• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pioneer sam probao bio je odlican, na nekim njivama su ga i divlje svinje izabrale prije nego druge kukuruze

Kws jos nisam probao, ni kukuruz, a ni suncokret, a volio bi probati na barem 1 hektaru
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
E moj ivanz, što ja još nisam probao a volio bih. Mislim da njihov 3381 možeš probati za probu inećeš se razočarati. To ja valjda hibrid opće prakse. Za ostale neka ti neki drugi nešto napišu.
Što se tiće prinosa po hektaru mislim da su puno realniji rezultati koje sjemenarske kuće objavljuju u Srbiji. Što se tiće kvalitete tla ne znam koji se kraj kod nas može mjeriti sa Vojvodinom, možda Baranja i Zapadni Srijem. Neka netko malo pogleda te rezultate, bar su 30% niži od naših. A nisu oni tamo blesavi da ne znaju sijati kukuruz.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hehe, suncokret me zanima, spominje se cjena otkupa u okolnim zemljama od 350€ za tonu, a kukuruz prodajem u klipu, tu treba biti dosta pazljiv pri izboru hibrida, jer jedne godine pioneer se dosta krunio na komusacima i treba ga brati kad su gornji listovi jos zelenkasti, tada se nerasipa
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Lani sam prvi put sijao KWS u pokusu, sijao sam Krabas, 3381, AMANDU i 2376, najbolji je bil krabas, samo mi se čini da sklop od 20cm razmaka nije baš idealan, čini mi se da bi ga trebalo malo gušče posijat.
Ali nije to bitno nego ima jedna zanimljiva stvar, na jednom komadu gdje mi je šljunčano tlo, moral sam sijat kukuruz radi plodoreda. Sijal sam 3 sorte, od toga Pioneer 8567, Bc 191 i Krabas. dakle od sva tri proizvođača sjemena to su bile najraniji hibridi. Sve sijano na istom komadu zemlje. U lanjskoj suši Bc i Pioneer su izgorile da su bile u 7 mjesecu sive stabljike i nije u berbi uopče bilo klipa, a Kws Krabas je čitavo vrijeme bio zelen i u berbi je sipao normalno kao da uopče nije bilo suše. Jedino mi je žao kaj to nisam poslikal da imam i dokaz, jednostavno nevjerojatna stvar.
Ove godine na sve šljunčane zemlje ide krabas kod mene
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Krabas je zakon i voli gušći sklop.
Da manje klipove ali više.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi idemo s Krabasom također na sve najviše pješčane parcele, znači najslabije parcele kod nas, plan je ići u raniju sjetvu s ranim hibridom, 5-10.04. da se izbjegne suša, valjda budemo uspjeli u tom naumu.

Ali ne mislimo ga sijati gušče od 23, negdje i 25 cm razmaka zrna od zrna, ide striktno za klip.
Kažu iz KWS-a da će u rijeđem sklopu dati veči i ljepši klip, nadam se da hoće jer u protivnom nekoga lovim za gušu :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sa Krabas-om se ne može pogriješiti nikako. Samo riječi hvale imam za njega kao i opčenito za KWS, prošle godine sam imao 4 ha pod Krabasom , sijan u gustom sklopu na laganijim zemljama , nešto nevjerojatno sami sebi se čudili dok smo ušli kombajnom u polje, to se samo punilo u bunkeru, a vlaga 19% ,a stabljika još zelenkasta .

inače sijao sam prošle godine oko 15.4 , a berba je bila 18.9. sa vlagom kao što sam napisao, početkom 10. mjeseca sam bio praktički gotov sa sušenjem i berbom svoje kukuruze , 90 t osušili ostalo pobrali i prodali mokro. cca 20% prosjek vlage, najkasniji hibrid sam imao Balasco.

Krabas









 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja sam ga sijal na 20cm razmaka lani, tak mi je naštimana sijača i berem samo u klipu ali nije baš imal preveliki klip. sijan je lani na dobroj zemlji ali opet vjerojatno je klip bil mali radi suše.
A kaj se tice rane sjetve, ja sam jedne godine sijal čak i 3.travnja i sve je bilo ok, samo kaj je tak rana sjetva rizična radi mraza. ak ju mraz spli opet nisi baš u nekom plusu jer kuruza dok se oporavi opet malo zaostane, a i ak je zima neče ni van.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sijao sam ga na 17 cm od biljke od biljke ....

Ove godine ču sijati kws balasco , konfites i kamparis sve na 19cm.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja budem sijal na 16 cm grupu 200 za ranu silazu a ostalo
sve kak i uvijek na 19 cm.
Sve ide RWA i nekaj malo za probu AS hibrida.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Jesi uzeo balasco tretiran forceom ja sam uzeo ove godine prvi put nadam se da ce se pokazat. Matija jesi sijao balasca prošle godine koliko je bacio i koja vlaga zanima me jel povija klipove prema dole.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde da mi netko iskombinira par kombinacija za kukuruz , 1 hektar
od korova prepoznajem mračnjak , pir , sirak ..osjak .ovo su nazivi iz zagorja ..pa ako treba slika nema problem ?
hvala
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Kupljena syngenta :)
Dartona, Kreon, Senko, Sincero, Helico

Odlična kvaliteta za malo love :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Imao sam i prošle godine Balasco , 12 t /ha sam imao sa 22% vlage , pregusto sam ga posijal , sijačica me zajeb malo , nisam imao odgovrajuče pločice za njega, duguljasto zrno , pa je znalo past i po dva zrna tak da je on izašao mi pregust , al ajd dobro je bilo








 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Znači super ti se pokazao steta sto ne obara klipove prema dole,jesi to sijao sa mehaničkom sijačicom i ne kužim kako nisu pasale ploče za njega najbolje još da treba imat više vrsta ploča za različite hibride:(wasntme):
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Super su se svi kws meni pokazali.

Da sa mehaničkom sam sijao , ima dugo zrno i bilo je isitnog zrna pa su znale past po dvije.

Naravno , ja sam imao 4 vrste pločica na mehanički.

Sad imam pneumatsku pa nebu više problemčića.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupljena syngenta :)
Dartona, Kreon, Senko, Sincero, Helico

Odlična kvaliteta za malo love :D

Koliko si plačal Sincero??

Ja ga budem sijal za silažu ove godine, prvi puta za probu, zamjena je za stari Maverik.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh