• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Posađena dva reda :6 kg Jaerla ,6kg Mona lisa oba 35-50!

Mehanizacija i male ruke zajedno rade!
 

Prilozi

  • IMG_20160406_095140.jpg
    IMG_20160406_095140.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 132
  • IMG_20160406_095200.jpg
    IMG_20160406_095200.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 130
  • IMG_20160406_100106.jpg
    IMG_20160406_100106.jpg
    81 KB · Pregleda: 138
  • IMG_20160406_104122.jpg
    IMG_20160406_104122.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 133

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vi ne režete krumpir za sadnju razinekop?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Alo ljudi pomagajte,jucer sin ofrezo vrt da posadim krompir,proso tri puta sa kopacicom negdi 10-12cm dubine po moji procjeni.
Danas me nazvala skvo iz rvatske i stane galamit koji sam ja pametnjakovic sto nedadoh izorat zemlju te kaze da pitam svoje pametnjakovice na forumu ak sam tak pametan i poklopi telefon.:icon_hang:
Pa vas stoga pitam,jel po vasem iskustvu ta dubina dovoljna inace je zemlja meka i na 40-50 cm dubina pocinje pijesak.Ak sam se zaajebo bit ce belaja u petak,budite uvjerljivi s odgovorima jer ce ona trazit vase napise.:icon_pidu:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam jednom prilikom stavio kukuruz na njivu koju sam samo frezao i do nje sam isto orao pa frezao za kukuruz. Na istoj njivi bio je bolji kukuruz gdje je samo frezano, neznam dal je tako za krumpir.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Alo ljudi pomagajte,jucer sin ofrezo vrt da posadim krompir,proso tri puta sa kopacicom negdi 10-12cm dubine po moji procjeni.
Danas me nazvala skvo iz rvatske i stane galamit koji sam ja pametnjakovic sto nedadoh izorat zemlju te kaze da pitam svoje pametnjakovice na forumu ak sam tak pametan i poklopi telefon.:icon_hang:
Pa vas stoga pitam,jel po vasem iskustvu ta dubina dovoljna inace je zemlja meka i na 40-50 cm dubina pocinje pijesak.Ak sam se zaajebo bit ce belaja u petak,budite uvjerljivi s odgovorima jer ce ona trazit vase napise.:icon_pidu:


Ako je i izorano na jesen, 10 - 12 cm je puno premalo za krumpir. Optimum je dvadeset.
Sada pitaj zašto.
Nepitaj, samo pusti nek se žena posvađa sa tobom, otrpi i slijedeće godine napravi drugačije.

Ili napravi ko moj muž - u igri pogađanja točne ili približne kilažerod oka ja sam dva mjeseca skoro pa redovito pobjeđivala. A onda sam odjednom počela svaki., ali baš svaki puta gubiti. Vagao je on sam, ja nisam provjeravala, osim jednom slučajno, kada on nije stigao, i taj puta sam nakon par mjeseci poraza konačno pobijedila. I pitam ga ja kako to sad takva slučajnost, a on veli - je, sam te varao cijelo vrijeme. Si ti pobjeđivala i prije, ali je meni moja mama rekla - ti bedak, pa kaj joj moraš reći istinu? Reci da si ti pogodil.

Eto, predlažem da rekneš ženi da su forumaši rekli da je tako dobro.
Bude ti mir u kući.:(giggle)::(giggle)::(giggle):,
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jo, mene se cini da nisi objektivna malo vuces na vasu stranu,neznam kak kod tebe u plasteniku naki krompir a nije uzorano, sigurno.:icon_hang:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Koja je finta u tom rezanju krumpira za sadnju? Vidjal sam to, ali mi nije jasno. Kaj se postize s tim?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
O je, je......ne uzorano, ali su podrivači išli u dubinu skoro pa do maksimuma, 50 - 60, .
A nakon toga je roto odradila na dvadeset, ma zapravo isto na maksimum, novi zubi, mijenjani prošle godine. O da.......

Još uvijek ostajem kod svog prijedloga.
3634865524.gif
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad se reže krumpir navodno bude manje komada ali veći ispod grma s time da mi uvijek sadimo sitni krumpir i režemo ga a nikad nisam probao cijele.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
karlo, karlo, Varaždinac, a ne znaš.......:icon_lol:

Vidi vako - prvo, ako kupiš skupo sjeme, a sedam - osam kuna za krupnu kalibražu je skupo, sa tom krupnom malo posadiš, pa ispadne ko svetog Petra kajgana - e, čim ovo napišem do kraja, idem si speči dva na oko - e, zato se krumpir prereža na pola ili tri strane, pa samim time dobiješ duplo ili troduplo veću površinu posađenoga.U krupnoj kalibraži gomolji ne aktiviraju sva oka, nema potrebe jer će za opstanak vrste biti dovoljno nekoliko, pa neka ostaju spavajuča. Rezanjem se aktiviraju sva, jer svaki dio gomolja dobije alarm da se mora aktivirati kako bi produžio vrstu. Kapiš? Sva oka koja su na tom komadiću hormonalno izlude, izbace klice i započnu sa stvaranjem života.
E sada, ono što je u tome nepovoljno je da će rezani krumpir po jedinici površine uvijek u prinosu zaostati za nerezanim. Pogotovo ako se reže na više dijelova osim na dva. Dakle, ako posadiš red rezanog i red nerezanog jedan uz drugi, nerezani će roditi više. Kontaš?
Slijedeće što je nepovolljno je prijenos bolesti rezanjem, ali to su zanemarive cake kojim se više i ne pridaje previše pozornosti, to nas struka samo plaši ko Krampus malu djecu. Rizično je rezanje druge ili treće generacije, prve nije , ne u mjeri da bi se moralo paničariti i buditi noću u znoju tijela svoga. Kapiš?
Ono što se može dogoditi je da rezani krumpir istrune ili prije sadnje ako je prerano rezan, zbog velike vlage - hladno kišovito vrijeme a pokorica se nije stigla napraviti - ta pokorica je zapravo plutasto tkivo koje je gomolj formirao da bi spriječio ulaz patogena - ili nakon sadnje ako se posadi u hladno i jako mokro, ili takvi uvjeti nastupe nakon sadnje a prije nicanja. Kontaš?

I na kraju, rezani krumpir uvijek dođe u fazu berbe ranije od nerezanog. Zašto? Pa gomolj si pokušao ubiti, ranio si ga i on žuri napraviti potomstvo koje će produžiti opstanak vrste. Kapiš? :(nerd):
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Da bi rec covek povedal. Hvala na info. Sad sam malo pametniji.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Eto i moji (sindikalni) krumpiri u crnoj zemljici.
Samo rani ali kroz koji dan budu i ostali. Nek bude ko lani ..... biče ga i previše.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Krumpira nikad previše. Ak kaj ostane, bude za gađanje. Ja sutra krećem u akciju sadnje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kod nas se oduvijek rezalo. 1. razlog je manji trošak sjemena.
2. je sušnije podneblje pa manje krumpira na površini zemlje. Prosječno rodi 12 puta količina sjemena. 20 puta odlična godina. Mi ne mjerimo po površini.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mi nismo nikad vise posadil krompira ko ove godine...7 redi dugih oko 50 do 60 metar
Bilo orno a imali i sjemena ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh