• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam računao 5 tona + onaj koji ću ostaviti kao sjemenski + otpad.......:supz:

mene zanima samo ono korisno, od otpada ionako nemam ništa.......

danas prolazim kroz Donji Miholjac, i MTZ vuče prikolicu od 8 ili 10 tona puno krumpira i vozi u industrijsku zonu, oko 19 sati......
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja izvadio u subotu oko 2-2.5t sa oko 1100m2
imam jos za izvadit cca 1400m2...mislin da bi trebali bit isti ili bolji prinos...
Ima "retardiranih", vrijeme je ucinilo svoje pa je bilo isklijavanja...
Malo mi se i guli kozica na nekima...
sve u sveme, zadovoljan sam, Bogu hvala!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
oko 200kg malo vece kalibracije cca 50-60, ali sam krizao, na jednu i dvi klice jedno 50%!
Imao sam cca 17.7 redova prosjecno po 570 stabljika, znaci ukupno cca 10000 stabljika!
Ocekivao sam i tako i ima otprilike izmedju 40 i 60 dkg po stabljici, sta je ajmo rec lose, ali ja sam zadovoljan, nakraj kad se sve zbroji i oduzme malo drugih sta rade oko mene imaju bolji prosjek...mada znam da se moze, puno bolje

Desire 200kg, 50-60mm, krizan cca 1 na 2
cca 2500-2700 m2, 17.7 redova
nadodnjavano 2 puta po pola njive, jedan put jedan dio drugi put drugi, u redove
izvadjeno 8 redova cca malo manje od 2500kg, stavim sliku danas...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
bio bi ti prinos jos veci samo moras kemije ubaciti bez nje nema uspjeha,,,kako navodnjavas????????
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
bio bi ti prinos jos veci samo moras kemije ubaciti bez nje nema uspjeha,,,kako navodnjavas????????

tomos i u redove,
kemije ove godinije nibilo osim 15-15-15 pri sadnji i drugi val zlatice onim A...nesto, prvi val sam suzbijao otopinom koprive, a treci sam pustio...
dosta mi je produzilo vegetaciju po mo misljenu nadvodnjavenje...
Evo i korekcija sad, mislim da sam do sad izvadio oko 2000kg, ne puno vise, sad kad sam poceo sortirat i pakirat...
zadovoljan sam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam u jednom redu bacio 10kg original sjemena s deklaracijom, pa ću to morat ručno povaditi da vidim koliko sam otprilike dobio.......
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Evo kod mene se priča da će cijena krumpiru sa sadašnjih 1,60 kn/1kg, pasti na 1,30kn/1kg.Razlog jer ima puno uvoznog.Mislim..........i zaboli me glava!
Sada sam na Aspirinu!

pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je tako kod nas.......mi ćemo svoj bacati a uvoziti neznam ti ni ja što......meni prodaja cvjeta :mrgreen:

oko mene ljudima nije uspio, pa dosta prodam......u redovima čekaju.....:supz:


cjena 2kn, iako mislim da sam trebao staviti za 2,5kn i onda bi opet isto išao......al nema veze, samo neka sve prodam i po 2kn da nemoram skladištiti......:partyman:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
to je tako kod nas.......mi ćemo svoj bacati a uvoziti neznam ti ni ja što......meni prodaja cvjeta :mrgreen:

oko mene ljudima nije uspio, pa dosta prodam......u redovima čekaju.....:supz:


cjena 2kn, iako mislim da sam trebao staviti za 2,5kn i onda bi opet isto išao......al nema veze, samo neka sve prodam i po 2kn da nemoram skladištiti......:partyman:

Jel ti to prodaješ na vreće ili na malo po kg?
Bitno da je potražnja Ivane, samo okreći.....:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prodajem na vreće, po 30-60-90-180kg.......

u lidlu je bila akcija 5kg za 9.99kn, prije 10tak dana

sada je tamo krumpir 3,4kn i 4,3kn ako se dobro sječam.......
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Bio bih vam jako zahvalan za pomoć !?

Novi sam na ovoj temi ali nažalost obično svratim ako mi šta treba :( Evo vako ako ko zna bio bih mu neizmjerno zahvalan. Novi sam u uzgoju krumpira tako da mi se pojavio problem mada sam manje vise radio sve po propisu. Mog uroda 80% uništila je nepoznata bolest ili šta već to je i to na dvije različite oranice i također dva različita sjemena krumpira (desire i monako).Znači različito sjeme i mjesto a isti siptomi koji u završnoj fazi zaraze cijeli krumpir. Evo ću probat uploudat slike ako uspijem http://imageshack.us/photo/my-images/263/p1040471t.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/841/p1040472w.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/854/p1040473m.jpg/
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
kolega to ti je bolest preko pupoljka ušla u gomolje(plamenjača) takvu gomolji kao posljedicu u velikoj mjeri imaju suhu trulež.
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Zanimljivo ali sam obadvije njive polio sa radomilom protiv plamenjace a jedini sam je dobio :(
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Cime (stabljika) su bile zelene i bio je u cvjetu 10 dana . Za vidit najljepsi krumpiri al na kraju balade katastrofa. Nerazumim se baš ali sam ja jedan od rijetkih koji je svoje krumpire tretira protiv plamenjace i mislim da to nebi trebala bit ona. Znači 90% gomolja ima ove siptome a stabljika je bila extra za vidit.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
varaš se,ako misliš da si jedini.......ljudi prskaju poslije svake kiše, čuo sam čak i preko 10 puta....... :roll:

ja sam samo jednom, sa antracol WP 70.......i rijetko nađem takav krumpir, al nije bilo ni puno kiše ove godine, da sam trebao više.......
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Kod mene je cijeli 7 mjesec bio kišovit svako 2 dana kiša. Imotski . Neznam bio sam planira za sljedeću godinu sadit mladi krumpir al dok ne rješim ovu enigmu nema šanse jer sam dosta kn bacio do sad :( U mom kraju samo ja imam ove simptome a ova je godina kod nas bila deprimirajuća :( U našoj državici je najbolje ništa ne radit niti šta ulagat barem ne u dogledno vrijeme :(
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ako ja to dobro vidim, mislim da ti je taj krumpir i dalje za prodaju i prehranu...
nija prva klasa, al je jesitv itekako...
Prerezi jedan na pola okomito na smjer vezanja sa cimom, ako ima slojnice ko drvo to ti moze bit i sok u rastu, kad dojde puno vode nakon suse, naglo pocme rast i koza mu bude tjesna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh