• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Znači samo ja sadim sve više krumpira i sve mi je skuplji .. hah

Pitanje za vas ekipa. Trebam vadilicu krumpira neku koja može jedan red povući/izvaditi na sebe i u spremnik, a da ne košta 10.000 eura. Ima li kakvih prijedloga ili savjeta?

Ja sam lani u AutoHorvatu uzeo ovu:


Ne radi loše, samo zemlja treba biti rahlija, inače vadi i velike grude van pa ne očisti najbolje krumpir. No po meni je sve bolje nego vaditi na ruke :)
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84

huh, čini mi se okej stroj, i ja se slažem sve je bolje nego kopanje, al volio bi ako postoji tako nešto ali da skuplja krumpir na sebe... to bi odgovaralo načinom da posli svakoga reda vozim sve na hrpu i tamo se razbira i preslaže odmah
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Ljudi, kako se vi borite s krumpirovom zlaticom? Nekako mi ova konvncionalna sredstva i ne djeluju baš najbolje. Lani sam 3× špricao s otrovom i imam osjećaj da su sve rezistentnije. Ove godine ću probati s nimovim uljem, navodno je super stvar.

Majku im njihovu, najradije bih svaku zgnječio prstima (da mi se da raditi mehanički kukcocid 😆)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja isto koristim MOSPILAN i za sada mi se pokazao kao vrlo učinkovit.
 
Posljednje uređivanje:

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Ekipa imam jedno pitanje oko korova. Jednu njivu nisam stigao oprskati stompom aqua kad je trebalo pa mi se sad tu kad sam sklonio agril ukazalo sila korova, velika većina širokolisnih. Krumpir je carrera 2500m2, 90% ga niklo. Iz poljoapoteke su mi preporučili basagran pola litra na tu površinu. Jel radio netko od vas sa basagranom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh