• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Razmisljao sam kupiti u poljoprivrednoj Pajdas. Pajdas sam sijao prije i bio je dobar.
Sad sam dobio ponudu za Pioneer i Dekalb od sogija pa nez sto da uzmem. Trebam oko 80000k zrna.
Za Dekalb nisam nikad cuo pa zato pitam. Nez koju sortu da posijem.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
Meni je 4608 vise slicniji BC462, a 5401 slican BC572 i oba vole gusci sklop.
Cijena 4608 u Prvci 325kn 25000zrna.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
A ne mogu ti točno reći kad ja berem u klipu. Treba ga sijati na 18-19 cm, jer su meni na 20 svi klipovi bili podjednaki, ali nisu veliki(18ak cm). Bc462 vjerovatno ima puno veći klip kad moj susjed ima prinos 14t/ha. Najbolji su mi se pokazali p9911 i dkc5401.
Evo slike. Ne vidi se baš najbolje, ali je dosta naranđast klip.

s2v37m.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Mi smo ostavili Dekalb jedne godine pa ga svinje nisu htjele jesti, neznam koj je točno Dekalb bio. Uglavnom više ga ne ostavljam pa nemam probleme.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Inače je poznato da Dekalb svinje obožavaju,zato uvijek promotori savijetuju ne ga sijat gdje ima divljih svinja.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Znaci mogu slobodno posijati Dekalb.
Mario1993-- mozes mi samo jos reci jel ti klipove hvata plijesanj ili su cisti? Mislim u cardaku. I jel stabljika izdrzi jak vijetar?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prosle godine sam imao Dekalb 5276 (fao 480) i kukuruz je unatoc strasnoj susi bio dobar.Klip je bio srednje velicine ali i iznadprosjecne debljine,sa dosta dubokim zrnon.Sve u svemu s obzirom na uvijete prezadovoljan!
Bran je u klipu i poslje pri runjenju sam primjetio da je i zrno i kucen skoro pa bijel,dakle uopce nije imao boje,tako sta jos nisam imao...
U samoj hranidbi nisam prijetio neku razliku od ostalih .
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ja sam prošle godine probao dekalb 5031 na 4 rali i bio mi je to najbolji kukuruz
ove goine cu ga sijati oko 13 rali pa cemo vidjet
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Da ne ispadne glupo al evo....ukucam dekalb kukuruze i ono mi izbaci DEKALB....MONSANTO

pa to je najpoznatija i najomrzenija kuca za proizvodnju modificiranog sjemena

Dal je to povezano....Mislim dal necemo sami sebi uvuc modificirana sjemena sto nam nije bas potreba od voliko nasih sjemena
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Dekalb je u sastavu monsanta... nikad ga nebum sijal...
A vi koji ga sijete sretno u financiranju toga zla i nek vam izraste 1 tona vise nek ostalim hibridima drugih kuča.
Sam sotona je osnoval Monsanto.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Ukucaj Pioneer pojaviti će se DuPont, brat blizanac Monsanta. Jučer je bila neka emisija na radiju i rečeno je da 80% gotove hrane u svijetu na ovaj ili onaj način ima u sebi GMO. A neka digne ruku onaj tko nije konzumirao nešto od gotove hrane.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
U hibridima koji se prodaju kod nas nema GMO-a, ali i dalje kupovinom njihovih proizvoda financirate globalne trovace. Problem GMO-a u hrani je problem soje koja je sastavni dio vecine modernih proizvoda i rijec je o soji iz Brazila, Kod nas je uvozi Todoric preko zadarske sojare.
Ove godine sijem samo bijeli osmoredac za brasno, a kukuruz za stocnu ishranu cu zamjeniti sa sirokom zrnasem.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mi smi sebe svjesno unistavamo...poslije kad je stoka bolesna veterinari se ograduju.....to ti je od zita....to je od koncetrata
Ako se i dobije koja tona vise zita ako to dajes veterinarma i za lijekove na isto ispadne

Ovim nacinom unistavamo i nase selekcione kuce.Ja sijem domace ZP,Novosadske a ove godine cu i BC bar jednu vrecicu za probu
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Da ne uvozi Todorić, uvozio bi netko drugi ili treći. Mi smo tako mali da ne možemo na ništa uticati. A zamjena kukuruza sirkom je isto upitna jer koliko sam gledao i sirak je kreacija velikih svjetskih proizvođača sjemena.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kolko mi je poznato kod nas je gmo sjeme zabranjeno ,pa samim tim i prodaja takvog sjemena.Kupujem legalno u poljoprivrednim apotekama pa pretpostavljam da bi ipak trebalo bit po propisu...
I Pioneer i Dekalb su iz iste grupacije pa prema tome bi se i prema Pioneeru trebali odnosit kao i prema ovom... a sam Pioneer kod nas zauzima preko 30% povrsina?
Imam dosta stoke, a nemam dovoljno zemlje pa nemogu riskirat sa losim prinosom...ako bi jos kupovao hranu na ovu cijenu mojih proizvoda(mlijeko,meso) onda odmah mogu odustat od svega!!!
A domaci hibridi u losijim uvijetima kakvi prevladavaju zadnjih desetak godina nazalost nemaju sta trazit!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sijemo Pioneer i Dekalb,vrhunski kukuruzi što se tiče prinosa,sušne 2012. godine Dekalb je oborio sve rekorde prinosa kod mene.
Manji dio spremamo u klipu,i kad smo na proljeće runjili,začudilo me koliko je vagnuo,po količini kukuruza na prikolici,izgledalo je da ga puno manje ima.
Predlani nije toliko pljesnivio kao Pioneer,najmanje plijesni je ima BC,ali njega sam posijao samo nekoliko desetaka čhv-a.
GMO ili ne,tu si ništa ne možemo pomoći,samo uhvatiti korak s vremenom...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh