• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zeljezo ide svakako. S inoksom nisam presretan. Ici ce onda 8x8mm ako nađem. Imam jedan rostilj s okruglim profilima sto sam radio prije par godina i ok je pa bi probao s ovim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
NH, mramorna ploča ti je najbolja. Od vinkla napraviš okvir da kad kamen pukne, ne raspadne se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Sad kad gledam sliku i meni se firkant sve više dopada.
Svakak je garant bolji od onog piganog flaha kaj imam.
Gledajuči ove slike moram pod hitno nekaj poduzeti po tom pitanju, sezona je blizu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Kak komu.
Zapravo mi je svejedno, jer ionak rijetko spremamo roštilj... lani skoro jednom, ove godine nekaj rjeđe :hahah:
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Jedino je bitno da se na željezu ne koristi nikakva kemija za čišćenje, samo toplina i žena od policajca (drot kefa), nakon pečenja dok je toplo preletiti sa četkom, prebrisati krpom i nauljiti ali skroz tanki film ulja da ostane.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ide prvo proba na suho, da opalim sto treba. Ako bude hrskavo od hrđe sta sad 🙄 pojest ce se.
Zicu nikad ne cistim nakon rostilja. Takva kakva je(masna), stavim je u suho i ceka iduci rostilj. Malo je opalim, drot cetka, krpa, novine, kozica od slanine i ko nova.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Hm mislim da na suho neće ići, željezo zahtjeva malo drugačiji pristup, potrebno je napraviti seasoning, nema naše riječi za to. Nakon toga postane neljepljivo poput teflona. Pogledaj na yubito seasoning iron pan pa ćeš vidjeti o čemu se radi.. Roštilj se zagrije i dobro očisti na suhu koliko ide i pusti da se ohladi malo, onda se namaže sa što je moguće manje ulja (ne masti) i opet zagrije.
Ulje se polimerizira na površini i čini je nehrđajućom i neljepljivom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ma mislio sam bez mesa prvo nalozit, da sagorim sve masnoce i prljavstine.
Ovo cu svakako isprobat
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Roštilj majstori...pravim resetku za novi rostilj pa me zanima od kojih profila je bolje napraviti istu. Okruglih ili pravokutnih?
Mislim da je najbolje da napraviš od pravokutnih 10 puta 10 mm i to na razmak od 10 mm jest da bu težak ali radi svoj posao. Profili bi trebali biti kaljeni da ne dolazi do uvijanja kod velike temperature.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja jučer dogovaral jel posel kod prijatelja kaj ima kamione, i dogovorimo se da danas dojdem, i tak jučer pričamo i pita kolko bu koštalo, a ja velim u zajebanciji ma buš odojka spekel, normalno ja se šalil, i danas dojdem u Zelinu i gle zbilja se odojek vrti, nije shvatil šalu😂
Ali je sad probelm kaj ja nisam niš zaslužil😂😂😂
Ali da stvar bude bolja kad se odojek još okretal ja otrgnul levo uho i zagriznem i pukne mi zub napred, poludul sam.
Eto kaj se rodi iz šale.
Sad još i troška imam zub napraviti.

 

Najnoviji postovi

Na vrh