• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Ne ne, krumpira će faliti i ove sezone. Samo se nadam da će nam u skladu s tim dati i neku poštenu cijenu inače se polako i ta proizvodnja gasi.

a di si do takve informacije došal...?
oko mene ga nema mnogo, ali ono što je posađeno će dati vrhunske prinose, tak da mislim da kad nama petljarima rodi, kak li je tek kod ljudi koji rade profesionalno...

mislim, ak je istina, riječi ti se pozlatile...:eek::
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko trebaš bjelog???? ako bi se odlučio prodati.....

usput, zvao me čovjek prije 2-3 tjedna, kojeg si poslao kod mene, u vezi vađenja krumpira.........
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
a di si do takve informacije došal...?
oko mene ga nema mnogo, ali ono što je posađeno će dati vrhunske prinose, tak da mislim da kad nama petljarima rodi, kak li je tek kod ljudi koji rade profesionalno...

mislim, ak je istina, riječi ti se pozlatile...:eek::

Do takve inf. sam došao provjeravajući teren. Treba znati da smo na velikom Europskom tržištu i to možemo proizvodnjom krumpira jako dobro iskoristiti jer potražnje će biti veće od ponude, ako ga naši neće normalno platiti onda s njim idemo van granica lijepe naše. Recimo Austrija. Velike količine kiše smanjile su prinose pa čak i do 50%. Susjedna nam Slovenija uništena proizvodnja krumpira i sad ga nema bila suša ili poplava malo tko ga proizvodi, naročito mladi krumpir.
Druga stvar je ljudi moji pa nemojmo sami sebi biti vukovi i ovako javno unaprijed govoriti da se krumpira puno zasadilo i da će odlično roditi, netko to jako lijepo može pročitati i onda kad nam u skladu s tim daju nisku cijenu onda se za glave hvatamo.
Sadnja krumpira je kasnila, novo deklarirano sjeme nije valjalo pa nije ni rodilo, kasne sorte neće roditi jer kako se prognozira od sada na dalje suša.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
A uvoz? Znam da je bratić godinama vozio krumpir iz Nizozemske i Njemačke.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
bilo kaj ja ovdje javno kažem, povezano je s područjem grada Karlovca i možda kad bi sav krumpir stavili na hrpu nebi zauzeo površinski više od 15-20 hektara...
dakle, na ovih max 20 hektara krumpir je odličan, al to je ukupno 400-500 tona krumpira...na 40 000 karlovčana...svakom 10 kil i ostatak godine se GLEDAMO...
:icon_madu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prognoza je da će krumpira manjkati,ali je isto tako činjenica da Srbija ima osam puta veću proizvodnju od Hrvatske,a srbi su dobili certifikat kvalitete i bescarinski izvoz u zemlje Eu.Pa iako Rusija povuče svu njihovu ponudu,naši će maheri sve dok ga budu imali uzimati kod njih,a kod njih je trenutna cijena 1,70 kn.Zbog toga je ovih dana kod mene otkupna cijena pala na 2 kn.Dakle,1,70 plus troškovi transporta iz Srbije daju tu cijenu.I sada se naši otkupljivači toga drže.
Prinosi u mome selu su relativno niski,od 25-37 t/ha.To je ispod prosjeka.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega je nekaj bio dobio ponudu za pakiranje krumpira po 5,10 kg i to sve ide za rusiju.. a jo ljepše danas smo išli malo glet tog krumpira,fali ga katastrofa puno,šteta cca 2 tone i to kaj su sve romi pokrali... pa to je katastrofa kolko krumpira kradu kod nas,a zakon,po ztakonu im ništ nemožeš..
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
A uvoz? Znam da je bratić godinama vozio krumpir iz Nizozemske i Njemačke.

I to je jedan od razloga zašto se uništavala proizvodnja krumpira, nepotrebnim uvozom.
Pitaj bratića koliko krumpira je uvezao prošle sezone iz tih zemalja.
Vjerojatno ni kile jer ga nije bilo ni za lijek a ako je slučajno uspio nešto dovuć onda se bojim kakve kvalitete je bio isti.
Imao sam prilike vidjeti doslovno smeće od krumpira naravno uvozni, koji su kupovali jer više nije bilo prave domaće robe koja zlata vrijedi.
 
K

korebija

Guest
pozdrav svima molim vas da mi napisete kad se sije krompir andora rana sorta i gdje je ima kupit koliko i nakon koliko dana se vadi veoma sam zainteresovan za ovu sortu da posijem na 5 dunuma pozdrav cekam odgovor
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Zanima me kolko košta sadilica za krumpir dvoredna ili troredna i kolko košta ogrinjač
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Zanima me kolko košta sadilica za krumpir dvoredna ili troredna i kolko košta ogrinjač

Ljudi niste mi jasni. Šta je tako tesko to isto ukucat u google i doznat tocna sta vam treba
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ja sam napravio četverorednu sadilicu od msk , samo pružiš cijevi iza onog di ispada kukuruz i 4 radnika koja ubacuju krumpire.

Ja sam si skinio jednu bateriju jer mi ne treba 4 reda odnjednom, ovako je troje dosta za posao. Jedino još treba doraditi zagrtanje, ja sam motokultivatorom zagrtao jer nemam puno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zanima me kolko košta sadilica za krumpir dvoredna ili troredna i kolko košta ogrinjač

ja imam od RAU sadilicu, 2 reda, pa se kasnije može prepraviti na ogrnjač krumpira, i kultivator, motičice stoje ukoso, da idu po humku......i takva ti dođe oko 500€.....znači, 3 stroja u jednom
 

Najnoviji postovi

Na vrh