• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Ništa od toga u pogledu klijavosti. Zadnjih desetak godina ga skladištimo u paketima od banana, nema to veze s time.
Puno ga je zgodnije doduše skladištiti u njima, odmah sa zemlje ga kupimo u pakete.

U Hercegovini još uvijek ima praška za klijanje, kod nas to svi i dalje koriste. Naš krumpir, tj. u Dalmaciji se izvadi do početka srpnja i već u rujnu proklija, neovisno o sorti.
Pitam se što je manje štetno, taj prašak ili Fazor. Budući je jedan zabranjen a drugi nije, odgovor bi se trebao nametnuti sam od sebe ali svejedno...

Ja ga zadnjih godina proizvedem dvaput godišnje, za mjesec dana ću imati mladog za sebe:

 
Posljednje uređivanje:

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
109
Našao sam - Prince sorta. Piše da je poboljšana verzija Kennebec-a. Gdje ima da se kupi kod nas?
 

Ante68

Novi član
Tu od
16 Ožu 2023
Poruka
11
klogo_interagrico.gif

Poduzeće za proizvodnju i trgovinu d.o.o.
Generalni zastupnik i distributer za Hrvatsku
Ivana Mažuranića 2/I
HR 40000 Čakovec
TEL +385 (0)40 314 187
FAX +385 (0)40 313 244

U maloprodaji cjena je 1.5 eura za kg​

Provjeri ima li u prodaji trenutno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
113
ljudi, jedno stručno pitanje. kada već krumpir poraste, kako rješavate korov? Špricanjem, okapanjem, kultiviranjem (ovo zadnje me posebno interesira jer ne znam kakva se to mašina koristi za to)?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Zagrtanjem,a ono što se ne zagrne ručno..povaditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
109
klogo_interagrico.gif

Poduzeće za proizvodnju i trgovinu d.o.o.
Generalni zastupnik i distributer za Hrvatsku
Ivana Mažuranića 2/I
HR 40000 Čakovec
TEL +385 (0)40 314 187
FAX +385 (0)40 313 244

U maloprodaji cjena je 1.5 eura za kg​

Provjeri ima li u prodaji trenutno
Zvao.. Na žalost da sam se javio u prosincu, možda bih osigurao.. Ovako ništa.. Ništa.. sjeći ću naše gomolje pa kak bu - bu.. A za slijedeću sezonu.. rezervirati ću u prosincu.. Ili ću sjesti na avion pa otići u Nizozemsku po krumpir..
 

Ante68

Novi član
Tu od
16 Ožu 2023
Poruka
11
Čudna politika u Hrvatskoj za sjemenski krumpir.U BiH ima za kupiti u trgovinama do sredine travnja

Jedan foto.od prije tjedan dana 1679518931298.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Trazim savjet iskusnijih od mene, dvije sorte( zuta i crvena) u poljoprivrednoj nude mi marabel i monte carlo, dali traziti neke druge bolje ili su i ove dvije solidne. Ne trazim perfektnu sortu, kad vec nemogu utjecati na vrijeme i padaline mogu barem sortu dobru izabrati. Planiram sadnju izmedu 1-15. Travnja, podrucje krapinsko zagorske zupanije. Te kolika je okvirna norma sjemena na klafter, ral ili kvadrat? Hvala
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
109
Na kraju " balade" kupio sam Monte Carlo ( bijelo meso).. Uz to ćemo narezati ono Kenebeck-a što imamo.. Tko zna, možda i ne bude loš MC.. Naravno cijene duplo veće nego u BiH, ali kad smo mi EU pa nas kradu po EU standardima..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prošlih godina sam jarke za sadnju krumpira delal plugecom na mtk.


Ove godine si planiram malo olakšati pa sam složil plugece na frezu i danas za probu potegnul kakva 2 m. Zgledi da bu ok. :love:



Transportni položaj



Prema vremenskim prognozama sadnja bu vjerojatno za 2-3 tjedna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh