• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Koji vrsta krumpira je traženija u vašem kraju, žuti ili crveni? Već par godina to onako gledam sa strane i još uvijek mi se čini d aje to tu negdje podjednako....
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
krumpir izvađen, a obećal sam i slikice...pa evo...kombajn vrećar koji pakuje krumpir u kutije...:p:...vi iz Belice se pojedite....:wink:

ppgf.jpg



ga6y.jpg

kolega darijus glavno da tebe stroj sliži pa da manje trpi kičma/kralježnica. vidim da ovi gore više pričaju nek rade ;-) . buš se ti priviknul na njega pa onda i sam otkrival kak smanjiti oštećenja na krumpiru.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
koliko je optimalno imati djelatnika na kombajnu?...
...a kaj se tiče porezanih krumpira, pa dvadeset krumpira na deset kutija bi porezal bilo s čime...
uglavnom, zadovoljni svi, krumpir izvađen bez presinga i bolova u kralježnici...po prvi puta nije apoteka trebala....:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ok , slažem se za kardan , ali za menavriranje ne .
Ako je vuča , kuka ili kako je več zovemo dalje od traktora tojest od osi kotača lakše je okrenuti a naročito paše za vožnju unazad . sigorno ti se bar jednom desilo da ti rudo zapinje o kotač ..e to se nikad ovako ne može desiti .
Ajde da to objasnim u tvom području , manji radijus okretanja treba da se okrene šleper neko kamion .(bez prateče , ja mrzim prateče , uvjek filning da te netko prati ..a po zimi ne znaš na koju metniti lance )

Ah,koda ja to neznam-za okretanje i rud u kotačima-al je lijepo se pravit malo blesav.Ali,ipak je kaj bute vi god rekli imati bolje kombajn na vuči.Lakše se okrenuti(zanemarimo radujus okretanja)u svakom slučaju i manevrirati.tako.To je jedno žensko stajalište sa iskustvom.


Optimalno na kombajnu @darijus je dvoje,poželjno troje,za silu jedan,na tvome kombajnu jedan ne može raditi.jedino da imaš mene,onda bi moglo.ali,ja ne radim za nadnicu,udati se za tebe neću,za pripomoć prijatelju trenutno nemam vremena-dakle-ne računaj namane.Trebaš to dvoje koje imaš.
 
Posljednje uređivanje:

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
ja mislim da ih darijus ima troje na kombajnu..... kao što je johabica rekla, broj radnika ovisi o brzini radnika kao i o brzini kojom tjeraš traktor pa čak i o urodu, ak ga ima puno treba više.....
:)
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
ja mislim da ih darijus ima troje na kombajnu..... kao što je johabica rekla, broj radnika ovisi o brzini radnika kao i o brzini kojom tjeraš traktor pa čak i o urodu, ak ga ima puno treba više.....
:)
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ja sam imam isto takav kombajn za krumpir i prodao ga prije 5 godina,3 radnika je trebalo a ako bi išao malo brže onda i 4.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
koliko kosta ovakac kombajn kolega darijuse

košta otprilike kao da ga na otpadu kupuješ...jedino ako ga hoćeš kupiti od mene, onda košta triput više...:icon_e_wink:
sad već gledam da ga budem moral zaobilaziti cijelu godinu...pa ak netko nije izvadio krumpir..:(call):
da, ja sam imal troje gore, al kad bi ih bilo 4 na traci, i još jedan za izmjenu kutija išlo bi ap-tap...
kad sam podvukal crtu, da sam plaćao ljude koji bi brali krumpir pješice, potrošio bi preko polovice vrijednosti ovog stroja...znači da se bude na godinu otplatil 100%...
ustvari, nemrem više izgubit na njemu, jer i na otpadu vrijedi 2000 kuna...:icon_weed:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije 3 godine sam imao veliku hassiu......ferguson ju nije baš mogao vući, za mtz 82 je bila idealna.......samo velika mana što može raditi gdje se može lijepo okrenuti s traktorom, za moje parcele nije bila......pa sam uzeo samro, također veliko i tresilica slična hmezadu, baca sastrane se najbolje pokazala.......samo, treba dosta ljudi koji kupe krumpir.......i puno više posla
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
na mojem wuhlmaus-u nas uvijek mora biti minimalno 3,najpozeljnije 5. jedan uvijek mora imati brigu kod sortiraca za sitni krumpri i uklanjati vrece,a ostali imaju pune ruke posla s grudama,posto je zemlja jako tvrda,i kombajn sve vuce gore. urod krumpira nema veze sa brojem ljudi,kad bi zemlja bila idealna,meni bi bio dosta jedan covjek gore.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neki to rade ovako-


ig5n.jpg


A neki ovako-

zp29.jpg


jht9.jpg



A ja deca radim sama.I stignem.
 
Posljednje uređivanje:

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
kolega gogo 1990 na ovom kombajnu urod ima veze s brojem ljudi, al nek ti darijus bolje objasni zašto. kombaj je star al je neka tehnika na njemu za hrvatske pojmove još u modi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima veze s kutijama koje treba mijenjati,to znam. na bunkerasu je drugacije.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A neki ovako -

rpig.jpg



A ovo kod nas zovu GAZDIN GAZDA.:(hi)::(hi)::(hi)::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
kolega gogo 1990 na ovom kombajnu urod ima veze s brojem ljudi, al nek ti darijus bolje objasni zašto. kombaj je star al je neka tehnika na njemu za hrvatske pojmove još u modi.

ovaj johabičin i moj su dva drugačija kombajna....
kod mene ide zemlja i krumpir po srednjoj traci i moraš izvadit krumpire i staviti na malu traku koja nosi onda u kutiju...johabica pak malo prebrlja po grudama i to je to...ne mora svaki krumpir izvaditi i premjestiti na drugu traku..:(wasntme):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Točno tako.Ali - u godinama kao što je ova,ima više gruda nego krumpira.Ne stalno,ali u depresijama gdje je bilo više vlage,božepomozi.I da sam hobotnica ne stignem sve odraditi a da ne večem stooooj.A na jednoj parceli bilo i kamenja-e tu kamenje ide stalno.Ali,kada se potrefi sadnja u normalnu zemlju,ogrtanje prosušenom rahlom,pa vađenje po sasvim malo promočenoj skoro da i nema posla osim sa vrećama sitnoga i kupljenjem oštečenog.Uglavnom,mogu raditi sama,iako bi bilo idealno da je još netko sa druge strane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh