• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
171
Mozda grjesim al po meni to je plemenjaca, mozes da prskas sa Ridomil Gold MZ, acrobat, Equation pro..
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ove godine ako mi se dobro čini krumpir ranije počinje žutjeti, moguće zbog silnih kiša. Nisam još vidio kakvi su gomolji pretpostavljam da su uredu, neka se još debljaju. Podrumski koji sam dobio od susjeda potpuno podbacio, stabljika se već osušila a gomolji nikakvi. Sjemenskom i mom podrumskom kao što sam rekao lagano stabljike počinju žutjeti pa ćemo vidjeti šta će biti od njih.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja zato prskam ranije već dva puta za sada ljepo izgleda ali fali kiše
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima,imam problem sa zlaticama pa me zanima koji biste mi insekticid preporučili da je djelotovoran jer mi je tata prije par dana kupio nekakav prašak koji nije baš djelotvoran(nemrem se sjetit kak se zove jer je hitil paketić).također cima već žuti i dosta ima pojeđenog pa vas molim za savjet dali se to isplati špricati još jednom ili da pokosim cimu i izvadim krumpir kakav god da je?Također imam problema sa ambrozijom po cijeloj njivi se raširila i več je veća od metar dali bi to bilo dobro pomalčirati ili možda pošpricati s nečim? Hvala svima
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gotovo je sad ti je bezveze špricat ja sam svog ostavio nek jedu jer ipak zori koru dobiva
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Ja izvadil neki dan, prinos slab, a kvaliteta ajmo reći ko mladi krumpir da sam izvadil😅
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
171
Ove godine se svako zali na prinos kumpira bar kod mene (Lučane/Sinj) ja sutra vadim pa cemo vidjet :)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Moj nije loš s time da smo prestali sadit certificirani jer je loš gnjil krastav.
Da čovjek ne povjeruje i sad imam bolji prinos od toga
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Forum nikako ne funkcionira neda slike ubacit muka.
Ima agrije vinjete marabela rodea adore bilo arizone svega i dobar sve staro sjeme.
Sad ću opet kupit da promjeni zemlju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemam problema s ubacivanjem slika (koristim komp.). Možda je nešto kod tebe.
Možeš malo pojasniti zadnju rečenicu. Kupuješ novu parcelu, ili ...?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Pozdrav evo novi sam u ovoj temi, a ozbiljno razmišljam o sadnji krumpira tj. nekakvoj većoj količini, do sada se sadilo samo za vlastite potrebe domaćinstva, e sad imam u ponudi sadilicu nekakvu slovensku i skupa s njom ide kultivator za krumpir i ogrtač nekakvih 3000 kn čovjek traži za to sve IMG-20191014-WA0013.jpg IMG-20191014-WA0009.jpg
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dosta lošija od one rau a cijena ista.
Radio s takvom problem klice zapinju i svapta traži rau takvu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Dosta lošija od one rau a cijena ista.
Radio s takvom problem klice zapinju i svapta traži rau takvu
Hvala na odgovoru i savjetu, samo eto se pitam dali bi ova bila dobra za početak i nekakvih 200-300 kg sitnog sijemena, plus ostale koje sam gledao niko neda i ostalu opremu uz sadilicu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968

Ovaj ima tu sam ja plug kupio iz uvoza.
Cijene su ok i korektan je
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Evo ekipa prvi korak prema proizvodnji krumpira napravljen sadilica kupljena, ona prva koja je bila na slikama, e sad sljedeće pitanje je koji sortiment i kakva priprema za najbolji prinos mogućnost navodnjavanja je prisutna i to neograničen.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dosta stajnjaka puno pažnje oko njega sve zavisi o mogućnostima.
Ako bude predebel teško prodat
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Hvala mali, a dal bi bilo dobro sad zaorati, i mogu li konjskim granulama jer čisto štalskog nemam dosta(4koze i nešto peradi trenutno) a i daleko mi je voziti, stavio bih u brazdu i NPK 7-20-30 150kg na nekakvih 0, 50ha, i koliko tu ide sijemena otprilike,hvala ti na brzom odgovoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh