• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Nisam radio desikaciju cime(za što je to potrebno) samo sam prskao protiv zlatice 2 puta i 1 sa radomilom protiv plamenjace. Ovaj odgovor mi je nekako najbliži da sam prskao sa radomilom previše to jest da sam se sa prskalicom zadržavao dugo na jednoj cimi.Ova njiva što je bio monako u njoj sa prošao tako tako jer je samo ova bolest bila nazočna ali sam zato na drugoj njivi sa desireom izgorio po temelju. Od zasađenih 200kg sjemenskog krumpira sam izvadio nekih 400-500kg krumpira svih oblika i dimenzija sa ovim falingom koji je ima i monako. Evo slike krumpira monako po presjeku http://imageshack.us/photo/my-images/801/p1040479vr.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/593/p1040481w.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/40/p1040480z.jpg/
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja sam ti novi u ovome al znaju ljudi mladi dobit oko 1.6 do 10.6

Da se malo uključim ja sadim nešto oko 100 kg granulacije oko 50 mm s tim da ga režem na jednu ili dvije klice i to sortu ADORU sadnja oko 15.03. pokrivanje AGRILOM prvo vađenje oko 20.05. prodaja na malo na tržnici cijena oko 10 kn/kg.
Pozdrav!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
@asestic majstore ja sam u oklolici zadra imam agrila za pola hektara i planiram ga krajem drugog saditi nekih 700kg koliko na toliku kolicinu sjemenskog mogu dobiti ranog krumpira vode imam koliko hocu imam bušotinu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da se malo uključim ja sadim nešto oko 100 kg granulacije oko 50 mm s tim da ga režem na jednu ili dvije klice i to sortu ADORU sadnja oko 15.03. pokrivanje AGRILOM prvo vađenje oko 20.05. prodaja na malo na tržnici cijena oko 10 kn/kg.
Pozdrav!


dobar si.......ovo se više isplati prodati 1 tonu, nego sada 5 tona.......na kojoj površini ti bude tih 100kg???? jel se mora rezati ili mogu i cjeli gomolji????

a tada ga netreba ni tretirati niti ništa, ako se nevaram, samo posaditi......čak ni trava nestigne narasti.....jel????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi danas povadili 100metara kvadratnih,bilo oko180 kg ispravnog za vlastite potrebe,prskan samo 1 put protiv zlatica,zemlja suha da bi mogla gorjeti da ga nije satro led u svibnju još i više bi ga bilo,ali mora se biti zadovoljan kad znam šta se bude jelo,sjeme sam kupio od nekog čovjeka koji svako prolječe dolazi od Varaždina i tu do nas ide sa prodajom mislim da se krumpir zove Mocart a sad forumaši dali netko ima ovakvog oldtimera za vaditi krumpir ,ima preko 50 godina

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
star je ali radi i u travi gdje klasična vadilica ona treskalica stavlja u red guši se,za naše male vrtne površine je dovoljna samo imao sam na njoj gumu od skupljaća sijena radi užeg razbacivanja ali doživjela je havariju pa treba obnovu i gotovo je neuništiva:axe:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
star je ali radi i u travi gdje klasična vadilica ona treskalica stavlja u red guši se,za naše male vrtne površine je dovoljna samo imao sam na njoj gumu od skupljaća sijena radi užeg razbacivanja ali doživjela je havariju pa treba obnovu i gotovo je neuništiva:axe:

skoro sam gledao na nekim njemačkim stranicama da se prodaje tako nešto ali nisam znao kako funkcionira.mislio kupiti jer mi se sviđa i da stoji jer volim starine,ali transport bi puno koštao pa sam odustao.ovo može raditi još 100 godina
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne jer ima puno zemlje za rastresti a može se staviti komadi gumenog crijeva preko onih savinutih šipki
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ti komadi gumenog crijeva apsolutno nisu potrebni jer kao što kažeš zemlja amortizira udarce. na isti sistem radi i moja vadilica koja je stara 10-tak godina samo je moja nošena i ima prijenos preko kardana.
Znaći da je sistem dobar kad ga nisu mijenjali 50-tak godina:partyman:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Situacija kod mene sa krumpirom je sljedeća:
Cijena jestivog krumpira je 1,20kn/1kg(otkup Agrofructus)
Prinos po 1ha je oko 20 tona(umanjen je zbog suše za 50%)
Znači prihod nekih 24 000,00kn
Ulaganje:
Sjeme po 1ha,treba oko 1,5 tone(kal.28-35) x 12 kn/1kg= 18 000,00kn
Umjetno 15,15,15 je 100kg 430,00kn x 2 tone/1ha=8 600,00kn
Zaštita oko 2 000,00kn
Obrada tla 1 000,00kn
Radni sati 1 000,00kn
Amortizacija ......

Pa ajd ti budi poljoprivrednik(morat ćemo postati umjetnici,jer ovako proizvodit dalje....)


pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja svoje troškove nesmijem onda napisati.......:gitarist:

ulog od smješnih 3700kn sa sjemenom, 15-15-15 i N46%, gorivom za obradu, i 14 tona stajnjaka, koji sam dobio sam u njemu računam gorivo koje sam potrošio za prijevoz......i u taj cjeni jedno prskanje protiv plamenjače.....

i ja sam super zadovoljan......

uz to suncokret je rodio 3,8 tona po hektaru.......:mrgreen:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
johabi stvarno steta...mislim da je otkup glavni krivac, a ne susa...


Kad budete opet voljni izustit rijec kumpir, zanima me par stvari

kad krumpir iznikne iz zemlje u kojem radijusu se siri korjen na kojem se zameceu novi krumpirici?
I kad se to razvijanje (udaljavenje) od starog gomolja zaustavlja, odnosno koliko bi najdalje trebao otic od stabljike...
Zanima me to zbog kultiviranja...
Ja sam ove godine sadio na 70cm razmaka a kultivirao sa 45cm frezom, jel to bila igra sa puno rizika!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh