• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A šta fali pioneru za klip?? Koristim ga već godinama, i daleko se bolji pokazao od većine ostalih.

Kako kome meni se bolje pokazao kws ne pljesni za razliku od pionera.
I malo bolje rodi
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koji bros kws a koji pioneer?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
no1 i y12, a kws samo krabas proban i ostalo se na njemu
Sad ga i susjedima preporučujem koji siju bc .
Iste površine i broj a ja imao 5 kubika u klipu više od bc .
Od pionira je malo bolji bio ali nije plijesnio nikako
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
mali,
možeš li dati relevantan podatak. Ili navedi i podatak na kolikoj poršini je bila kuruza ili koliko posto je bil urod veći.
Nije svejedno jel bilo 5 kubika više na 1 rali ili na 500 ha.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pioneer pr35f38 se meni najbolje pokazao

gledam cjene sjemenskog kukuruza osijek za 75000 traže 812 kuna, što je dosta
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Malo netočno napisano za Pionir,koja biljka raste bez hrane?
Pionir uvijek opravda svoje povijerenje,a ako se ne gnoji nema tu kod nijednog prinosa.Da je tak onda bi svi pikovi sijali samo to sijeme koje raste bez gnojiva.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovo je točno napisano,ali vrijedi za svaki drugi hibrid,ne samo Pioneer..
Bez hrane,nema života..

Dosta variraju te cijene hibrida,mi smo se odlučili za KWS 3381,2376 i Kitty,cjenovno su najjeftiniji,i samim time u startu treba manje uuložit u sjeme..Kod mene je takvo tlo,ako nema kiše u pravo vrijeme badava ti kupiš bilo kakav hibrid neče od njega bit koristi..
Primjer,za 1 hektar trebaju oko 3 vrečice po 25 000zrna,KWS jedna vrečka tih kaj smo uzeli je 250kn,skuplji KWS i svi ostali su oko 400kn,na 3 vrečice je razlika u startu 450kn manje,na samo 1ha..

Pitanje,gdje je tu isplativost skupog sjemena ???
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Kws je napravil dobar potez sa cijenama nek tak i ostane, mozda ga i drugi budu slijedili
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Istina,pametan potez u pravo vrijeme..
Prošla godina im je valjda bila škola,pošto su imali najskuplje sjeme i slabo išla prodaja..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,479
na 3 vrečice je razlika u startu 450kn manje,na samo 1ha..

Pitanje,gdje je tu isplativost skupog sjemena ???

To ti je samo 450 kg kukuruza. A uz istu gnojidbu na istoj parceli dobar hibrid da i 2 tone vise.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Mozemo mi pricat sta hocemo,favorizirat domace al nema tu usporedbe...Ako je godina dobra i kisna,onda tu i nema tolko razlike,al svi znamo da je takvih sve rjedje.
Kod nas na istoku Slavonije je to posebno izrazeno,jer npr. prosle godine je u razdoblju od 6-9mj. sve skupa palo 10-15l/ m2 i tu domaci nemaju sta radit... takodjer imam parcele s pijeskom i od toga nebi bilo nista.
Koliko je razlika izmedju domacih i Kws,Rwa... toliko je opet Pioneer,kvalitetniji od ovih,a po meni Dekalb jos i od pioneera bolji... tako da gledat na ,200-300kn a ukupno ulaganje 5,6,7t/kn na ha. i riskirat normalan urod je besmisleno...
Normalno svaka sj. kuca ima svog favorita koji ce u odredjenim uvijetima dat bolji prinos al opcenito je to tako...
Ovo govorim iz svog iskustva i iskustva iz okruzenja,cesto znam na istu parcelu s istom agrotehnikom stavit dva razlicita hibrida pa se najbolje moze uocit razlika.

Kws je napravil dobar potez sa cijenama nek tak i ostane, mozda ga i drugi budu slijedili


Kws je zbog velike cjene prosle godine imao problema s prodajom,pa se bojim da ovaj jeftiniji nije prepakirani proslogodosnji!
Prije 4 god sam imao takav Kws 3381 di je bilo velikih problema s nicanjem i otprilike 1/3 nije uopce nikla... da bi se poslje ustanovilio o cemu je rjec... inace sjeme kupljeno kod Prvce .
Preporuka obratit paznju na deklaraciju a po potrebi trazit i potvrdu trgovca !!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
U svakoj poljoprivrednoj apoteci ili kod bilo kojeg distributera mozete zatražiti izvješće o kvaliteti sjemena.
Naime većina sjemenskih kuća uz kukuruz imaju priložen "Certifikat o kvaliteti sjemena" ( barem koliko ja vidim na terenu) na kojem stoji zapravo sve isto kao i na plavoj deklaraciji na vrećici ali je dokaz da je sjeme ispitano i prema zakonu o prometu sjemenskim materijalom ima dozvolu za prodaju.
KWS je tu opet malo transparentniji i uz svaku dostavu sjemena izdaje se uz "Certifikat o kvaliteti sjemena" i "Izvješće o kvaliteti sjemena". Izvješće nekad može biti na nekom EU jeziku ovisno od kuda dolazi sjeme ali uglavnom je na Hrvatskom i na njemu možete iščitati niz podataka kao npr. Ćistoca sjemena, klijavost, energija klijanja, broj defektnih klijavaca Itd. Izdavanjem ovih certifikata KWS garantira kvalitetu sjemena i potvrđuje KWS standard da na tržište ne izlazi sjeme ispod 93% klijavosti te kao sjemenska kuća stojimo iza svojih materijala.
Razlog ovogodišnjeg smanjenja cijena je novi doradni centar o čemu možete pročitati na linku ispod i politika ukidanja gratis sjemena već je cijeli buđet gratisa transformiran u smanjenje cijena i svima jednako bez obzira sijete li jednu ili 1000 vrečica.

http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/News-Articles/~hhhv/Novi-KWS-doradni-centar-kukuruza-i-sunco/
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To ti je samo 450 kg kukuruza. A uz istu gnojidbu na istoj parceli dobar hibrid da i 2 tone vise.

U jesen je cijena kukuruza od 70-80 lipa bila,i to je malo više od 450kg..
Tih 2tone treba navuč odnekud,a ako nema hranjiva i oborina neče moč ni jedan hibrid to postič..
Pod dobar hibrid mislis na Pioneer bi rekao,dobar je on nema se tu šta pričat,ali nek se potrefi godina da nema kiše kad je oplodnja neče biti zrna u njemu..
KWS ide više na kvalitetu zrna bi rekao,a pošto imamo stoku uzeli smo njega,nismo ga sijali par godina sigurno,zato čemo vidjet kak se bu pokazao..
Bude tu i BC,Pioneer i nešto RWA..
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Suhi da,ali rijetko tko je imao 14% direktno s polja..
Pričam o cijeni direktno s polja,kaj se vozilo na otkup..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koliku si onda ti imao vlagu? Kod mene je bila od 19 do 24%,izbilo mi je oko 75 lipa za kilu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,908
Ja sam oko 80lipa dobivao direkt s polja,neznam točno u lipu.
Kako sam već i pisao,lani sam sa dekalbom bio najzadovoljniji.rekorder je bio 6t/kj,dok kwsa nisam dobio toliko na hektar.
Vjerovatno zemlja nije pogodna za kws,ali nema veze.
Ove god dekalb i pioneer budu najzastupljeniji,za ostatak ću vidjeti što bude.
Sveukupno bi trebalo biti 7.5ha,pa se nadam boljoj godini od lani.
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Također ce i kod nas biti dekalb i pioneer biti najzastupljeniji i nesto malo kws-a karbasa za probu

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Koliku si onda ti imao vlagu? Kod mene je bila od 19 do 24%,izbilo mi je oko 75 lipa za kilu.

Vlage su bile isto ko i tvoje negdje..
Točnu cijenu neznam,ali nije bila neka prevelika..
Kod mene je rijetko koji kukuruz bio ispod 10t/ha,večinom se kretalo od 13-14t/ha,najviše je dao Pioneer 15.5t/ha,na najboljoj zemlji sa vlagom 21,a koji hibrid moram provjerit..
KWS kaj sam brao uslužno nigdje nije bilo toliko loš kako se ovdje spominje..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koja sorta bi mogla solidno istrpiti sušu a opet ako je dobra godina da može biti i solidan urod?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh