• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Kakva ce bit iduca godina? Oce li sad svi navalit na krumpir?

Kakvo je stanje na EU trzistu?

Ima li kakvih izgleda i za izvoz domaceg krumpira?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ti baš postavljaš pitanja za čije bi odgovore trebalo pogledati u staklenu kuglu.Ne ovisi o količini posađenoga.ovisi o količini uroda i količini uroda diljem Evrope.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebam početi vaditi, a još neznam cijenu.......danas u susjednom selu, vidio da prodaju po 4kn.......a ja mislim da je puno 3kn:(think)::x: i bojim se staviti takvu cjenu
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako prodaješ na malo-na malo je po jednu vreću od deset kila,a i manje,onda je realna cijena četiri kune.Ili minimum tri.Jer se na veliko prodaje po 2,50 u otkupu.A tvoja je osobna stvar koju ćeš si cijenu odrediti.samo moraš misliti na to da novci koje sada dobiješ moraju potrajati da slijedeće sezona početka prodaje....Nije važno samo prodati.Bitnije je -pošto.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne znam ti šta reći.Ti si i proizvođač i trgovac.A zakon trgovine kaže da se uvijek uzima najviša moguća cijena,jer dok se ne može,pa se dodiva najniža moguća,ne možeš si pomoći.Niti na to utjecati.
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Ti baš postavljaš pitanja za čije bi odgovore trebalo pogledati u staklenu kuglu.Ne ovisi o količini posađenoga.ovisi o količini uroda i količini uroda diljem Evrope.

Kad je ovak skup dolazim u napast zasaditi vecu kolicinu a opet se bojim scenarija koji se vec stoput dogodio, jedne godine skupo, druge godine overprodukcija.
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Ako prodaješ na malo-na malo je po jednu vreću od deset kila,a i manje,onda je realna cijena četiri kune.Ili minimum tri.Jer se na veliko prodaje po 2,50 u otkupu.A tvoja je osobna stvar koju ćeš si cijenu odrediti.samo moraš misliti na to da novci koje sada dobiješ moraju potrajati da slijedeće sezona početka prodaje....Nije važno samo prodati.Bitnije je -pošto.

Padne li cijena ispod proizvodne, niko ti nece doci i reci evo ti vise to je premalo.

S druge kod nekih proizvoda , kao naprimjer bozicnih drvaca kojima se ja bavim nije bas uputno u dobrim godina previse pretjerivati s cijenama , takve stvari naljute ljude.

Al s obzirom da se jesti mora , a krumpir svejedno ispadne jeftin obrok naspram ostalih mogucnosti, ja bih mu rekao samo deri, neznas dokle ce trajati :D:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E dušice draga,to ti je rizik proizvodnje.Gdje bi nam bio kraj kada bismo znali šta će se dogoditi.

Baš tako kako veliš @shteva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
još uvijek ni kile ispod 5 kuna nisam dal...:drink:
znate, nije šprican protiv trave i nisam zlatice moral ubijati ove godine...
dakle, skoro pa ekološki...
ak to ne vrijedi petaka...:wink:...strašni su to bili inputi...a i vlastito sjeme....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Kod krumpira u uvijek strašni inputi i mora biti skuplji od rajčice i iste cijene kao paprika :wink:

I moj susjed prodaje na tržnici po 5kn ali on se udao
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Kod krumpira u uvijek strašni inputi i mora biti skuplji od rajčice i iste cijene kao paprika :wink:

I moj susjed prodaje na tržnici po 5kn ali on se udao

udaj se i ti...:wink:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo,ja budem kandidatkinja.Ak se koji oće udati za mene.:(inlove)::icon_weed:
Naći će se neko... ali kad propadne ona pjesma...Volim.volim Jožeka.... :icon_axe:
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Samo mali doprinos s juga gdje traje turistička sezona. Kod nas je urod prepolovljen radi one kiše pa je dio sjemena propao u zemlji. Što je izniklo urod je bio odličan. Što se tiče cijene uvjek koliko možeš i dokle možeš. Cijena je oko 5 kuna na vreće. Ako se radi o trajnim kupcima onda treba voditi računa i o njima, umjerno s cijenom. Kod nas se krompir prska sam radi zlatice i eventualno zaštite od plamenjače. Dakle radi trave se ne prska nego okopava. Restorani radije uzimaju od privatnika koji ima vlastitu i svi tvrde da su bolji nego iz dućana.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali tko zna za koju firmu u sloveniji da otkupljuje krumpir???jer tu kod nas gdje sam god pitao tek če otkupljivati u 10 mj, pa na dalje a najviše u 12mj.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Poceo sam da vadim kompir.Vadim ga mojim motokultivatorom i ogrtacem,posto nemam vadilicu.Vadi lepo,retko koji presece,sve u svemu zadovoljan sam s njim.Izvadio sam oko 3-4ara i ima oko 200kg ,jos mi ostaje 2ara da izvadim.Nije nesto krupan,pretezno je sitniji zbog suse jer ga nisam zalivo.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
možda ga je sad pametno izvaditi ako nebude kiše, vidio sam već žičnjaka da se uvlači u krumpir...a i rovci delaju piiiii.....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa moglo bi se u vađenje,al ipak čeka se neka kiša sa natopi zemlju...katastrofa je suha i same buse idu van na kombajn...
 

Najnoviji postovi

Na vrh