• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Dobri su, jos samo da je cijena malo bolja, koliko ih ima pod cimom?

Dva do tri, ove godine je bitno spasiti što se spasiti može i bar uloženo vratiti.
Kapula mi je čudo ove godine, nije ima deset godina ovakva bila, cijena isto loša. Očito godina za zaborav.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Niš posebno, bačena 15-ica prije rotiranja (inače preferiram 7-20-30 prije oranja, al ova godina je takva kakva je), posađen malo dublje radi suše, pošpricano stompom, i danas ovo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Dosta ostane nepofrezano. Kak se boriš protiv drača? Špricaš?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak je i moj. Prva tri reda su neki žgoljavi, a ostalo je zmaj. Bu to dobro. Bude se potegnul i taj žgoljavi.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja neću još ogrtat čekam još nije sva trava riknula.
Krumpir se oporavio od prskanja sad koliko dana da pustit poslije promana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To krumpira sa slike je isključivo za moje potrebe i za svinje. Ako urodi slabije, manje je za svinje i obrnuto. Špricam samo protiv zlatica. Već ima starih. Pokupil sam ih 10-ak komada dok sam dodaval gnoj prije osipavanja. Dakle slijedi češći prolazak kroz krumpir i skupljanje starih zlatica. Ako uspijem odgoditi prvo špricanje iza 15. lipnja, onda drugo više nije potrebno.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Dva do tri, ove godine je bitno spasiti što se spasiti može i bar uloženo vratiti.
Kapula mi je čudo ove godine, nije ima deset godina ovakva bila, cijena isto loša. Očito godina za zaborav.
Danas sam bas bio na veletrznici u Splitu, krumpir iz okolice Trogira, cini mi se carera oko 5 kuna za kg, ako bude 3 kad ja mog budem vadio bit cu prezadoboljan, ova godina je uistinu specificna, malo toga se moze prodat jer nema kupaca, samo jagoda ide, nevjerojatno koliko se ona trazi a cijena je bila 22-25 kuna na veliko, ja sam dosada ubrao oko 8 tona i jos ima...
 

Prilozi

  • 20200515_094956.jpg
    20200515_094956.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 21

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
slaži krumpir u donji red, jagode u gornji...cijena ti bu pasala za oboje... :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
bhorv,
svjestan sam greške ove godine. Nisam dovoljno usitnil zemlju, a uz to su neki krumpiri ostali preplitko. :( 😬

Krumpir za sjeme je uskladišten kroz zimu u plitkim gajbicama na hladnom mjestu. 10-ak dana pred sadnju ga stavljam na svjetlije mjesto. Klice su u vrijeme sadnje taman. Krumpir je ručno polagan u jarak s klicama okrenutim prema gore. Može li klica koja je na površini preginuti? Možda su grude kod zagrtanja potrgale nekaj klica? Uglavnom, kao da su na nekim krumpirima te klice s gornje strane nestale, a potjerale su nove s donje strane. Meni je normalno da ti krumpiri kasnije niknu.

Molim te ponovi sliku, umjesto nje vidim znak zabrane prometa u jednom smjeru.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ako ti je klica bijele boje onda je ona prilicno slaba i mozda se dogodilo da je jednostavno otpala, najbolje bi bilo da sjeme prilikom naklijavanja ima nesto dnevnog svjetla jer to dosta ojaca klicu, zatim ako je rezan netom prije sadnje postoji mogucnost i da ga je zahvatila neka bakterija u zemlji, zato bi trrbalo rezati ga tjedan prije sadnje ili ako ne tako onda bar posuti pepelom jer to dezinficira rez, pripremljenost zemlje takodjer igra veliku ulogu u nicanju, prevelika vlaga kao i nedoszatak vlage moze utjecat, puno je razloga za mjestimicno nicanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh