• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tabela dobrih i loših susjeda u povrtnjaku
BILJKA DOBRI SUSJEDI


GRAH čubar, jagode, krastavci, krumpir, kupusnjače, korabica, salata glavatica, lisnata salata, cikla, celer, rajčica
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Tabela dobrih i loših susjeda u povrtnjaku
BILJKA DOBRI SUSJEDI


GRAH čubar, jagode, krastavci, krumpir, kupusnjače, korabica, salata glavatica, lisnata salata, cikla, celer, rajčica

ma to vrijedi za male vrtljace, osobno baš nisam nikad vodil računa o tim stvarima...
al recimo, krumpir-patlidžan-paradajz....e to nebi blizu sadil....:icon_e_wink:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve ovisi,jel,ne bi znamo zašto,a bi jer napuniš špricu i sve skupa pošpricaš.:icon_eyes:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas sam malo izvadio mladog krompira ima ga lijepog ali i dosta sitnog, kako je stavljen u zemlju ničim nije šprican niti ikakvih radova oko njega.

To je ujedno i prvi moj krompir koji sam zasadio i izvadio a pečen je sladak ko med.
A glavica izvađenog češnjaka je dodatak uz krompir..

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sve ovisi,jel,ne bi znamo zašto,a bi jer napuniš špricu i sve skupa pošpricaš.:icon_eyes:


ako trebaš odvojeno špricat?

a grah je dosta osjetljiv........pogotovo u kasnijoj fazi rasta
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislio sam da komentiraš situaciju u polju kod Darijusa.......grah i krumpir
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Fali ti LJ :eek::

a di da ga metnem?
možda LJohabica? :(think): i ja mislim da je ona kao svako žensko odma vidjela grah i krumpir u loncu...to traži sad, zadnje javljanje joj bilo taman za vrijeme večere....:icon_cool:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uh,kad pročitah prvu rečenicu pade mi na pamet korpus delikti.:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
nisi ga uspio još ogrnut, vidim jda je padalo kod vas poprilično, sve je isprano....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lijepi je,mogu reći da su u toj fazi rasta u prosjeku i i mome kraju krumpiri.Kasno se sadilo a vrijeme je najprije bilo hladno,a onda je bila suša.Inače su do sada već redovito znali zatvoriti sklop.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Nisam stigao ogrnit, počele su kiše kada sam imao vremena (tj još nisu stale), a poslije kada se moglo gosti ili nešto i ....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ooo svaka čast. Vidim na foliji, neka neka :) Pitanje za sve jer veličina cime znači što kod krumpira? Danas sam vidio cimu bez pretjerivanja 1 m visine + visina cvijeta. Jel to znači da će krumpir biti veći ili? Hvala.

E da boja mrko zelena nije ovako svjetao.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve ovisi od sorte.Recimo balatonka ima malu lisnu masu,niske stabljike.I još par sorti.Kondor te može prerasti ako ga izvučeš uvis.A i jedna i druga sorta rodna za nepovjerovat.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo slike ovogodi[njih krumpira.
Prvo polje, ranija sadnja (koliko se moglo; sadilo se doslovno u blato), sorta Monalisa, za mladi krumpir (slikano prije 15-tak dana)


Polje dva, kasnija sadnja (ove godine, stvarno kasno), tek je sada u cvatnji:


U sredini, balatonska ruža (od JOhabice), definitivno moj favorit za ovu godinu. Veliki plus je mala cima, a veliki gomolji.
Desno; monalisa u cvatnji i početak drugog reda, Condor.
A lijevo, Bella Rosa, vlastito sjeme (od prošlogodišnje berbe). Sklop je nažalost malo rijeđi, je su gomolji već bili prerasli. Ali, svejedno kasna sorta vrlo vrijedna, dobrog okusa i lako se čuva, po meni zimska br.1. (ja je još imam od lani, i u vrlo dobrom stanju, izvrsna za izradu njoka :icon_biggrin:)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A gdje ti je onih trideset gomolja H....bem ti takvog poljoprivrednika koji se sad ne može sjetiti imena krumpira koji ima posađen-tj,mene.- koji sam ti poslala u vrećici.Onaj bijeli.

Evo se muž sprema u drugu aplikaciju lithovita,jel se tak zove,sada sam ga prije dva sata namočila u kanti jer su mu se prvi puta štopale dizne.Možda kaj pomogne da bu lakše.Trebalo je odraditi bar prije tjedan dana,ali se nikako nije moglo ući u njivu traktorom.Sada se malo prosušilo.Pa ćemo onda za dva tjedna opet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh