• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
GOSPODO VIDIM NIKO NIŠTA NE PIŠE. kak je stanje kod vas s krumpirom? kod nas je koma, cijena pada a prodaja stala. a i krumpir je počeo klijat zbog toplog vremena.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
GOSPODO VIDIM NIKO NIŠTA NE PIŠE. kak je stanje kod vas s krumpirom? kod nas je koma, cijena pada a prodaja stala. a i krumpir je počeo klijat zbog toplog vremena.
pozdrav odakle si po kojoj cijeni prodajes??....ja pocimam saditi za 2 i pol mjeseca :weedman:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Prodavačica kalampera

Kalamper,kalamper
Kupite kalamper.
Zamotan vu paper,
Moj kalamper.

Ja sam Beličanka
Djevojčica Anka
Imam malo pole
Si me dečki vole
V zimi bom i moža mela
Ako prodam kalampera
Kupite kalamper.

Kalamper,kalamper,
Kupite kalamper
Zamotan vu paper,
Moj kalamper.

S pjesmom sam ga sadila
S veseljem okapala
I hodala s dragim glet
Kalamperov ruzni cvet
Vujem smo se grlili
Srca naša kitili
Kupite kalamper

1968 g Škvorc Franjo

Eto započeo sam danas sa pjesmom ,o prodaji krumpira.Što je po meni danas največi problem.Ove godine skupo sjeme(oko 12 kn za 1 kg),skupa zaštita,vremenske nepogode(suša u mom kraju 60%)umanjile prinos,jako teška prodaja(slaba potražnja).Dosad je kod mene cijena bila sa 1,20kn pala na1,00kn,a od sutra akcija u Agrofructusu otkup po 0,80kn.Ljudi jeli to moguče(Mladen Delić)?Prošle godine kad je bila potražnja za krumpirom,rekli su nemojte dizati cijenu,sljedeče godine imat čemo to u obziru i imali su samo za koga?Koliko muke ,brige,posla,ulaganja u proizvodnji,a ubijaju te......!
Ne nemogu više pisat,srce me steže!
Pozdrav svim poljoprivrednicima!


pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja zaboravio da sam ga i imao......:gitarist::partyman:

pripremam za sadnju, za 4mj krečem.......tj sredinom ožujka

i moram još sjemena nabaviti do tada........
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja zaboravio da sam ga i imao......:gitarist::partyman:

pripremam za sadnju, za 4mj krečem.......tj sredinom ožujka

i moram još sjemena nabaviti do tada........

di uzimas sjeme :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uzet ću opet 1 reprodukciju......to mi je najbolja varijanta, jer nemam navodnjavanje......da uzimam original sjeme, onda bi bilo najbolje imati navodnjavanje i bolju gnojidbu.......ja sam ove godina malo uložio u krumpir i zadovoljan sam koliko sam dobio.......tako ću i slijedeće godine, pa što bude......
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
uzet ću opet 1 reprodukciju......to mi je najbolja varijanta, jer nemam navodnjavanje......da uzimam original sjeme, onda bi bilo najbolje imati navodnjavanje i bolju gnojidbu.......ja sam ove godina malo uložio u krumpir i zadovoljan sam koliko sam dobio.......tako ću i slijedeće godine, pa što bude......
aha a kod mene nije problem navodnjavanje jedino sta je gnojivo skupo :D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ove godine neću bacati stajnjak.......nego 7-20-30 (200kg po jutru) i urea......

jer stajnjak bi me izašao 1000kn za jutro, a sedmica oko 1100kn......a mislim da više vrijedi sedmica od stajnjaka.....

prošle godine sam uzeo stajnjak, i mislim da je bilo sirka unutra, pa sam sjebao njivu, a sve njive su mi čiste......tako da to više neću raditi.......prije vađenja krumpira, morao sam kositi, ma užas......a jednostavnije mi je umjetno razbacati i samo zafrezati.......i mogu saditi.....:partyman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ove godine neću bacati stajnjak.......nego 7-20-30 (200kg po jutru) i urea......

jer stajnjak bi me izašao 1000kn za jutro, a sedmica oko 1100kn......a mislim da više vrijedi sedmica od stajnjaka.....

prošle godine sam uzeo stajnjak, i mislim da je bilo sirka unutra, pa sam sjebao njivu, a sve njive su mi čiste......tako da to više neću raditi.......prije vađenja krumpira, morao sam kositi, ma užas......a jednostavnije mi je umjetno razbacati i samo zafrezati.......i mogu saditi.....:partyman:
u potpunosti se slazem ili mozda baciti konjski u vrecama al to necu ja ove godine malo je 200kg sedmice na 1 jutro kolika je sad cijena sedmice
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u potpunosti se slazem ili mozda baciti konjski u vrecama al to necu ja ove godine malo je 200kg sedmice na 1 jutro kolika je sad cijena sedmice


bacio konjski prošle godine i to se dogodilo.....

bacio na jutro 14t stajnjaka, 100kg 15-15-15 i 50kg urea.....

a ove godine 100kg urea, 200kg sedmica i prihrana sa 200kg kan


sedmica mislim da je oko 570kn, za 100kg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
bacio konjski prošle godine i to se dogodilo.....

bacio na jutro 14t stajnjaka, 100kg 15-15-15 i 50kg urea.....

a ove godine 100kg urea, 200kg sedmica i prihrana sa 200kg kan


sedmica mislim da je oko 570kn, za 100kg
ja sam nedavno preoro pa cu prije sadnje baciti 7-20-30 zaorati baciti 15-15-15 i ureu i zafrezati i kasnije folijarnu prehranu za sad je tako ako nedođe do promjene :D
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja jos nisam 100% odlucio kako cu al samo znam da ce biti pošteno nagnojeno heheheh ako ga šparaš onda gubiš puno na urodu :|
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ja sam nedavno preoro pa cu prije sadnje baciti 7-20-30 zaorati baciti 15-15-15 i ureu i zafrezati i kasnije folijarnu prehranu za sad je tako ako nedođe do promjene :D
Bit' će promjene8). Složit ćemo jedan pravi program, i ima da bude više gomolja nego cime :rolfer:.
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
Ivanz, ja mislim da ti malo previše gnojiš dušikom al tu je bobostar na svom terenu pa pitaj njega za mišljenje. a sjeme je priča za sebe, ja sadim i novo sjeme i tzv. farmersko sjeme, snalazim se, glavno da mi troškovi nisu veći od dobiti 3:)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Bit' će promjene8). Složit ćemo jedan pravi program, i ima da bude više gomolja nego cime :rolfer:.
koja si ti kraljina hehehehe aj molicu te kad ides negdje prema splitu,zadru,dubrovniku da mi se obavezno javiš da spijemo gemištek ili nešto kraće :mrgreen::mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivanz, ja mislim da ti malo previše gnojiš dušikom al tu je bobostar na svom terenu pa pitaj njega za mišljenje. a sjeme je priča za sebe, ja sadim i novo sjeme i tzv. farmersko sjeme, snalazim se, glavno da mi troškovi nisu veći od dobiti 3:)


znam da nije dobro puno dušika, tj uree.....al sve ovisi koja je bila pretkultura.....jer nisam ju bacio prije oranja.....
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ćelo:plastenike ne grijem al imam topove,, imam radionu od nekih 300m2 di mi stoji masinerija sve beton cvrsta gradnja unutra to mogu drzati mislim da nebi bilo potrebe u radioni grijati ako zatreba imam top za grijanje prenosivi di si naso tako jeftino sjeme?? imas li kakvu web stranicu da odmah narucim hehehe znam da sam naporan malo al jos pitanjce kolika je otkupna cijena i gdje isporucujes sad si zaradio veceru kad budes iso prema jugu slobodno se javi,,, za prenoćiti ili tako nesto sve gratis

u radioni je, pretpostavljam, mračno pa stoga nije dobro držati krumpir za naklijavanje jer bi se klice izdužile i bile bi tanke(problem). Sjeme, gnojiva i ostali repromaterijal nabavljam preko zadruge čiji sam osnivač i član a isto tako 80% svoje proizvodnje plasiram putem zadruge. Otkupna prosječna cijena krumpira bila je 2,10kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh