• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
mala otkupna za razdoblje od 01.6 do 15.6

Ma ne, počeo sam vaditi tek 12.06 i odužilo se do kraja mjeseca. Bila je pala jedna velika kiša oko 20-og i nije se vadilo par dana... i tako...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
sutra cu zvati za sjeme naruciti i gnoivo ,,,,kakvo je vrijeme kod nas u dalmaciji ne trebam cekati drugi mjesec odmah treba saditi hahahahah salim se naravno,,,idem sa sadnjom oko 15.2
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kak je kod vas cijena krumpira?evo kod mene 0,70 lipa živa pušiona ovee godine cu ga smanjiti 50% površina...jednostavno je neisplativo a vlaganja su ogromna
 
I

ihorzic

Guest
da li postoji negdje crvenog krumpira iz reprodukcije SITNOG za kupiti.

Posadio bi ga oko 500 kg za svinje
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kak je kod vas cijena krumpira?evo kod mene 0,70 lipa živa pušiona ovee godine cu ga smanjiti 50% površina...jednostavno je neisplativo a vlaganja su ogromna
kaze mi kolega da daje krumpir mladi po 4,5kn nekad 5 nekad 6kn kako kada
 
I

ihorzic

Guest
nismo se razumjeli ja trebam krumpir stari ali sitni .
to su davali i za kuhanje svinjama nakon berbe
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
pogledaj negdje na placu kod sebe ako ima ovi pretršci šta dovoze sa kamionom krumpir ja sam kupio u V.Gorici na placu od nekog starijeg čovjeka imao je pet vreča žao mi je bilo poslje šta nisam uzeo sve ..
 
I

ihorzic

Guest
vidjet ću , a ako slučajno vidiš gdje uzmi podatke molim te
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
pricao sam s puno ovdje forumaša o uzgoju krumpira,,,i zahvalan sam im na pomoći,,,,ajde ako imate vremena vi drugi malo napišite o đubrenju,,,zaštiti,,,folijarnoj gnoidbi....itd... zahvaljujem se u naprijed :drinkers:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Još uvijek se cijena/potražnja jestivog krumpira,nije povečala!
Čitam reklame da ga konzum prodaje po 1,50kn/1kg,a otkup je 0,80kn/kg minus probrani/oštečeni.Marža je,marža,a proizvodnja,ko nas j...!
2014g,ako ćemo izabrat,integriranu proizvodnju/zbog dobivanja poticaja....,morat ćemo sadit samo novo deklarirano sjeme(cijena oko 12 kn/1kg).
Pa sad cijena novog sjemena....prodajna cijena merkaltilnog,jel može ta proizvodnja opstat?
Propisima Eu napravit će se reda,ali će nas propast veliki broj!
pozz!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
johabi, počni s cjenom goriva za koju ovih dana govore da će enormno porasti......i tu se već spotičemo, dalje netreba ni pričati........


jel netko sadio krumpir 2 reprodukcije, jer prošle godine sam ima 1 reprodukciju,pa bi ove godine stavio svoje sjeme, i još sam nabavio opet od istog čovjeka 1 reprodukciju, pa bi bilo negdje pola prve, pola druge reprodukcije.......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
johabi, počni s cjenom goriva za koju ovih dana govore da će enormno porasti......i tu se već spotičemo, dalje netreba ni pričati........


jel netko sadio krumpir 2 reprodukcije, jer prošle godine sam ima 1 reprodukciju,pa bi ove godine stavio svoje sjeme, i još sam nabavio opet od istog čovjeka 1 reprodukciju, pa bi bilo negdje pola prve, pola druge reprodukcije.......

može bit sve ok, a može bit katastrofa...ovisi o godini i o tome s čime se je križao (ako imaš više sorti krumpira)...
 

Najnoviji postovi

Na vrh