• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
poskaklji me da se još nasmijem hahahahahahah

Što je smiješno?? U dućanima gotovo da i nemaš ispod 5 kn za kilu, a dok proizvođač želi prodati po takvoj cijeni onda je to smiješno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ali ja zbilja prodajem krumpir po 5 kn/kg, koliko god to nevjerojatno zvučalo...:rolfer:
baš ono tko dođe doma, a stara je mušterija može po 4, ali ti se nebi bunili ni po 10 da im kažem...:weedman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Što je smiješno?? U dućanima gotovo da i nemaš ispod 5 kn za kilu, a dok proizvođač želi prodati po takvoj cijeni onda je to smiješno.
ma ja se volim malo saliti s mojim kolegom!! Ti slabo gledaš cijene krumpira,,!!dao Bog da ga prodas po 15,, ja da ga mogu u Dalmaciji davati u 6mj po 5kn posadije bi ga 15 hektara odmah
 
I

isegovic

Guest
ma ja se volim malo saliti s mojim kolegom!! Ti slabo gledaš cijene krumpira,,!!dao Bog da ga prodas po 15,, ja da ga mogu u Dalmaciji davati u 6mj po 5kn posadije bi ga 15 hektara odmah

Samo cekaju da cijena naraste, a kad ce past onda ce se svrbit po glavi zasto ga prije nisu prodali, i bacat ce ga svinjama. hahaha
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Samo cekaju da cijena naraste, a kad ce past onda ce se svrbit po glavi zasto ga prije nisu prodali, i bacat ce ga svinjama. hahaha

ma ne nije tak, uvijek moraju šverceri zaradit, e sad je hahahaha! strašan si:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
ma ja se volim malo saliti s mojim kolegom!! Ti slabo gledaš cijene krumpira,,!!dao Bog da ga prodas po 15,, ja da ga mogu u Dalmaciji davati u 6mj po 5kn posadije bi ga 15 hektara odmah

Vjeruj mi da ne gledam slabo cijene krumpira i da sam dobro upućen pošto mi je to glavni izvor prihoda meni i mojoj obitelji.
Odi vidi malo po Zagrebu cijene krumpira u marketima i supermarketima, od 4.7 pa do 7.3 kn za kilu robe, pa onda reci da slabo gledam cijene.
Vjerojatno ga neću prodati po 15 kn ali ispod 2 kn više ne izlazi van iz skladišta..e pa tko hoće kupit će ga a tko ne taj ga neće ni jesti.
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Samo cekaju da cijena naraste, a kad ce past onda ce se svrbit po glavi zasto ga prije nisu prodali, i bacat ce ga svinjama. hahaha

Haha, na nesreću švercera to se ove sezone neće dogoditi. Ne samo da se neće bacat svinjama nego će se onaj za svinje prodavat ljudima jer drugog neće biti.
Već sad vidim po dućanima kako se svinjski krumpir prodaje i to po 5-6 kuna za kilu (mislim da je član JOHABICA nešto o tome pisala).
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Vjeruj mi da ne gledam slabo cijene krumpira i da sam dobro upućen pošto mi je to glavni izvor prihoda meni i mojoj obitelji.
Odi vidi malo po Zagrebu cijene krumpira u marketima i supermarketima, od 4.7 pa do 7.3 kn za kilu robe, pa onda reci da slabo gledam cijene.
Vjerojatno ga neću prodati po 15 kn ali ispod 2 kn više ne izlazi van iz skladišta..e pa tko hoće kupit će ga a tko ne taj ga neće ni jesti.
ja ga gledam u marketima 1,8kn,, ako ga mi u Dalmacija dajemo debelo ispod 2kn moracete i vi s time nažalost zadovoljiti ja ga vadim kad vi sadite pa opet jadna isplativost
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kad je kriza i recesija merkatilna roba ima višu cijenu. Ako planirate baciti bolje dajte pučkoj kuhinji ili dječjim vrtičima. Odbija vam se od poreza donacija. Trgovcima malo muka ova godina a pogotovo slijedeća ;) A i hladnjačarima...
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
ja ga gledam u marketima 1,8kn,, ako ga mi u Dalmacija dajemo debelo ispod 2kn moracete i vi s time nažalost zadovoljiti ja ga vadim kad vi sadite pa opet jadna isplativost

Ta cijena u marketu je vjerojatno neka na akciji ili možda neka škart roba koja je ostala pa da se što prije proda....
Aaauuuu, debelo ispod 2 kn ga daješ?:shock: Pa zašto tako jeftino?? Ako želiš šaljem ti kupca za 2 kn poslije ovih blagdana.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ta cijena u marketu je vjerojatno neka na akciji ili možda neka škart roba koja je ostala pa da se što prije proda....
Aaauuuu, debelo ispod 2 kn ga daješ?:shock: Pa zašto tako jeftino?? Ako želiš šaljem ti kupca za 2 kn poslije ovih blagdana.
sta da ga bacim? Nemogu ja staviti pištolj otkupljivacima u usta
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
koliko treba krumpira sjemenskog za površinu od sto kvadrata,kada ga je najbolje saditi
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Drugi puta postavljaš pitanje,malo smo bili nemarni,takvi su dani,pa hajde da sad dobiješ nekakav odgovor.Ako se dobro sjećam,ranije si pitao za 1000 kvadrata,evo,za tu površinu ,ako uzimaš kalibražu 28-35 treba oko 130-150 kila,ovisno o gustoči sadnje koja može biti od 28-33 cm u redu ili neki cm više ili manje.U pravilu se gušće sade rane sorte,manje bujne,sa kraćom vegetacijom,pa se kod njih razmak može smanjiti i na 25 cm,ali nikako ne ići na manje.Kod kasnih i bujnih sorti taj se razmak može povečati do 35 cm,pogotovo ako imaš krupniju kalibražu,35-55,i ako je ne režeš,što ti ne bih preporučila jer je sjeme skupo,a kod takve kalibraže se ionako kod sadnje cijelog gomolja najčešće ne aktiviraju sve klice,te potencijal gomolja ionako nije iskorišten do kraja.Dakle,uzmeš li krupniju kalibražu,treba ti veća količina sjemena,ali,ako ga režeš,povečanje ne bi trebalo biti veće od tridesetak posto ,ali je cijena krupnijoj kalibraži četerdeset posto niža,pa možeš uštedjeti.Ali onda ti je razmak u redu dovoljan 30 cm.Međuredni 72-75 cm.Nabavi sjeme čim ranije,stavi na naklijavanje,za dobru klicu treba barem osam tjedana.Sve već imaš na ovoj temi napisano,malo prolistaj,sadi se na dubinu od 5-10 cm,zavisno od krupnoće sjemena,sitnije pliće,krupnije dublje,rana sadnja pliće,kasnija dublje,optimalna sadnja od 20-25. 03.do 10. 04.Sve ovisi o vremenslim uvjetima.Može i puno ranije,a i kasnije.(mislim na dane)Ajde,malo prolistaj ranije napisano,mislim da se već sve reklo što treba znati,a ako ti još nešto ne bude jasno,pitaj.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
hvala puno johabica,sadio bih desirena manjoj površini za početak zato me zanimalo za 100 ili 1000 kvadrata da si znam izračunati lakše ,ti si pisala sve za 1000 jel tako,zanima me ako imaš još malčice strpljenja da mi objasniš s čim ga tretiraš i kada i kako protiv zlatica korova ,ili kupuje se več gotovo sjeme koje je tretirano več,sretna nova 2013 budeš živa i zdrava
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hvala puno johabica,sadio bih desirena manjoj površini za početak zato me zanimalo za 100 ili 1000 kvadrata da si znam izračunati lakše ,ti si pisala sve za 1000 jel tako,zanima me ako imaš još malčice strpljenja da mi objasniš s čim ga tretiraš i kada i kako protiv zlatica korova ,ili kupuje se več gotovo sjeme koje je tretirano več,sretna nova 2013 budeš živa i zdrava

Ako si se iz nekih određenih razloga odlučio za Desire,posadi ga,čini mi se da mu je posljednjih godina cijena bila nešto niža od prosjeka,ali on među ozbiljnijim proizvođačima već dulji niz godina ne kotira na nekoj visini zbog duge vegetacije i osjetljivosti na peronospore.Najizraženije nalijevanje gomolja mu dolazi u najtoplijem dijelu godine koji obično prati manjek oborina.Ima proizvodno sigurnijih sorata koje ga mogu zamjeniti,sa kračom vegetacijom,a jednakom održivosti u skladišnim uvjetima do proljeća.Nedugo prije sam već pisala o zaštiti,neznam sada da li u kojem postu,ili nekome na PP kao odgovor,što se zlatica tiče,možeš sjeme tretirati Prestižom prskanjem gajbica složenih jednu do druge,koliko ti stane na pod,leđnom prskalicom.Na sto kila sjemena ide 1 decilitar Prestiža pomješanog sa toliko vode da se količina sredstva potroši na tu količinu sjemena.Radi se o maloj količini,par litara.Najbolje je probati sa čistom vodom,izmjeriti utrošenu količinu,i nakon toga na osušeno ponoviti sa insekticidom.Ako primjeniš Prestiž na taj način,dobio si zaštitu od zlatice skoro do kraja vegetacije,a osim toga,Prestige djeluje i fungicidnio,te daje sigurnu zaštitu od rizoktonije koja može izazvati velike probleme,posebno kod osjetljivijih sorata,u slučaju rane sadnje u uvjetima vlažne i hladne zemlje.Preporuča se i kod sadnje u normalnom terminu sadnje.Zaštita od korova ovisi o tome koji spektar imaš na svojoj oranici.Ako nisi siguran,ili ne znaš prepoznati o čemu se radi,preporučujem ti Sencore,ili bilo koji njegov generik-sve na bazi metribuzina,ili Afolon,ili isto tako nešto drugo čija je aktivna tvar linuron.Prvi se primjenjuje i prije i poslije nicanja,poslije se doza prilagođuje,po jedinici površine(smanjuje) Afolon ide samo prije nicanja.Oba dva pokrivaju sav spektar korova koji se uobičajeno pojavljuje,i obično,ukoliko je primjena pravodobna,nisu potrebne naknadne korekcije.Ima i drugih herbicida koji dobro odrađuju korove,ali ih treba kombinirati kako bi pokrili cijeli spektar.Propuštaju najčešće ambroziju ili uskolisno,dovode do potrebe korektiva što povećava troškove.O tome sam već govorila na ovoj temi,čini mi se i drugi isto tako,pa ako te zanima nešto što ne možeš pronači možeš me pitati na PP kako ne bismo opterečivali temu sa podacima koji se ponavljaju.
Zahvaljujem na lijepim željama,i tebi sretna Nova,i puno uspjeha u poslu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U pravu si,ima rezuida,ali ide rajčica,paprika,patliđan,sve solonaceae.A što da preporučim početniku,ako ide sa miksevima cijenovno će loše proći,ako ne potrefi vlažnost zemljišta,druge mogučnosti korektiva će ga isto financijski lomiti.Ako se ne varam,moram provjeriti,mislim da ide i grašak,nemoj ovo uzeti kao pouzdano,a onda je tu i soja i grah,budem sutra provjerila.Nije mi trebalo,pa nisam vodila računa.A znaš nas starije,pomalo nas hvata-neću reći što.:lol:
Kao korektivi nakon nicanja kulture i korova ima dosta toga ali,ili je skupo ili je toksično u većoj mjeri od Senkora koji će pouzdano do određenog stupnja razvoja korova uništiti ga,i ukoliko je u vrijeme primjene zemljište vlažno,imati produženo zemljišno djelovanje.Kada jednom svlada imena korova koje ima moći će lakše odabrati povoljniju varijantu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh