• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dali se ko bavi uzgojem batata i imali ko kakva iskustva?

Prijatelju ima tema o batatu, ima tamo sve što tražiš samo ne znam zašto smo tako lijeni malo poklikati po temama!?:lol:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Prijatelju ima tema o batatu, ima tamo sve što tražiš samo ne znam zašto smo tako lijeni malo poklikati po temama!?:lol:

Izvinite mislio sam da je batat podvrsta krompira akasnije sam vidio da ima posebna tema o batatu

Hvala u svakom slučaju.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
To bi moglo oštećivat krumpir...

sigurno, moglo bi ovo ostetit i kamen cini mi se...

salim se, ne virujem da bi ostetilo krumpir kad je sve ok, al ne znam bi li puno izvlacilo vlagu iz zemlje, djeluje mi da ide dosta duboko...ali razrahli extra!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako se kreću cijene najsitnije frakcije? Kod nas nema za kupiti. Rane sorte nemaju sitnu frakciju kasne imaju. Sve su nešto zbrdili.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemaju najsitniju frakciju ranih sorti. Probat ću ih još jednom zvati. Ima u Splitu cijena veća od Johabice. Poz
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ću ove odine posaditi svoju reprodukciju i to je sve, nemam baš i nešto puno, al nadam se barem pola hektra.......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam kontao ali ne znam da li ču tako i napraviti. Na 1000 m` 450 - 650 kg. To je puno jel?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam kontao ali ne znam da li ču tako i napraviti. Na 1000 m` 450 - 650 kg. To je puno jel?



Čega 1000 metara dužine ili širine. Pošto na 6000 m2 ide 800 kg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo ja grunfam na foliju dvored i razmak između krumpira 30 cm. Pošto u 25 kg vreći ima 900 komada a na metar folije ide 6 kom... 150 m - 25 kg x 7 = 1050m folije = 175 kg.
E sad ako idem na golo tlo dvored navodnjavanje i trored krumpira i ručna obrada od korova.
To bi bilo da na cca širine 1,2m i 1 m dužinski trebam 9 krumpirčića znači 100 m 900 kom tj 25 kg.
250 kg na 1200 m2.E to je to. Ako se ide sa malom frakcijom ako ide veća raste i kilaža o ho ho.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ovo ja grunfam na foliju dvored i razmak između krumpira 30 cm. Pošto u 25 kg vreći ima 900 komada a na metar folije ide 6 kom... 150 m - 25 kg x 7 = 1050m folije = 175 kg.
E sad ako idem na golo tlo dvored navodnjavanje i trored krumpira i ručna obrada od korova.
To bi bilo da na cca širine 1,2m i 1 m dužinski trebam 9 krumpirčića znači 100 m 900 kom tj 25 kg.
250 kg na 1200 m2.E to je to. Ako se ide sa malom frakcijom ako ide veća raste i kilaža o ho ho.


Do sada sam znao da sve voliš računat ali čovječe pretera ga ti. Zaboravio si da krumpir ima i nadzemni dio to mi zovemo cima a ona ako nema mjesta da se razvije teško da ćeš ti da dobiješ krumpir sa tom računicom.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Što trebam promjeniti? Mislio sma ga u tunel čušniti? Vaditi ga kao mladog. Gdje je greška?
 
Na vrh