• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odgovorno tvrdiš? Nego što raditi sa krumpirom cijeli je polegao od vjetra...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
odgovorno-samo dosta koštaju (par stotina tisuća kuna), a ja mislim da bi ga bez problema izvadio i sa mojom vadilicom, da se neošteti.........
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Evo vam Bellarose jučer vađene. Jedna jamica je novo sjeme a jedna staro sjeme. Sve skupa ima oko 1,5 kg (govorim o prebrani robi, bez sitnoga). Idealno za vađenje pod mladi krumpir, cijena je zadovoljavajuća i ništa se ne čeka. Vjerojatno ćemo vaditi za početak samo novo sjeme jer je krupniji
Eto ipak je Bellarosa vrlo rana sorta samo joj treba dati što najviše zahtijeva..znam da je ulaganje sve skuplje iz godine u godinu ali ako se ne uloži onda se ni ne ubiru prinosi kakvi bi trebali biti i s tim se još više samo dobije po đepu..



Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Htjela sam jučer reči,pa sam zaboravila,dobro ti napreduje belarosa.Bude kapnula para.Evo su pred desetak dana,ili koji manje tu jedni iz sela vadili adoru,na 1200 čhv su nabrali devet tona.Išla im moja susjeda pomagati.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo slika i mog krumpira:

Redom, s lijeva na desno: Balatonska ruža, Monalisa i Bella Rosa
(iako u katalogu piše da je Bella Rosa rana sorta, na slici se jasno vidi da kaska za Balatonskom ružom i Monalisom. Inače radi se o istoj parceli, isti dan sadnje, ista tehnologija... razlika je samo u sorti).



Ili malo bliže; Monalisa i Bella Rosa


Nažalost, izgleda da će ponovo biti problem manjka kiše, što će se sigurno odraziti na urod (porast gomolja). :(sweat):
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Očito je da Bellarosi ne odgovara struktura tla.
Koliko trenutno teži jedna jamica Bellarose? (bez sitnoga)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Očito je da Bellarosi ne odgovara struktura tla.
Koliko trenutno teži jedna jamica Bellarose? (bez sitnoga)

Ma nije problem u strukturi tla; ako bude još jedna dobra kiše, gomolji Bela Rose će prerasti Monalisu bar za 2-3x.
Znači, treba samo dobra kiša.
Ova je slika tu samo radi usporedbe sa ostalim sortama, jer definitivno Bella Rosa nije kod nas rana sorta.
Baš imam još u podrumu dobrih gomolja Bella Rose od prošle godine, pa ću ih izvagati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Špricao sam Stompom prije sadnje i sada se pojavila ambrozija u velikim količinama, jel ima tu kakve pomoći u obliku špricanja, krumpir je već prilično visok.

http://upload.slike.com/?v=VyA1v.jpg


Jel otkupljuje netko ambroziju?
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Basagran bi to riješio da si reagirao ranije.sada je već kasno.Čupaj,bar da zaustaviš ovaj prvi val.Kasnije će toga biti za poludit.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Basagran bi to riješio da si reagirao ranije.sada je već kasno.Čupaj,bar da zaustaviš ovaj prvi val.Kasnije će toga biti za poludit.

Nije mi jasno zašto Stomp to nije suzbio, a potrošio sam litru na ovu površinu gdje je grah i krumpir.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Stomp ne može ambroziju zaustaviti i još neke širokolisne i uskolisne korove. Dobar je ali nije svemoguć ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Stomp jednostavno ne djelije na ambroziju.Propušta ju.I to mu je mana.Uskolisno odlično suzbija,ovim višegodišnjeg.I onog što se širi rizomima.Odličan je i za mišjakinju,što zna biti problem u prezimljavajućem luku.U mome kraju od širokolikog spektra tuče sve jednogodišnje.Naravno,osim ambrozije
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ambroziju jedinu i imam od korova i sad čupaj, pa jel nisu mogli napisati da ambroziju ne suzbija.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
konačno sam izvadio 2 kučice krumpira, zadovoljan sam.......nisam stigao slikati, jer je odmah izrezan za ručak......:icon_pidu:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja već tonu prodal...sam sad je već na 5 kuna pala cijena....šmrc...:icon_e_sad:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
znal sam da ti rušiš cijenu...sam da više prodaš...
nedam ga po 4 još, otkad je pala ova kišurina moram ga svega prati da k nečemu liči, a 4 je malo za oprani krumpir...:icon_madu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne ja,ja uvijek kaskam za drugima.Evo,ja još rajčicu i papriku prodajem po deset,i salatare sam do pred tjedan dana po deset ,a sad neidu ni badava.Ja se držim načela-uzmi paru dok možeš.Dok ne možeš,ionako je nećeš uzeti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja neznam da li da prodajem ko mladi, ljudi traže..........a i cjena je koliko-toliko OK, jer malo se i bojim što će biti kasnije (kao stari), biti će ga ove godine, pa neće imati cjenu.......
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Ne ne, krumpira će faliti i ove sezone. Samo se nadam da će nam u skladu s tim dati i neku poštenu cijenu inače se polako i ta proizvodnja gasi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh