• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Uvijek mi je čudno kad se netko na podforumu Povrtlarstvo žali na sušu. Zar nikako ne možeš riješiti navodnjavanje, bar Karlovac ima dovoljno rijeka. :)

Prije koji dan mi je došao poznanik da mu posudim paletar vagu, slao je vagon krumpira za Zagreb, 4,30kn/kg. Znam da su Hercegovci prije dvadesetak dana počeli po toj cijeni prodavati i eto još cijena ne pada. Po onome što vidim u mom kraju, krumpira je posađeno puno manje no inače, baš me zanima kako će se kretati cijene na veletržnicama ove godine ali mislim da prije srpnja neće padati ispod 3,5kn/kg...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Čemu ulagat novce blizu je voda dođe ionako tuča ode sve.
I opet će mu cijena biti mala oko 2.5 kn do 3
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Zašto ga saditi uopće ako će tuča kako kažeš.
Nema teoretske šanse da se sistem za navodnjavanje ne isplati u povrtlarskim kulturama. Da se kupe najskuplje kap po kap cijevi nije preko 5k kn/ha u krompiru a koriste se bar dvije godine tko drži do njih. O dovodnim cijevima i česmama neću jer su praktički vječne.
Kod nas ljudi 'u brdu' , gdje nema vode osim iz vodovoda svejedno to odrade, unatoč 22-23kn/m³ vode. Ne znam te vrste kod vas ali one koje se kod nas sade za ajmo reći osobnu upotrebu ako ulete u neku vrstu stresa kako što je suša je velika razlika u kvaliteti, prinos da i ne govorimo.
A 2,5-3kn/kg je odlična cijena za krumpir na veliko koliko ja znam, čudi me da to pišeš kao minus.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
1500 kg sjemena 18000 kn plus yara oko 10000 kn .
Pa dalje prakanja oranja i još da navodnjavanje platim.
I ko prošle godine led i nula čista.
Ma to ako nastavi neću ni sadit toliko
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Mi plaćamo vodu skoro 11kn m3 i navodnjavamo gotovo sve. Da imam priliku jeftino napraviti bunar ne bih ni trena razmišljao+ pozicija je dobra za tržište na bilo koju stranu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja bi mogao napraviti lagunu za vodu imam ogromnu dragu baš kraj parcela.
Ali ne vidim više budućnosti u krumpiru odkad smo u eu.
Prije sam imao bolju cijenu i lako prodao.
A sad kupuju u lidlu krumpir
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Nema kiše kod mene mjesec dana bez ikakve oborine.
Jedan pljusak od 5 min ,zelja nismo nijedne sadnice posadili .
A ako ovako nastavi ni nećemo

Mi ko da nismo u istoj županiji,kod mene tjedno barem 2 puta padne kiša.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Ja bi mogao napraviti lagunu za vodu imam ogromnu dragu baš kraj parcela.
Ali ne vidim više budućnosti u krumpiru odkad smo u eu.
Prije sam imao bolju cijenu i lako prodao.
A sad kupuju u lidlu krumpir
da mi je tu dragu videti + parcele kakve mogučnosti pružaju za povrtlarstvo . !!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mi ko da nismo u istoj županiji,kod mene tjedno barem 2 puta padne kiša.

E vidiš ti to danas je tek došla do mene.
To ti je tako a nekad bolje da ni ne dođe što sve nosi.
Dobro je došla jer taman krumpir ide cvjetat.
Za vikend opet najavljuju. Morat cu sutra slikat dobro izgleda

da mi je tu dragu videti + parcele kakve mogučnosti pružaju za povrtlarstvo . !!

Mogu ti slikat ako te zanima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja jučer imal probno iskapanje. Sve u svemu prezadovoljan, ove godine ima pod grmom par komada ali su več sad ko šaka.
Sjeme od lanjskog krumpira ostavljeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bumo malo prišparali i bude ga dost.

Ja imam par redova darovnog friskog sjemena i tome je cima katastrofa, kak je ispod ne znam, ostali je zadovoljavajuči. Kad god ga pogledam sjetim se tvojih riječi oko lobode....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prskate li krumpir folijarno da se gomolji bolje ispune?
I čime ako se smije znati.

Možeš ići sa vodotopivim kompleksnim sa naglaskom na kalij.
Biljka u vrijeme nalijevanja gomolja treba pojačanu ishranu kalijem.
Stavi obavezno okvašivač.
Ne znam koliki će biti efekat, no, ako ponoviš nekoliko puta svakih par dana, možda i dobiješ učinak. Od jednog tretmana sigurno neće biti ništa.

kaj krumpir ove godine malo" šteka?" ..ili je tak samo kod mene

Teška će biti godina za krumpir - kasna sadnja, određene razvojne faze u krivim temperaturnim amplitudama, kišovito, hladno, vruće vrijeme naizmjenično.....ovisi u kojoj je fazi razvoja pojedini usjev bio, rako i napreduje.
Uz to idealni uvjeti za razvoj bolesti i to je to.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz kako ciji ali moj je super.
Yara ga je digla s zadnjom prihranom nemože se ući u njega s traktorom.
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Ako krumpir nije u dobroj kondiciji,ni folijarno nebu imalo efekta,pogotovo sa samo jednom primjenom. Ima dobrih formulacija,tipa 21-21-21 od raznih proizvođača(koristim PolyFeed od Haife) prije cvatnje,i ak nije kak velim krumpir u dobroj kondiciji,nema nekog značajnog efekta da se rade i 4 prihrane. Nakon cvatnje mogu ići formulacije s naglašenim kalijem,tipa Fetrisol 15-5-30,PolyFeed16-8-34,Haifa Bonus 13-2-44
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja sam danas zavrsio sa svojom tugom od krumpira, sve skupa je bilo oko 1,3t a posađeno 120kg monalize, dva dana se vadilo radi sortiranja i loseg vremena, dosta štete od rovaca imam...sve u svemu, loše.
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    71.5 KB · Pregleda: 57

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ove godine kiša sunce.
Plamenjača nastupila a još i tome ambrozija.
Jednu parcelu je pola uhvatila od metra je već .
Bojim se da bude uništilo krumpir.
 

Najnoviji postovi

Na vrh