• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Trebam hitan odgovor sutra folijarno prihranjujem kukuruz kolko kila ureje smijem otopit za ral utrosak vode mi je 300 l
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ureu i herbicid sam stavio zajedno, to sam čak negdje na forumu pročitao i za sada je ok. Misliš da nije baš pametno?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisi trebao ureu mješati sa herbicidom, ureu ili neku drugu prihranu za 7-10 dana kasnije.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Trebam hitan odgovor sutra folijarno prihranjujem kukuruz kolko kila ureje smijem otopit za ral utrosak vode mi je 300 l
Trebao si ju danas staviti da se otopi i zagrije.
Ja sam isao do 25kg na hektar sa 400L vode, nije bilo problema ici cu i sada opet
Ps. To je moje licno iskustvo, nedajem nikakve garancije, nisam prodavnica :cool2:
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
bok, imam 462 posijan i sad je u petom listu, korov bu nakon ove kiše poteral, idući tjedan dobivam papir za kupnju otrova. Recite mi do koje veličine kukuruza mogu koristiti motivel? Ostali kukuruz imam 282 i tek je krenuo skupa sa travom. I još jedno pitanje. Dal da stavim kan ovom 462 hibridu sada ili da čekam špricanje ( sjetva je bila bez gnojiva pa bi bilo dobro da dobi "red bull" čim prije)?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ako je krenuo skupa sa travom koristi lumax. Motivel ide čini mi se do 7. ili 8. lista. Gnojivo daj što prije.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Kod nas je u nedjelju debljine zrna kukuruza al nije jako, nema stete, nadamo se da niti mebude ovo ljeto nevremena, jucer samo jaki pljusak pao
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Jučer prihranio kukuruz sa 150 kg/ha KAN-a.

Za koliko bi dana vrijedilo folijarno prihraniti, te sa koliko UREA-e? Trošim 350 l/ha, koliko kg otopiti na toliko vode?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
bok, imam 462 posijan i sad je u petom listu, korov bu nakon ove kiše poteral, idući tjedan dobivam papir za kupnju otrova. Recite mi do koje veličine kukuruza mogu koristiti motivel? Ostali kukuruz imam 282 i tek je krenuo skupa sa travom. I još jedno pitanje. Dal da stavim kan ovom 462 hibridu sada ili da čekam špricanje ( sjetva je bila bez gnojiva pa bi bilo dobro da dobi "red bull" čim prije)?

Motivellom prašiš od 2-6 lista, kan na 462 svakako nabaci, neće mu škoditi da "odfrkne" :)
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pitanje jedno koja je idealna brzina prilikom sadnje kukruza npr pneumatskom sadicem i traktorom 80-90 konja

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Danas to jest predvece uhvatio vremena i prihranio jednu njivu kukuruza, 25kg Uree u 420L, izaslo negdje na oko 1.1ha.
Ima djelova na toj njivi koje nisam prihranio, pa cemo vidjeti kakva je razlika
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh