• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
928
Jel tko probo kws 2376 treba mi za zrno njega bi ove godine sijo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuo sam od kolega da je dobar, ali ja ga ne planiram sijati, to je samo za zrno.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jučer bio u ktc-ovoj poljoljekarni i ostali smo ja i tata više nego iznenađeni cijenama, za početak kws-ovi hibridi su bili po cijeni od 240 kn i po 300 kn(znači sve kak je i napisal kolega s foruma Zwonimir KWS ,os hibridi su bili po cijenama od 245 kn(os 444 i os 2983) i 290 kn(drava 404 i još neki) pioneer je bio najjeftiniji 389 kn(y12) ostali su bili po 400 i nešto sitno kuna,a bc-ovi hibridi se kreću po akcijskim cijenama od 275 kn pa do 300 i nešto sitno i znam da nije tema za umjetni gnoj ali kutinski KAN je 67 kn 25 kg.
To je to kaj se ja sjećam jer nisam sve zapamtil.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Istina , iako za nas manje koji siju 5-6 vrećica je to super ,a ko se bavi ratarstvom normalno da neće kupovat sjeme na akciji,nego će ić na provjereno .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sjeme na akciji....heheheh...jedino je BC i OS bio na akciji koja je istekla, KWS prodaje sjeme po gore navedenim cijenam za sve, nema akcije tako da je na vidim problem.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Svatko ima svog favorita u izboru hibrida kukuruza i svatko za svoj novac kupuje ono za što vjeruje da je najbolje ili najpovoljnije. Na hrvatskom tržištu ima 17 sljemenskih kuća koje nude sjemenski kukuruz i velika je to gužva, gomila hibrida različitih genetskih potencijala i cijena.
KWS ove godine ima najpovoljnije cijene koje su rezultat novog selekcijsskog centra izgrađenog prošle godine i politike ukidanja gratis sjemena pojedinim farmerima ili sustavima već se taj gratis ove godine ravnomjerno raspodijelio svima kroz skidanje cijene krajnjem korisniku - poljoprivredniku. Razlika prošlogodišnje i ovogodišnje cijene je preko 30%.
Što se tiče priče "koliko para toliko muzike" garantiram da naši najjači hibridi poput Balasca, Konfitesa, Kamparisa .... mogu dati više kila nego bilo koji konkurentni skuplji hibrid.
Ako ne vjerujete probajte sami jer najbolji pokus je onaj pokus kojeg si sami napravite sami za sebe. Kad bi se svi bazirali samo na onom starom i provjerenom i danas bi svi vozili yugiće ili stojadine. KWS vam danas nudi Mercedese po cijeni stojadina.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Pozdrav Zvonimire, da li Mikado ima zrno u tipu polutvrdunca? Nadjem podatak da nema, posavetujem se sa nekima i oni kazu da ima...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,706
Ja sam lani imao KWS 3381 i na 1900 čhv dobio sam oko 12 m3 klipa, a u startu se nije baš pokazivao jer ga je ubila kiša i hladno vrijeme. Na te dvije parcele sam prije dobivao bez obzira koji hibrid, bar 30% manje. Parcele su oranice 5 klase ilovača na laporu. Neki za takva tla kažu i pepeljuše.
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Svatko ima svog favorita u izboru hibrida kukuruza i svatko za svoj novac kupuje ono za što vjeruje da je najbolje ili najpovoljnije. Na hrvatskom tržištu ima 17 sljemenskih kuća koje nude sjemenski kukuruz i velika je to gužva, gomila hibrida različitih genetskih potencijala i cijena.
KWS ove godine ima najpovoljnije cijene koje su rezultat novog selekcijsskog centra izgrađenog prošle godine i politike ukidanja gratis sjemena pojedinim farmerima ili sustavima već se taj gratis ove godine ravnomjerno raspodijelio svima kroz skidanje cijene krajnjem korisniku - poljoprivredniku. Razlika prošlogodišnje i ovogodišnje cijene je preko 30%.
Što se tiče priče "koliko para toliko muzike" garantiram da naši najjači hibridi poput Balasca, Konfitesa, Kamparisa .... mogu dati više kila nego bilo koji konkurentni skuplji hibrid.
Ako ne vjerujete probajte sami jer najbolji pokus je onaj pokus kojeg si sami napravite sami za sebe. Kad bi se svi bazirali samo na onom starom i provjerenom i danas bi svi vozili yugiće ili stojadine. KWS vam danas nudi Mercedese po cijeni stojadina.



Svaka cast Zvonimire lijepo si spojio korisnu informaciju i marketing.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,879
Neće dati svaki hibrid na različitim tlima sa jednakom gnojidbom i obradom jednako!!!!!!!!!!!!!!!!

Nemam ništa protiv KWS-a,bio mi je favorit do lani,kad je podbacio maximalno,predlani se još nekako držao,bio je mrvicu slabiji od pioneera,ali podnošljivo..
Lani je dekalb bio favorit po prinosu,kws mi se zamjerio,imao sam nekoliko hibrida i uz svu jednaku obradu i gnojidbu nisam sa njime zadovoljan.
Dosta ljudi na mome području s kojima razgovaram kažu da je lani kws bio dosta lošiji od prijašnjih godina!
Nemogu reći da nevalja,ali vjerovatno moj tip zemlje ne odgovara kws hibridima i idemo dalje.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Pozdrav Zvonimire, da li Mikado ima zrno u tipu polutvrdunca? Nadjem podatak da nema, posavetujem se sa nekima i oni kazu da ima...
Pozdrav,
Mikado je službeno kvalitetan zuban. Mnogi govore za Mikado da ima zrno polutvrdunca zato jer tako izgleda ali stvar je u tome da zrno Mikada ima sjajnu voštanu ovojnicu pa izgledom podsječa na polutvrdunac.
Ima u hr kod nekih drugih sljemenskih kuća još takvih hibrida koji se prodaju pod "polutvrdunce" a zapravo su zubarni.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
ja sam lani posadio 2 jutra bc hibrida 418B i pokazao se jako dobrim,imao sam oko 90 metara u klipu po jutru,za naš dio gdje sam ja to je odlično. ove godine ću najvjerojatnije opet njega sadit jer ga svinje dobro jedu :)))
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Jucer mi zastupnik iz pioneera javio da ce hibridi p0023 i 9903 biti od 385kn do 400kn

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh