hvala za iskustvo......


razmišljao sam o tome s rasipačem......jer poslije si rekao da ga zagrneš, pa je svejedno gdje ode, jer ga zagrtačem staviš pod krumpir.......

Sve se to pokupi i ode na krumpir
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koje preparate koristite za suzbijanje korova u krumpiru????

da li se može koristiti preparat roko, koji se koristi i za suncokret......?

kada ga prskati, prije ili poslije nicanja?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja špricam sa platenom prije nicanja...kod mene sav krumpir pošprican i posađen i ogrnut...i sad može samo rasti..posađeno nekih 8 hektara
 
D

Domagoj1977

Guest
Trebam savjet vezan za herbicide tj trebam pošpricati krumpir protiv trave a da se poslije mogu saditi kupus,karfiol ili salata..
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
krumpir mi je blizu nicanja sad če ga trebati kopati a to mi se baš i neda pa bi vas molio ako neko ima sliku nekakvoga home made stroja koji bi se dao svarit za par dana hvala
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
krumpir mi je blizu nicanja sad če ga trebati kopati a to mi se baš i neda pa bi vas molio ako neko ima sliku nekakvoga home made stroja koji bi se dao svarit za par dana hvala

Od kosilice za travu napravi kopalicu za krumpir :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja špricam sa platenom prije nicanja...kod mene sav krumpir pošprican i posađen i ogrnut...i sad može samo rasti..posađeno nekih 8 hektara


da li se može i nakon nicanja???? sa smanjenom koncentracijom?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Trebam savjet vezan za herbicide tj trebam pošpricati krumpir protiv trave a da se poslije mogu saditi kupus,karfiol ili salata..

Ako ti je u pitanju uskolisni korov(trava.....),onda možeš bez problema sa fusilade,targa,focus ultra......, sredstva su kontaktna što znači da korov mora niknuti.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
da li se može i nakon nicanja???? sa smanjenom koncentracijom?

Nisam radio sa platenom, ali sa senkorom da a čini mi se da je to isto sredstvo(provjerit ako je aktivna tvar metrabuzin onda sam u pravu),senkorom se može poslije nicanja sve do 15cm visine krumpira,a on je zemljišni i kontaktni herbicid.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislio sam se odlučiti za senkor, al više volim pitati nekog tko je već probao......

vidim, on je za širokolisne.......koja je preporuka za uskolisne korove?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
mislio sam se odlučiti za senkor, al više volim pitati nekog tko je već probao......

vidim, on je za širokolisne.......koja je preporuka za uskolisne korove?

Pa senkor ti je i protiv uskolisnog korova, a imaš još fusilade,focus ultra,targa....... sve su to kontaktni herbicidi,za uskolisne korove.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
odlično, jer negdje sam pročitao da je za širokolisne......znači, kada korov nikne, onda prskam......a prije ću prihraniti i zagrnuti......
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
odlično, jer negdje sam pročitao da je za širokolisne......znači, kada korov nikne, onda prskam......a prije ću prihraniti i zagrnuti......

Senkorom se prska prije nicanja krumpira i korova, zatim prije nicanja krumpira a korov je već niknuo sa istom dozom, a nakon nicanja i krumpira i korova sa dozom manjom 40% do 50% od propisane.Ako se prska nakon nicanja krumpira isti malo požuti ali se brzo oporavi, visina krumpira 5 do 20cm, a veličina korova 1 do 2 para pravih listova( ne računaš kotiledone).Mislim da sam ti sad malo bolje pojasnio, ako ne pitaj...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svaka čast, stvarno si ljudina!

za sada čekam, jer korova ni na vidiku, pa ću prskati kada iznikne......krumpir se polako počeo pokazivati, nakon 2 tjedna.......samo, fali kiše......najavljivali su kod nas za danas, neke pljuskove, tako je i izgledalo ujutro, al kasnije se razvedrilo......i još do vikenda pljuskovi, nadam se da će biti nešto od toga.....jer mu je potrebna voda......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
24042011257.jpg


Ovih deset redi je iz starog naklijanog krumpira, a z leve strani je još jedan red (koji se još ne vidi) iz kupljenog semena sorte Victoria.
Ćim bu moguće moram ga okopati.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ah,da zaboravih napomenut što se tiče senkora,da je teško razgradiv u zemlji,ostavlja rezoide zbog kojih je ograničena sadnja nekog povrća na istom mjestu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh