• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@SUMADINAC princip vađenja zagrtačem je loš, razgrćes puno zemlje i krumpir može ostati zatrpan. Ja sam sebi napravio plugić za dva tri sata brušenja i varenja. Koristim ga za kraće parcele gdje nemam pristupa za vađenje Fergusonom s tresilicom. Pogledaj u prodavaonici poljoopreme pa ga kopiraj i napravi.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega ako imaš tak kritike,ajd molim te postavi ti sliku svog pluga kak si napravil...baš me zanima...
a kolko vidim da kolega ima krumpira posađenog,mislim da se ipak lekše napravi tak nego da sa motikama kopaš i odgrčeš ga...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Bez kritike. Samo govorim što je bolje. Nemam ni ja velike količine ali volim posao napraviti brzo i kvalitetno. Slikati ću i original i kopiju moj ručni rad kad pođem na selo. Nemojte zamjeriti radio sam brzo. Moglo je i bolje. Ako ne uspijem postaviti slike šaljem nekome na mail da ih postavi. Hvala.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
@SUMADINAC princip vađenja zagrtačem je loš, razgrćes puno zemlje i krumpir može ostati zatrpan. Ja sam sebi napravio plugić za dva tri sata brušenja i varenja. Koristim ga za kraće parcele gdje nemam pristupa za vađenje Fergusonom s tresilicom. Pogledaj u prodavaonici poljoopreme pa ga kopiraj i napravi.

Znam da je los,mora dosta da se caprka po onoj zemlji,ali je mnogo lakse nego motikom,probo sam plugom za oranje,ali je bolje ogrtacem.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Znam da je los,mora dosta da se caprka po onoj zemlji,ali je mnogo lakse nego motikom,probo sam plugom za oranje,ali je bolje ogrtacem.

Imam li kakve šanse da ako imam eko krumpir da ga plasiram u restorane ili neke kuhinje, postoji li potražnja za eko krumpirom i otkupljuje li ga itko
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
a jel taj tvoj eko ima markicu? ili da vjerujemo na riječ, jel sjeme iz eko proizvodnje s deklaracijom? u ovoj državi je eko sve i svašta.....
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
a jel taj tvoj eko ima markicu? ili da vjerujemo na riječ, jel sjeme iz eko proizvodnje s deklaracijom? u ovoj državi je eko sve i svašta.....

Ma nema još zato se i raspitujem kako bi to prošlo, količinom nemogu konkurirat al zato idem na kvalitetu i eko proizvodnju sa eko znakom naravno, bi li imao kupaca za to i nebi mu digao cijenu u nebo zato što je eko
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Budeš mu ti dušo digo cijenu,jer kada poplačaš sve kontrole koje si od ove godine ti dužan plačati i nadzor,naravno,uz sve ostalo, morati ćeš mu dići cijenu.Osim toga,u prvoj i drugoj godini,za dalje neznam,ali mislim da ima još jedna,morati ćeš proizvoditi po eko standardima-naravno i plačati nadzor,a prodavati po konvencionalnoj cijeni jer markicu dobivaš,ajd me ne drži za riječ-dal za tri ili pet godina.Tak je bilo,ako se nije umeđuvremenu šta izmjenilo.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
da,a prije možeš imati istaknutu oznaku da je povrće iz eko uzgoja u prijelaznom razdoblju, ima jedna na Dolcu taj papir istaknut,al se nisam raspitivao kaj i kak,jer sam skeptičan prema eko proizvodnji
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
kolega ako imaš tak kritike,ajd molim te postavi ti sliku svog pluga kak si napravil...baš me zanima...
a kolko vidim da kolega ima krumpira posađenog,mislim da se ipak lekše napravi tak nego da sa motikama kopaš i odgrčeš ga...

Evo plugića za vaditi krumpir po vrtovima s frezama. Napravljen za cca 2-3 sata. Jedino je kupljen ovaj dio koji se kopča za frezu.

http://imageshack.us/v_images.php
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Što hoćeš brže to ispadne sporije.

ytow.jpg

7ljp.jpg


Danas ću pokušati slikati original i postaviti ako je ovo uredu.
Evo i originala.
pp7h.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak imamo i mi napravljeno,samo što je malo višlje srce i šupke su bolje okomite,isto napravljeno na rami od jednobrazdnog pluga...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa sta ne ostane krumpira dosta zatrpano jos pod zemljom kad se vadi ovim vadilicama??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Pa sta ne ostane krumpira dosta zatrpano jos pod zemljom kad se vadi ovim vadilicama??

vjeroval ili ne, ako paziš i dobro si ogrnul krumpir, ne ostane gotovo niš...
i sam vadim takvom, makar imam i onu kaj se trese, i onu sunce...joj kalajsano...sav krumpir mi nabije...

ovi plužići zbilja dobro rade, i nema gotovo niš oštećenog krumpira...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ostane jako malo i kad zagrnjaš tu i tam koji krumpir nađeš.
Super stvar i rahla je zemlja iza nje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam onu sta izbacuje stavio sam sliku u drugu temu ja sam zadovoljan svojom nemam ostecenog krumpira nesto malo a tetak mi ima onu sta trese mislim zbog toga sta je ko plug skoro samo preokrene zemlju zato pitam jer nisam se susreto s takvom vadilicom zato pitam!!
@oficir iza svake vadilice je rahla zemlja sta iza neke nije??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam do lani vadil sa svojom prastarom kaj je kotač napred i čovjek ju mora držat a drugi na traktoru,plug joj je ko i ovaj samo nema šipke nego dvije glatke ploče.
Sa ovim rjetkim šipkama je super jer rastresu krumpir kad ga izvade.
Onu kaj trese nisam probal.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
E ovako, poslao sam upit u Franck cipsaru u Hercegovcu za kooperaciju u proizvodnji krumpira i kazu mi za cijenu - osnovna cijena 1.25+ suha tvar. E sad moze li mi netko pojasnit sta to znaci suha tvar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh