• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Samo pioneer,kod mene se pokazao daleko najboljim. Mislim da netreba gledat na samu cjenu sjemena jer je razlika od 50kn neznatna , a sav ostali ulog je isti!
Prošle godine sam imao i Dekalb i isto bio super samo mislim da se po kvaliteti zrna nemože mjerit sa pion. , a također mi pion. ima veći postotak zrna nego Dekalb...
Imao sam prošle godine i Osječki 403 i isto bi super,al je prošla godina bila idealna za kukuruz....problem je kad dođu sušne godine onda kod nas na istoku zemlje od prinosa s domaćim hibridima slabe vajde!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Sve je to ok, ja sad sijem prvi put pioneer nakon dugo godina. Prije par godina sijal sam dvije sorte pineera i imal sam i prinos i sve je bilo ok osim onog najbitnijeg, NISU GA SVINJE HTELE JESTI. Od onda sam rekel da ga nikad vise nebum sijal, al opet su me nagovorili jer je kao 9911 jako kvalitetan, pa sam onda uzel 4 vrečice za probu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene kad dođe sušno razdoblje od pioneera nemam klipa, izbaci 2 komada i obadva mali i nikakvi, a BC i OS mi daju jedan solidan klip i zato ja ne volim pioneera.

Kad je idealna godina ko lanjska, svi hibridi su dobri.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
U sušnoj godini se pozna tko gnoji a tko ne.Kod mene u sušnoj pionir odličan,ali zemlje su teške i čuvaju dobro vlagu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Je da, ali kod nas su zemlje lagane i tko dobije u kisnoj godini 5, 6 t suhog kukuruza po jutru, ima da se udara nogama u straznjicu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
OOOOOO, pa mi smo imali i do 8t po rali prošle godine. U nekoj normalnoj godini je to 5t prosjek po rali.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Prošle god. posijao vrećicu kws-a za probu i totalna katastrofa.

Poslao sa xperie X compacta

Neznam kod mene šije bc dobrano ali krabas samo smo sijali.
Obadve kuruzane pune a prije jedna od bc nije bila.
bc više nebi sijali za niš .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Tko zna gdje u krugu od tridesetak kilometara od mene, Jaska, ima Dekalba?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
OOOOOO, pa mi smo imali i do 8t po rali prošle godine. U nekoj normalnoj godini je to 5t prosjek po rali.

Ali ja govorim o suhom zrnu kojeg bi dobil da taj kukuruz skrunis za 6 mjeseci..

Meni je, znaci ove prosle jeseni, najbolja njiva po mojoj procjeni dala 6 t suhog zrna po rali, ove sve druge oko 5- 5,5 tona..
Nema kod nas u selu bas kvalitetne zemlje i to je to, a sad da to idem nadoknadivat s 500, 600 kg gnojiva po jutru, to ne, ta vremena su prosla i to se vise ne isplati..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Doznao sam i da je požeški Agronom otvorio trgovinu u Karlovcu na Baniji pa i oni imaju to sjeme.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nema kod nas u selu bas kvalitetne zemlje i to je to, a sad da to idem nadoknadivat s 500, 600 kg gnojiva po jutru, to ne, ta vremena su prosla i to se vise ne isplati..

Ne razmišljaš dobro...
Sa dobrom gnojidbom se postižu dobri prinosi..Naravno treba se pronač u tome..Na tebi je da sve odradiš kak treba od oranja do sjetve,i onda ušparaš na gnojidbi a radio si isto i za dobru i za lošu gnojiddu..
Znam mnoge koji govore da se ne isplati,ali ti ili propadaju ili skuže da ne valja taj način rada i krenu drugačije..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Istina. bolje sijati 5rali sa 500kg gnojiva, nego 10rali pa štedjeti. Na kraju krajeva svi sijemo da imamo više kuruze jer nam ju treba pa onda bolje odraditi sve kak treba. Ja imam svakakve zemlje kod sebe, od pjeska i šudra do vrhunske crnice. Svugdje dam isto gnojiva koda je najbolja zemlja, sve napravim kak treba, a ako bude suša ili nebude na to nemreš utjecat.

Prije sam i ja šparal na gnojivu ali videl sam da od toga ništa
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zadnje 2 godine gnojim kukuruze kultivatorom i bacam 100-120kg po jutru 15ice i jos toliko u prihrani kana, nekako mislim da je bolje nego bacati sirom....jedino ima vise posla
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ja bacam širom samo ureu, a 15icu na sijačicu svih 350kg kolko dajem. Širom nisam nikad probal bacit, neznam možda griješim. I naravno kan na kultivator
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Da li netko koristi Agrocal predsjetveno kod kukuruza ?
Da li je to dobro ili je bolje na jesensko oranje ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh