• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
15 t/ha s 35% vlage daje nesto manje od 11t/ha.
Kod mene je ovako u 7 mj izgledao kukuruz.

244f719cceee4d69ab0f72a05f61b359.jpg


Tu sam navrsio preko 9t/ha, zetva u 11 mj. Odvezeno sve do 14% vlage.
Ocito nam klime nisu bile iste.
Dok pretprosle godine skidano od 15 do 19 t/ha i nigdje vlage preko 22-23.
Najvecu ulogu u tome igra hibrid kako god okrenes.
15 godina nije valjda bilo vlage preko 25 dok se nisu prestali sijat kojekakvi hibridi.
Vjerojatno si lani prešao financijski isto kao i preslani samo si puno manje vozio na silos
Ja bi odmah potpisao 9t/ha da je suha
A kod nas je tak bilo sa 21-22% vlage
A ono sto sam napisao za hibride koje si ti imal 14% kod nas je vlaga bila 8-10% na njima veća nego kod tebe
Udaljeni smo 250 km zračne linije a kao da smo tisuću
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav meni se Bc344 pokazao jako dobar na hektar prinos 12 tona a samo sam 450 kg ureje ulozio
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ma mislim da je rekao da je to Marcon d.o.o. lani nešto malo prodavao... ove godine su ga puno više uvezli, navodno imaju dobre povratne informacije od poljoprivrednika...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Baš nam profesor nedavno govorio da se mi zadnjih godina nalazimo u tropskoj klimi, pa treba i hibride mijenjati hehehh.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
A čuj, meni zvuči jako primamljivo. Ako mogu tamo izdržati te divlje temperature, mislim da bi kod nas morali roditi kao šuga. A cijena od 375kn mi nije pretjerana. Mislim da ću probat pa šta bude bude
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Kakva su Vam iskustva s micrognojivima u kukuruzu ( to je ono kaj ide na sjeme) ????
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Momci...prosle godine mi je nesto unistavalo kukuruz....znao je bit i metar visok i pocne se susit...kad ga otrgnes u visini zemlje unutra kao da ga nesto grizlo
Dobro mi je proredilo tu parcelu
Sad je ponovo uzorata za kukuruz....trecu godinu za redom
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Zastiti sjeme insekticidom.! Mjenjaj hibrid. Tretiraj zemlju prije sjetve.!
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Zao mi je da tu ne posijem kukuruz ...prije mene 30 godin nije orato...samo ovcama ispasato i zadnjih par godin zapusteno
zemlja je sionca,,kad je ores samo busenje a prva kisa i svu je rastopi.
Tu mi je bio i najbolji kukuruz....porijedak al klipovi za primjer
Vecinom sijem ZP434....taj ne izdae da je neznam kakva godna
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Samo momci, jedna bitna stvar, tropska klima ne znaci samo visoke temperature, nego i jako visok postotak vlage. Njihova poljoprivreda je dijametralno suprotna od nase. Covjek u Bangladesu mi je pricao da s 2000 m2 hrani familiju s 3 djece. I nije mi bilo jasno dok nisam upozno jednog Filipinca koji se bavi poljoprivredom. I covjek ima svoj traktor i kombajn (to je kod njih kao da kod nas imas svoj avion za zaprasivanje). Dodjemo, naravno, i do teme kukuruza. On kukuruz sije u veljaci. A bere ga u svibnju. I sto je jos najinteresantnije, na toj njivi ima jos 2 zetve rize u toj godini. Ako sadi samo rizu, onda ima i 4 zetve.
Bolje gledajte da kukuruz zamjenite sa sirkom zrnasem, jer ako ovako nastavi, kukuruzu ce se morati traziti ozbiljna zamijena. Kod nas je prosle godine po procjenama bilo 80% steta od suse. A to nitko nece nadoknaditi. Tim vise ako netko sije za svoju stoku.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Slažem se s tobom. Baš sam na KWS prezentaciji čuo o tom sirku, i moram priznati da zvuči poprilično primamljivo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozdrav ekipo
Sto mislite o dekalb kukuruzu? I jel znate mozda cijenu?
Ja trebam za hranit svinje.
Prosle godine sam sijao OS Dravu, ali slabo brzo pocne pljesnjivit u cardaku.
 

geci

Novi član
Tu od
23 Sij 2016
Poruka
2
Dekalb ti je za skidanje u zrnu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
Zasto ne valja Dekalb za ishranu?
Ja imo 4608 i 5401 i ako se pazi nije problem pobrati u klipu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh