• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
to je ok ja ću ove godine obavezno raditi zelenu gnojidbu na svim strnjacima i tu ide kukuruz i soja nagodinu.Kolika je bila cijena kukuruza prošle godine s 35% vlage, ako nije tajna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Neznam točno, da ne lažem, uglavnom uvjek je manja 15 lipa od ovoga sa 25 % vlage.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ja sam ove godine dobio 110kn plus pdv za suhi, pa me zanima razlika kad odbijem troškove silosa i 20% manje vlage, kakva je kalkulacija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Antonio kad si ti to vršio u 8 mjesecu zar kombajn može uopće i skidat sa 35% vlage što nisi cekao to je rana fao 400 grupa sa izvrsnim otpuštanjem vlage.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ovisno o vremenu, već se u 9 mjesecu skida, čim farma počne s otkupom.
Ide u šrot, nemam kaj čekat.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Antonio kad si ti to vršio u 8 mjesecu zar kombajn može uopće i skidat sa 35% vlage što nisi cekao to je rana fao 400 grupa sa izvrsnim otpuštanjem vlage.
zašto nebih kombajn moga vršiti 35% vlage
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nije problem jednu godinu sa slabom gnojidbom dobit solidan prinos jel sa pk hranimo zemlju a dušikom biljku
kolega Antonio gleda svoju zemlju u budućnosti.... A to nije loše...
Nema najbolje kukuruze i nije niti Pioneer niti Dekalb najbolji sve ovisi o dragom Bogu
Ja sam lani prvi kukuruz posijal 15.4 a zadnji 5.6 i prinos ovog kasnog je bio 10% lošiji i 50% manje pk gnojiva ali njemu je pred cvatnju pala dobra kiša i pred naljevavanje zrna ponovo dobra kiša i tu je bio i Pioneer i Dekalb i sve je to slično
Meni se osobno od kukuruza sviđa Dekalb jel se jako lagano vrši to mi je zamjerka drugim hibridima a sijem i druge kuće
 

radicevicivica

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
4
Kupio sam kws pise sjeme prepakirano 2014,a kontrolirano 12/2015
Nezmam kako ce to bit 293kn vreca u prvci

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
@fric jel si kupio kaj kuruze iz 2014, bilo je nudjeno od jedne firme, pioneer je u pitanju po dobrim rabatima.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Nije problem jednu godinu sa slabom gnojidbom dobit solidan prinos jel sa pk hranimo zemlju a dušikom biljku
kolega Antonio gleda svoju zemlju u budućnosti.... A to nije loše...
Nema najbolje kukuruze i nije niti Pioneer niti Dekalb najbolji sve ovisi o dragom Bogu
Ja sam lani prvi kukuruz posijal 15.4 a zadnji 5.6 i prinos ovog kasnog je bio 10% lošiji i 50% manje pk gnojiva ali njemu je pred cvatnju pala dobra kiša i pred naljevavanje zrna ponovo dobra kiša i tu je bio i Pioneer i Dekalb i sve je to slično
Meni se osobno od kukuruza sviđa Dekalb jel se jako lagano vrši to mi je zamjerka drugim hibridima a sijem i druge kuće
ja ne sijem nikad više vrsta kukuruza, kada mi se nešto pokaže dobro ne odustajem od toga, probao sam s hibridom no01 i nisam zadovoljan, prije sam sijao godinama kws 1394 iz grupe 400, to je odličan hibrid koji je u dobrim godinama bio prinos malo preko vagona po hektaru a u lošim godinama se isto vrtio ok vagona, uglavnom vrlo stabilan hibrid a takav je i ovaj dekalb, kao što je kuća pioner imala florenciju koju su izbacili iz proizvodnje jjer ju nijedan novi njihov hibrid nije mogao nadmašiti.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Kupio sam kws pise sjeme prepakirano 2014,a kontrolirano 12/2015
Nezmam kako ce to bit 293kn vreca u prvci

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Nemaš se čega bojati . Sjeme je sigurno odlične klijavosti , nekad zna biti da je takvo sjeme bolje klijavo od friškog sjemena.

Ja svake godine dok kupim sjeme stavim na klijanje , bilo to ovo bilo to ono .
I uvijek je klijavost perfektna. Nisam imao probleme nikad.
 

radicevicivica

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
4
Ok
Inace je to kws 1394 pa pitam zbog te deklaracije, a nije prevelika cijena kao ovih godina

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
oko 20 hektara nekada malo više nekada manje, ove godine će biti preko 20.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nije isto posijat 20 ha i 80ha pa profulat sa jednim hibridom a i oni sami promotori nude 3 hibrida u prosjeku
Ja nisam niti jedan kukuruz ni hvalio niti Kudio
Samo sam istaknuo zašto mi se Dekalb sviđa jel se jako lagano kruni
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ništa nisam rekao ali ako je nešto prosječno dobro par godina,onda sijem to, najgore kad ga vršim pa ovaj dobar a drugi loš onda bih si muda pojeo što nisam posijao sve ovaj što je bolji,hehehe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dok neprobas vise nemozes niti naći najboljeg
Taj koji je lani bio najbolji možda ove godine nebude
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
sijat ću ove godine treći puta taj hibrid, još nije ofulao a valjda će dat bog da neće ni ove godine, štaćeš ja sam taki,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
15 t/ha s 35% vlage daje nesto manje od 11t/ha.
Kod mene je ovako u 7 mj izgledao kukuruz.

244f719cceee4d69ab0f72a05f61b359.jpg


Tu sam navrsio preko 9t/ha, zetva u 11 mj. Odvezeno sve do 14% vlage.
Ocito nam klime nisu bile iste.
Dok pretprosle godine skidano od 15 do 19 t/ha i nigdje vlage preko 22-23.
Najvecu ulogu u tome igra hibrid kako god okrenes.
15 godina nije valjda bilo vlage preko 25 dok se nisu prestali sijat kojekakvi hibridi.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Ovo što se piše o pakiranju i prepakiravanju treba znati da ni jedna sjemenarska kuća neće baciti ono što joj je ostalo od prošle godine. Samo netko navede da je prepakirao a drugi mudro šuti i samo iskaže klijavost. Ove godine sam kupio mađarski dekalb i prvi puta vidio na deklaraciji da se navodi da je sjeme prve generacije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh