• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pošpricao sam s Stompom pa ću još poslije ako bude trebalo s Basagranom kojeg mi ostalo od prošle godine.
 

sokkia

Novi član
Tu od
10 Svi 2013
Poruka
15
veeeeliki pozdrav za sve forumaše !
novi sam na forumu a inace sam iz BIH.
pošto sam kupio nekih 1.7 ha zemlje hocu da je i obrađujem.
za sad sijem pomalo svega a krompira najviše ( 2000- 3000 kvadratnih metara) pa mi je ova tema itekako interesantna i skoro da sam procitao sve postova .
pitao bi jel ko sije "agriju" i kako mu se pokatala.
ja sam je sijao i pokazala se vrlo vrlo kao ukusan i kvalitetan krompir.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,jako je dobra za jelo,samo valja pripaziti jer je osjetljiva na rizoktoniju,a i sklona je retrovegetaciji u slučaju duljeg sušnog perioda sa obilnijom kišom nakon toga.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Evo malo i mojega krumpira
34z166r.jpg

15ygow4.jpg

2629n51.jpg

qp56xl.jpg
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo slike krumpira, sorta Monalisa, lijevo tretman sa gnojivom Lithovit, desno bez. Ostala gnojidba klasika (startna Microphos, prihrana KAN + Magnezij sulfat).
Zasad je razlika više nego očita, čekam vađenje mladog krumpira pa ćemo vidjeti ima li razlike u broju i veličini gomolja.

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bobo. dobro to izgleda........:(y):

samo da je i tolika razlika u izvađenom krumpiru
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Evo i jedna sličica mojeg krumpira. Slikan prije desetak dana. Za sad odličan. Sjeme od Johabice.
 

Prilozi

  • DSC_0486[1].jpg
    DSC_0486[1].jpg
    79.8 KB · Pregleda: 166

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znaš kaj Turopolec,sram me priznati,ali ak je takav bio pred desetak dana,bolji ti je od mog.:=:):icon_rofl:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
ahhhh...dobra stara kombinacija....
buče i krumpir!
:D:

da,a kad treba kosit po krumpiru onda rozgu od buča treba vući,em je pikljava em je prokleto dugačka.....:mur:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
p1010120e.jpg

Ljevo: MonaLisa
Desno pola reda: Vivaldi

p1010121i.jpg

Cijela njiva pod Riviera


I šečer na kraju: MonaLisa
p1010122pf.jpg
 

laxamporec

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
3
Novi sam ovdje i imam problem sa krumpirom, original sjeme mi je uspjelo super, cima je oko pola metra, ali reprodukcija me malo zeza, istina je da smo poskidali sve klice prije sadnje i sada je nejednako ponikao, ali ima dosta krumpira koji ima već mladi plod pod zemljom dolje a cime iznad zemlje nigdje, tek samo malo klica na njemu gore (naravno pod zemljom), šta da radim, dali da bacim neko dušično gnojivo pa da probam potjerati klicu ili šta da radim???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dušo draga,ništa ti tu neće pomoći.To ti je rizoktonija u najranijoj fazi,i sve to što nije niklo niti neće,a ako još i koja klica izađe,što se može dogoditi,neće biti neke koristi od toga.Ukoliko toga imaš više od pedeset posto najbolje je to preorati jer će te troškovi održavanja i zaštite koštati više od financijskog dobitka na kraju.Prva ti je greška skidanje klica prije sadnje ako su bile lijepo formirane.Gomolj je usmjerio energiju u klijanje i iscprio se.Drugo je bila vjerojatno hladna zemlja kada si sadio.Gomolji su u sebi već nosili zarazu koja se u hladnoj zemlji najbolje eksponira.Rizoktoniju prepoznaješ po crnom završetku klice već u klijalištu i po raspuknutim gomoljima (imaju oblik žemljice).U povoljnim uvjetima sadnje nicanje može proći bez problema,a simptomi se javiti u vegetaciji,a može i sve proći "bezbolno",a problem se javiti tek kod dugotrajnog skladištenja.
 

laxamporec

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
3
Dušo draga,ništa ti tu neće pomoći.To ti je rizoktonija u najranijoj fazi,i sve to što nije niklo niti neće,a ako još i koja klica izađe,što se može dogoditi,neće biti neke koristi od toga.Ukoliko toga imaš više od pedeset posto najbolje je to preorati jer će te troškovi održavanja i zaštite koštati više od financijskog dobitka na kraju.Prva ti je greška skidanje klica prije sadnje ako su bile lijepo formirane.Gomolj je usmjerio energiju u klijanje i iscprio se.Drugo je bila vjerojatno hladna zemlja kada si sadio.Gomolji su u sebi već nosili zarazu koja se u hladnoj zemlji najbolje eksponira.Rizoktoniju prepoznaješ po crnom završetku klice već u klijalištu i po raspuknutim gomoljima (imaju oblik žemljice).U povoljnim uvjetima sadnje nicanje može proći bez problema,a simptomi se javiti u vegetaciji,a može i sve proći "bezbolno",a problem se javiti tek kod dugotrajnog skladištenja.

rekao mi je danas jedan poznanik da se to događa kod jerle ali da će sve biti u redu!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pozlatile mu se riječi.Ja znam da sam svoju adoru pred desetak godina zaorala,dva jutra,a na jutro koje sam ostavila sam potrošila više nego na kraju dobila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh