• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
I ja mislim da bi ovaj drugi set bil bolji ali kad gledam malo na you tube sa kavim tankim gumama prskaju i to na velikim traktorima i na onim samohodnim prskalicama.

Fric, 5500 kg ima MF.
Koje gume imas na NH i koliku prskalicu nosi ?
Imam dosta zita, jecam 40 ha, raz 40 ha i 25 ha psenice.

1200l
Iza 13.6r48
A naprijed 11.2r36
TM ima 6t malo vise
Dok je suho je dobro a dalje je problem
Kolega ima na jd6230 iza 270 širinu
A ja na malom Nh 95 ks imam isto 340 širinu ili 13.6 i on ima 3,5T i to je bas za te stvari traktor
Ovi su malo preveliki
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Da li je sijao tko prošlu godinu BC 344 ? Kakav je bio prinos s obzirom na sušu ? I kakav je u usporedbi sa drugim hibridima ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam sijal, ali zanemarivo malo. Imal sam problema u sjetvi, nejednoliko nicanje. Vjerojatno moja krivica. Ona koja je nikla prva je bila odlična, a ona 2 do tri tjedna iza nje, slaba. Sve u svemu, s obzirom na okolnosti, smatram da nije loša sorta. Ove godine sam kupil BC 306 na akciji.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Da li je sijao tko prošlu godinu BC 344 ? Kakav je bio prinos s obzirom na sušu ? I kakav je u usporedbi sa drugim hibridima ?
Ja sam sijal, kod mene odličan, ove godine ću ga više. Na 950 čhv sam dobio 6 tona klipa, a bio sam na BC danima polja, gdje je također s prinosom zrna bio broj 1.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako je tak, onda je imal 37% veći prinos od mene. No, ja sam s obzirom na loše oranje, slabu pripremu i nejednoliko nicanje zadovoljan sa sortom.

Jel to oko 13-14 t/ha suhog zrnja (14% vlage)?
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozz ekipa,dali mi netko meze reci kakvi su se pokazali Pioniri 9911,9903 i N01? Nikad do sad nisam sio Pioneer pa bi probao s ovim grupama..... Ako netko ima iskustva s ovim grupama molio bi da podijele sa mnom :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bit će dobri samo ako obilno gnojiš sa umjetnim, ako ne nemoj ni pokušavati, razočaral se budeš!
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pa pod to obilno mislis,koja kolicina? A mislim gnojit a sad nez kolko jos tocno... Inace ovaj 9903 i 9911 mislim brati u klipu...Pa kakav je kad se bere u klipu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gde ćeš Pionera u klipu??? Slabe vajde od toga.

Uzmi radije Os, BC ili Kws ako več misliš brati u klipu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam godinama sijao pioneer florencia i pokazala se odlična kod mene a lani sam sijao bc756 i jako je bilo loše, suša odnijela 90%. Koja bi mi bila dobra zamjena za florencu?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ma gde ćeš Pionera u klipu??? Slabe vajde od toga.

Uzmi radije Os, BC ili Kws ako več misliš brati u klipu.

A šta fali pioneru za klip?? Koristim ga već godinama, i daleko se bolji pokazao od većine ostalih.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh