• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Nikog ja tu za ništa ne krivim niti kome zamjeram, ali morate priznati da na takav način nema šanse da išta domaće uspije.Najgore što je i van skoro nemoguće prodati, jer oni pak obrnuto razmišljaju, pa ne žele nego samo domaće makar i skuplje.
Zato ostaje kukat i čekat da svima dođe iz guzice u glavu, pa ko opstane idemo ispočetka.

Ak u bc-ju trže 20 godina stare hibride i to još sa slabom kvalitetom ti bi jih moral podpirat? Kaj imaš od toga kad u jesen nemaš dovoljno kukuruze?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
2011god. kad je bila ona nenormalna susa imao sam jednu parcelu od 2ha Os hibrida ...kukuruz bio 3m visine a na cjeloj parceli nije bilo 20 korpi klipa...ajd bar sam za silazu iskoristio pa nije bila bas totalna propast...
Odmah do tog sam imao LG (Francuski) i s istom agrotehnikom imao 5-6t /ha klipa, i to nije puno al u takvoj godini sasvim ok.
Kolko sam te godine dao za kukuruz,jer nisan imao svoj nevolim se ni prisjecat... uglavnom za te novce sam si mogao kupit pokoji novi strojcic.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ma susjed posijao bc 462 mislim i moj kws krabas 5 kubika više dao.

Mali ne prdi. Kvalitetu BC 462 nema ni jedan KWS (bez ljutnje) ali zato nema količinu.
Samelji taj BC i ispeci kruh od njega pa onda probaj to isto sa bilo kojim drugim hibridom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Treba kupovati domaće sve što je kvalitetno i po solidnim cijenama. A šta je domaće. Kako je gore napisano ako ja dam sve jednako za domaći kukuruz kao i strani, a strani mi da za trećinu bolji kakav ja trebam biti patriot da uzimam domaće. Pogotovo na zemljama koje su same po sebi slabo rodne ovi strani se bolje ponašaju. Naši Instituti postali su privatno vlasništvo par njihovih vodećih ljudi i njemu je bitno da zaradi koliko planira, za ostalo ga nije briga. Isto kao što su prije dosta godina zbog dokazivanja tko je pametniji skoro upropastili centar za umjetno osjemenjivanje u Križevcima.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Vidim da dosta vas ne obazire se puno na domacu proizvodnju,na radnike koji tu rade i to je ok....ne zanima vas
A kako vas zanima kad mesnice uvezu meso pa nece od vas da kupe il kad mlinovi uvezu psenicu iz madarske a zito ko zna otkud pa vam zbiju cijenu.
Jel vam i tad svejedno....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mi smo sijali ZP i Pioneer, jedino nismo probali od Pioneera Aqamax hibride, neznam da li su oni sta bolji, ali kod ovih nisam primjetio neke razlike, kad rode rode svi, prosla godina susna nema ni jedni. Cak sam sijao dva reda jednih dva reda drugih, svi isti
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trgovacki centri puni strane uvozne hrane zbog koje ja sve teze mogu prodat svoje mlijeko meso,i dobit neku realnu cijenu... a s druge strane bi trebo bit domoljub, suosjecajan i podzavat domace sjemenske kuce koje s onim sto pruzaju nisu ni blizu ovih stranih ???
Hvala,nebi !!!

Sve potpisujem!!!!

Kada oni pocnu misliti na nas, onda cemo i mi na njih!!!!

Tako je to na zalost i zbog toga su propale mnoge firme kod nas, al nije uredu da nas prave majmunima, sijao sam sa psk, i bilo je sitnog zrna, onog sa vrha klipa, za nepovjerovati, malo-malo sam ga cuo u turbini sijacice kako udari, jel to uredu????

A pioneer je bio takav, veliko okruglo zrno, da bi ga i mehanicka sijacica posijala ko pneumatska, i vidjeli su se rezultati te godine, 3 puta veci urod
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Mali ne prdi. Kvalitetu BC 462 nema ni jedan KWS (bez ljutnje) ali zato nema količinu.
Samelji taj BC i ispeci kruh od njega pa onda probaj to isto sa bilo kojim drugim hibridom.

A vi ste mljeli KWS KRABAS i pekli od njega kruh????

Kao što većina znate radim za jednu od tih stranih kompanija. Znam koliko i kako se radi, znam koliko napora se ulaže u proizvodnju novih materijala i koliko koštaju sva ta silna testiranja.
S druge strane znam kako i koliko napora domaće kuće ulažu u proizvodnju ali bitno da imaju svaki po 10 reklama prije plodova zemlje a plaće se primaju iz državnih jasli jer su "znanstvene institucije".

:drink:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Mi smo mljeli i 462 bc i kws krabas .
Bc je po kvaliteti zrna dosta bolji , KWS je imao kvalitetne hibride galice ,simao i deco ali su ih brzo povukli .
Kao hibrid krabas je puno bolji paket ali kvaliteta zrna je kod 462 dosta bolja.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam lani sadio BC 418 B i zadovoljan sam s njime tako da ove godine ide opet,berem ga beračem i kad se zrno osuši u čardaku orunim ga i šrotam za svinje. Svake godine imam plodored na parceli,dakle ove godine kukuruz a na godinu neku žitaricu pa onda opet kukuruz itd. itd.......
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Prije dvije godine sam imao 2ha Bc 354, kukuruz lijep za gledati, a kad su opalile one vrućine i suša na kraju nabrao oko 15 kubika klipa. Ne treba meni hibrid koji će solidno roditi kada mu se sve poklopi. Ne ulažem maksimalno kao neki koji siju za prodaju, ali dajem iznad prosjeka i onda hoću imati i urod.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Prosječnim ulaganjem smatram sjetvu sa ureom koja se zatanjura, petnaestica u sijačicu, KAN u prihrani bez kultiviranja i špricanje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mali ne prdi. Kvalitetu BC 462 nema ni jedan KWS (bez ljutnje) ali zato nema količinu.
Samelji taj BC i ispeci kruh od njega pa onda probaj to isto sa bilo kojim drugim hibridom.

Šta vrijedi kad smeća ima 5 kubika manje i gotovo to imje što im je.
Kukuruz ide na prodaju a meni treba zarada a ne gubitak s bc je gubitak .
A kws zarada i pune kuruzane
Ko vam kriv što ste vezani za propast domaćih kuća zato i jesmo tu gdje jesmo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imam osjecaj da se od domacih hibrida uvijek ocekuje da daju vise ako se ulozi manje. Ne zelim nikoga prozivati, ali tako mi se cini. Uvijek se sjetim onog ukrasnog bilja sto je niklo umjesto kupusa jedne godine.

A što ti znaš (ili misliš da znaš) o tom kupusu i ukrasnom bilju? I u kojem kontekstu to spominješ,nije mi baš jasno?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ljudi nije problem bila domaća sjemenarska kuća, ili strana... svaki kukuruz ima svoju namjenu tj. svaka sorta kukuruza, isto tak i svako od nas ulaže drugačije odnosno prema svojim mogučnostima, al ono kaj je najbitnije je to ako pišu na proizvodu neke karakteristike(odnosno karakteristike sjemena), onda ako sam ja tu vreču sjemena kupil i platil, onda isto tak očekujem da je tu ispravno sjeme a ne smeće. Svi pušimo lovu jer kupujemo domaće koje je uglavnom neispravnino, a ko za nas pita kaj smo mi na gubitku?! BAŠ NIKO
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Sada ću se odmaći od kukuruza i napisati nešto o Borovo cipelama. Rekoh hvala Bogu rade idem im i ja pripomoći. Kako čovjek obično proba jednu cipelu tako i ja i rekoh prodavačici u redu. Kada sam došao kući i probao obje ono jedna od tvrđe kože, jedna od mekše, žniranci svaki drugačiji. I sada bi ja trebao pomagati nekoga tko se ne potrudi čak ni da prekontrolira ono što što prodaje. Ali zato ono malo hrane što se kupuje gledam da bude hrvatskih proizvođača.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh