• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Naš je bil zagrnuti sa sadilicom pa je malo duže trebalo da zide van. Neki još sad tu i tam izlaze. “ Pošprican” je motikanom, sam mi nije jasno zakaj su prva tri reda slabija od ostalih koji su u ist vrijeme zišli van?
Ali sve u svemu, ja zadovoljan.
 

Prilozi

  • 2B66017A-A53E-48AD-A7CB-55C9FDC51C93.jpeg
    2B66017A-A53E-48AD-A7CB-55C9FDC51C93.jpeg
    105.2 KB · Pregleda: 30

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jurek.
super ti je krumpir, (y) kaj se buniš. o_O

bhorv,
možda vleće link z kompa pa ga zato samo ti vidiš.

Daky,
mislim da je prvenstveno do pripreme. Tu gdje nije niknul na vrijeme je bilo dost veliko grudje. Da je sjeme bilo na pretamnom mjestu, klice bi bile puno dulje. Ako na klicu padne gruda promjera 7-8 cm, vjerojatno bu svaka pukla.

Evo kak izgleda u vrtu (bela rosa), sađen 17.ožujka. Nije dobil ništa osim zaoranog štalskog gnoja, pokrivač dvije noći kad je bil mraz i motike.
IMG_20200515_151948-1.jpg
 

Oldman

Novi član
Tu od
26 Lis 2019
Poruka
4
Pozz trebam savjet, radi se o ogrtanju krumpira. Prvi put je ogrnut nakon sadnje i sad bi ga ogrnuo ponovno nakon prihrane sa kan-om, ali malo sam skeptičan sa ogrtanjem jer sam tretiranje protiv korova odradio sa zemljišnim herbicidom prije nicanja i mislim da bi nakon ogrtanja buknio korov. Krumpir je trenutno visine 20 cm.
 
Posljednje uređivanje:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
To i mene muči išao promanom i clemantisom išao travke nema.
E sad prošlo je 20 dana strah me ambrozije
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Niknut će prije ili poslije, bez obzira na herbicid. Malo motikana i bude dobro. Ja sam oko 2000 kvadratnih metara tretiram motikanom, što nije velika površina, al ipak uz ostale obaveze je zahtjevno.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
U fazi da jedva već ulazim s traktorom u njega.
Raste ko lud bitno da ima vlage za nitro bor dalje lako.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ne baciš ga iči rasipačom i prigrnem dok je kišovito.
Jako diže krumpir ali nesmiješ pretjerat bude predebel.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
dakle ove godine sam zakasnio za nitrobor, moja je prosli tjedan nagrnut....ali eto stalno nesto novo naucis...nego kojom kolicinom prihranjujes koliko kg po ha, po koliko nabavljas gnojivo?? Malo davim ali eto...thx
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
dakle ove godine sam zakasnio za nitrobor, moja je prosli tjedan nagrnut....ali eto stalno nesto novo naucis...nego kojom kolicinom prihranjujes koliko kg po ha, po koliko nabavljas gnojivo?? Malo davim ali eto...thx
Sad ti to sve zavisi o vremenu, kakva je zemlja.
Ako je lagana zemlja idem s rasipačom do 4 većinom i oko 7 km na sat.
Sad je bio 88 kn radi ove corone.
Ako su suša žali bože to raditi.
 
Na vrh