• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Pa nečete valjda i ovu godinu početi raspravu koliko ima zrna u m3 klipa jer je to nemoguče utvrditi ovak generalno.
Prvo ovisi o veličini klipa jer što su klipovi duži to u m3 klipa ima manje zrna jer ima više šupljina između klipova nego kad su klipovi recimo kraći a deblji.
Drugo zavisi od hibrida do hibrida i postotnom udjelu zrna u odnosu na oklasak ili u prijevodu dubina zrna i promjer oklaska.
Udio zrna po klipu na prvoj slici je puno veći nego na drugoj.
Zaključak ne postoji generalna brojka koju možete koristiti da bi računali koji vam je prinos zrna u m3 klipa.
O kojem hibridu se radi na slici?
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Balasco, ali isto izgledaju i kamparis i konfites.
Zeza mu učitavanje slika preko mobitela, odnosno mogu stavit samo jednu sliku po postu a nemogu otkriti zašto.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Sad si promijenio, nije li bio Mikado prvo, zelena stabljika u pozadini? Baš duboko zrno ima :).
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Mikado
image_zps775koe8y.jpeg

Balasco
image_zpsialnixzy.jpeg

Kamparis
IMG_0158_zps2ns1hjkm.jpg

Konfites
IMG_0092_zpspr8glwri.jpg

Solferino
IMG_0173_zpscj9jzdkb.jpg
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Vlagomjer iz Lidla je samo za orijentaciju. Ove godine sam s njim pratio zrenje i po tom se orijentirao. I onda dođe da trebaš par dana čekati berač ili padne kiša i vlaga pada ili raste. A što se tiče hektolitra jedne godine mi je Bc 572 imao 0.8.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dide ivo,

hvala na informaciji. Jesi li možda ga imal priliku usporediti s nekim koji je baždaren ii barem izmjeriti vlagu u klipu na proljeće?
Meni je također za orjentaciju, a kupil sam ga više iz znatiželje nego iz potrebe. Kak se ono veli? Svaka budala ima svoje veselje. :icon_lol:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Mjerio sam vlagu u lanjskom klipu i pokazivalo mi je oko 13 do 14%. Treba poznavati princip rada vlagomjera. On radi na osnovi provodljivosti određenog materijala. Što je provodljivost veća pokazuje veći postotak i obratno. A provodljivost ovisi o količini vode u materijalu i to je sve.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :drink:
Znam da radi na principu provodljivosti, ali nije jednaka provodljivost za različite materijale. Za beton ima drugu skalu.
Po ovom tvojem iskustvu, izgleda da je provodljivost za drvo i za kuruzu skoro identična. Znači da se za grubo mjerenje može koristiti skala za drvo.
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Ljudi jel ko sijao 572? Kako ste gnojili? Kakav vam je sad kukuruz i prihodi? Ako imate moze i slike, hvala.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kukuruz 2016 prinosi tamo tamo sa 2015, pioneer dosta na napale price u mlječnoj fazi za posledicu dosta bolesnog zrna u berbi, dkc i kws price nisu dirale, zrno zdravo i dosta niske vlage u branju.

za 2017 smanjujem kukuruz.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ljudi jel ko sijao 572? Kako ste gnojili? Kakav vam je sad kukuruz i prihodi? Ako imate moze i slike, hvala.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Ja sam ga imao na podrucju srijem-a. Prinos od 11-12 tona po ha zavisno od njive (mislio sam da ce malo veci prinos biti). Vlaga je bila 21-22% dakle po toj vlagi je taj prinos (nije na bazi 14).
250 kg po jutru 0-20-30 i onda u prolje uree 170 kg i 100 kana po jutru. Ulog je dosta velik ostat ce poticaj vjerojatno i to je to. Cekam pioneera on mi vise obecava
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ljudi jel ko sijao 572? Kako ste gnojili? Kakav vam je sad kukuruz i prihodi? Ako imate moze i slike, hvala.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Prelistaj temu malo unazad, vidjet češ i slike. Ja ga sijem isključivo za berbu u klipu, ove godine je bio dosta dobar, zdrav, na 1,5 rali dobio sam 14 tona klipa. Od gnojiva, 100kg 15 u sjetvi po rali, 1. kultiviranje 100 kg KAN, i 2. kult. 75 kg UREA po rali. Uz tu gnojidbu prakticiram rijeđi sklop od 65000 zrna na hektar.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ljudi, jel vjetar napravio puno stete na kukuruzima kod vas?
Kod mene nekih 4 jutra kws krabasa i do 30 posto polegnjeno, dok bc 572 stoji uspravno bez i jednog porusenog kukuruza..
Nikad vise rane sorte necu sijati, a jos ova dva jutra koja su mi ostala toga krabasa cu reci kolegi da mi pobere s samohodnim da podigne s hederom sto se moze podici..

Na godinu bude opet sve grupa 500..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Kod mene je na jednoj parceli od ral i pol, fao 300 i na drugoj 3 rali, fao 400. Srećom sam sve parcele gdje je bilo poleglog pobrao :). Isto tako kao što kažeš oko 30 pa i do 40% je bilo polegnutog..

Kod mene pobrano 8 rali, ostalo još 11..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ja da idem ovog brati sa jednorednim, pola bi freza smrvila, tak da bude to bourgoin rijesio..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u mom kraju , u mom zavičaju koš i pol na pol rali ..nema ništa bez gnoja , vražje šparanje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh