• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
dečki nikaj ne pišete, nije valjda da svi cijelo vrijeme pakirate i prodajete krumpir. ja sam sve povadio i uskladištio ali ako naiđe dobar kupac i ja bi pakirao.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Ja završil sa berbom ne nekih 7 hektara al živi užas ove godine...suša je učinila svoje...a sa prodajom čekam ..a cijena bijednih 1,2 užas..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja izvadio, pakirao, i sve prodao......po 2 kune.....:partyman:

:weedman:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam danas orao...4000m2
sutra mi je plan jos toliko...al ledinu, tako da ce bit rata sa travom..al neka
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja sam danas orao...4000m2
sutra mi je plan jos toliko...al ledinu, tako da ce bit rata sa travom..al neka

i ja cu jednu ledinu orati neznam ni sam kako bih najbolje bi bilo prvi sloj dignuti neih 10cm pa za jedno mjesec dana dublje?? sta ti mislis?? zivio :drinkers:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja san mislija sad dignit 10 cm i onda u 2 misec duboko i ne privrnit skroz nego "na noz" da je smrzne sa svih strana a onda pred sadnju samo frezanje...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja san mislija sad dignit 10 cm i onda u 2 misec duboko i ne privrnit skroz nego "na noz" da je smrzne sa svih strana a onda pred sadnju samo frezanje...

pošto smo ja i ti dalmatinci kad ti sadis krumpir?,kad ga vadis?i koja cijena bude?? hvala :weedman:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
pošto smo ja i ti dalmatinci kad ti sadis krumpir?,kad ga vadis?i koja cijena bude?? hvala :weedman:

a gledaj, ja ti u sinjskom polju pokusajem tempirat da nikne cim blize da vise nema slane, to ti je sadnja negdi izmedju 01.04 do 15.04, dessire vadim uglavnom iza 15.08.
Ali dogodine bi mozda nesto drugacije!
Tommy okrupljiva najbolje uglavnom oko 01.08 i to bude 2.20-2.50 kn ali ja ne radim puno pa cu prodavat privatno...
Za sad prodajem privatno po iznad 200kg 3 kn, ispod 4kn!

Plan mi je dogodine vadit dessire mozda cak i 01.10 i imat jos neku raniju sortu,
znaci sadnja nece prije 15.04!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
a gledaj, ja ti u sinjskom polju pokusajem tempirat da nikne cim blize da vise nema slane, to ti je sadnja negdi izmedju 01.04 do 15.04, dessire vadim uglavnom iza 15.08.
Ali dogodine bi mozda nesto drugacije!
Tommy okrupljiva najbolje uglavnom oko 01.08 i to bude 2.20-2.50 kn ali ja ne radim puno pa cu prodavat privatno...
Za sad prodajem privatno po iznad 200kg 3 kn, ispod 4kn!

Plan mi je dogodine vadit dessire mozda cak i 01.10 i imat jos neku raniju sortu,
znaci sadnja nece prije 15.04!
uf bogami kasno ja planiram do 20.2 sve posaditi tako da ga dobije 1.6 :partyman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
mi se vama "bodulima" ne mjesamo u posa,
svak u svoje vrime:partyman:

hahahahahahahhah bodul moj prijatelju ja sam samo bio na otoku na izletu u osnovnoj skoli ja sam ti zadarsko zaleđe :D
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
dečki danas sam čuo da je u europi dobro rodio krumpir i da je cijena dosta niska, a kod nas suša a i cijena je isto niska. kaj vi mislite o tome? jel to propast hrvatske poljoprivrede?
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dečki danas sam čuo da je u europi dobro rodio krumpir i da je cijena dosta niska, a kod nas suša a i cijena je isto niska. kaj vi mislite o tome? jel to propast hrvatske poljoprivrede?
prijatelju moj nemoze niza biti nego sto je :D koliko ti sadis krumpira ?
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
10-tak hektara, prinos je podbacio 30-40% i k tome cijena je niza za 30%. trba nam čudo da se izvučemo.
kak je kod tebe?
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
10-tak hektara, prinos je podbacio 30-40% i k tome cijena je niza za 30%. trba nam čudo da se izvučemo.
kak je kod tebe?
Prinus u minusu + cena je u minusu = siguran plus.:rolleyess:
Po matematičkim pravilima minus i minus daju plus. Daklem, Vi ste u sigurnom plusu.
Ah, ta teorija :madmana:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
10-tak hektara, prinos je podbacio 30-40% i k tome cijena je niza za 30%. trba nam čudo da se izvučemo.
kak je kod tebe?
ja krecem na proljece s nekih pola hektara.. icu na mladi krumpir tako da ga dobijem oko 1.6 kad je cjena oko 4-5 kn
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ja krecem na proljece s nekih pola hektara.. icu na mladi krumpir tako da ga dobijem oko 1.6 kad je cjena oko 4-5 kn

Ja već godinama radim samo rani mladi krumpir. CIjena dobra, potražnja dobra, i zaključak: čemu se zahebavati sa kunom po kili kada ga svi imaju.
Za kasno imam samo za svoje potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh