• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Nisam ni klipa skinuo, jucer tetak skidao 300 grupu, 7 tona po jutru uz 15 vlage. 500-600 vjerujem da ce prebacit i tih 16 tona, uz 'zastarjelu' mehanizaciju.

Na količinu mogu vjerovati , ali 15 vlage nema šanse.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,479
Prije mjesec dana dok je bio ozelen 17 vlage imao bc, sta ne bi sad strani hibrid imao 15. Uostalom mjereno je na otkupnom mjestu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Prije mjesec dana dok je bio ozelen 17 vlage imao bc, sta ne bi sad strani hibrid imao 15. Uostalom mjereno je na otkupnom mjestu.
Kakve veze ima BC i strani hibrid s vlagom, Jučer kolega brao strani hibrid s vlagom od 24,5, i BC 344 s vlagom od 18%, bitne su FAO grupe, a još bitnije je ispravno tj. pošteno mjerenje vlage, jer kod nas se vara sve u 16..., isti uzorak varira do 4%, pri različitim otkupljivačima.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Vlagomjeri se valjda baždare prema općinama i županijama. Živimo mi još u turskim vremenima gdje je svatko gledao da nešto ušićari. A onda takvi sitni lopovčići koji u konačnici dobro otkinu za sebe za političare viću da su lopovi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,479
Zato sto nikad jos nisam dozivio da je domaci imao manju vlagu. Moj vlagomjer i kod otkupljivaca se 95% podudaraju tako da nemam razloga mislit da krivo mjere. Pogotovo ne sebi na stetu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
i BC 344 s vlagom od 18%, bitne su FAO grupe, a još bitnije je ispravno tj. pošteno mjerenje vlage, jer kod nas se vara sve u 16..., isti uzorak varira do 4%, pri različitim otkupljivačima.

Danas taj BC 344,kod mene bila vlaga 29-30%,tmurno vrijeme je možda krivo..
Sijan oko 24.4,gnojidba 150kg Urea rasipačem,u sijačicu 380kg 15-15-15,i kultivacija Kan 200kg sve na hektar..
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Jučer Dereza pored Čazme:
FAO 290 dva hibrida 15,2 i 16,5%
FAO 300-400 16,5 - 21,6%
FAO 400 - 500 18,5 - 24,1%
FAO 580 27,8%
image_zpsrjab5i99.jpeg
[/URL][/IMG]
image_zpshrz60pru.jpeg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Na istoku je vlaga u prosjeku uvijek manja, ali i susa se vise osjeti, zemlja je plodnija sa vise humusa. Mi dok smo zivjeli u Sremu imali smo kuruznjak koji je bio 2metra sirok i jos 1m hodnik koji smo poletvali skroz i punili znaci 3m sirine i nikad se nije kvarilo, vlagu nismo mjerili al bila je niska kad je mogla podneti tu sirinu.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Danas sam prvi puta u životu došao do onog "magičnog" prinosa kukuruza od preko 14 tona/ha, a u pitanju je Pionir 9903 sijan 17.04. koji mi je na jednoj rali dao 8280 kg zrna s 21,2% vlage, a na drugoj rali je dao 7620 kg zrna isto s 21,2% vlage. Predkultura na obje zemlje je bio krmni sirak, prije toga na jednoj lucerna a na drugoj talijanski ljulj. prije sjetve sirka je pognojeno stajnjakom, a za kukuruz je bila gnojidba 200 kg 15 i 100 kg uree. Špricanje je bilo 10 dana nakon sjetve Lumaxom 2 l/ral i to po kiši da su mi morali raditi brisači na traktoru.
Brali smo i Pionir 9906, ali on je davao blizu 6 tona po rali s vlagom 19,6 i 20,1. Gnojidba i špricanje je bilo isto kao i na 9903. U berbi BC Pajdaša nas je prekinula kiša, nabrali smo jednu prikolicu od 8340 kg, i pazite sad, vlaga 21,1%, a kombajn više nije mogao raditi kako se spustila kiša .
Ukupno smo danas pobrali 6 rali i dobili smo 37880 kg zrna s vlagom od 19,6 do 21,2 % što izađe u prosjeku 6313 kg/ral, ili 11048 kg/ha.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mi smo skinuli neki dan kws krabas i aj najtočnije cu reci 2 vrećice su dale 6 punih korpa dvorednog sipa 80 u klipu.
Prinos ove godine odličan ja sam prezadovoljan,.
Gnojidba je bila oko 400 kg 3x15 yare i jedno kultiviranje bez ičega.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Zato sto nikad jos nisam dozivio da je domaci imao manju vlagu. Moj vlagomjer i kod otkupljivaca se 95% podudaraju tako da nemam razloga mislit da krivo mjere. Pogotovo ne sebi na stetu.
I ja imam isti vlagomjer kao i ti, i nesumnjam u tvoju vlagu ispod 15 %, tim više što si više na istoku, ali me iritirala tvoja usporedba s domačim i stranim hibridima. Pogledaj komšije, bliže su tebi nego meni kakve oni vlage imaju, i šta kažu za BC, hibride o otpuštanju vlage. Njihovi ZP hibridi su više nego odlični ali jako sporo otpuštaju vlagu, kao i vrhunski Dekalb, koji se također nemože mjeriti s otpuštanjem vlage kod Pioneera.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Dekalb je dost bolji ali kot vas imate u ponudi same visoke fao grupe.
najniža fao je 340 DKC4590, drugo je sve oko 400.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,479
Ja i stric u 50 metara imamo Os, Pionner i Bc pokuse pa ce se dat usporedit.
Odnose prinosa znam otprilike, a vlagu treba vidit.
Mada sto kasnijom zetvom se vlage manje vise izjednace kako kod razlicitih proizvodaca tako i kod fao grupa. Razlike ima ali ne pretjerane.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I ja imam isti vlagomjer kao i ti, i nesumnjam u tvoju vlagu ispod 15 %, tim više što si više na istoku, ali me iritirala tvoja usporedba s domačim i stranim hibridima. Pogledaj komšije, bliže su tebi nego meni kakve oni vlage imaju, i šta kažu za BC, hibride o otpuštanju vlage. Njihovi ZP hibridi su više nego odlični ali jako sporo otpuštaju vlagu, kao i vrhunski Dekalb, koji se također nemože mjeriti s otpuštanjem vlage kod Pioneera.


ovaj smile ti je zanimljiv, zvao za cjenu zrna, 55-57 lipa sa 25%, ispod 14% je 80 lipa, a 21-25% je valjda 61 lipu......nesječam se da je cjena bila niža od ove
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,908
Ozbiljno razmišljam da "zdrobim" poticaj i uzmem silos te prodajem na malo kukuruz doma...ili u neke bikove utopit kukuruz pa izvući lovu..ovo je smiješna cijena!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Prošle godine sve prodam u klipu i još nisam imao dosta, ove godine nitko nepita, kilažu mogu nabrojati na prste jedne ruke, sa drugim djelom neznam što ću, imam nešto mjesta za spremiti i prodavati na malo, al još tu imam viška.....a nedaje mi se za tu cjenu, doći će 4-5mj slijedeće godine kada se bude tražio.....a nekada nije bilo potrebno čekati toliko, čak je znalo otići odmah poslije nove godine, i svaka godina je nepredvidiva....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,908
Lani je bio nešto slabiji prinos...vjerovatno je zato i potražnja bila veća!Imam info da je kod nas 70 lipa za 25% vlage,a za kooperante je 75lipa...to je bilo prošli tjedan,ako se nešto nije promijenilo ovaj tjedan nebi bilo tako loše,jedino sam zaboravio tko je otkupljivač,ali navodno direkt na polje dodju sa kamionima!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemam pojma, sutra berem i onda u nedjelju opet najavljuju obilnu kišu, to će biti umjetnost za poorati, na tako vlažnoj njivi proći sa traktorom i beračem, a sve što sam sebi htio spremiti, obavio sam dok je bilo jako suho i plug nije htio u zemlju.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh