• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
AS 160 Silaz, posijan 28.4 .
deef400337cbaa43d8028ab984ac11df.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nakon koliko dana pocne djelovati,,pospricao sam prije 2h
Na širokolisnima se pozna već za dva dana, kako se počinju uvijati, a na uskolisnima tek za 7 dana kada se počnu sušiti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupil sam motikan i travel.
U uputama piše da se primjenjuju od 3. do 5. (ili 6.) lista.
Nisam se sjetil kupiti okvašivać. Jel neophodan, odnosno koliko se smanjuje efekt bez njega?
U koje vrijeme špricati, prije kiše, poslije kiše, ili je nevažno?
Koliko treba proći vremena prije kiše da se ne ispere?
Nicanje je jako neujednačeno. Smeta li ako se šprica kad je dio kuruze u fazi jednog do dva lista?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja posprical s Adengom prije 5 dana i nista kise nije jos padalo, a sprical sam po skroz suhom kaj se prasilo, kaj bude sada s toga, ne znam..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da se za Adnega nemaš kaj bojati, on bude odradil i kasnije.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Bolje ti je sačekati da se ovi manji izvuku pa onda špricati. Ljepilo je dobro koristiti jer fiksira aktivnu tvar na travu, a pošto su to translokacijski herbicidi, znači djeluju preko zelenog dijela korova, bolje je da na travi ostane što više.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala dide. :drink:
Većina je u fazi 2 lista, a neka je tek na klici. Nadam se da ova veća ne bude prevelika dok ova na klici dobije 3. list.
Budem potražil neki okvašivač u poljoprivrednoj ljekarni.

Ako korovi potjeraju (prema uputama, na veće korove ne djeluje), bi li bilo preporučljivo proći u dva navrata sa pola doze?

Možda pitam gluposti, ali nemam nikavih iskustava sa špricanjem. Imam malu površinu i do sad sam korove uništaval mehanički. Ove godine mi "kopačicu" boli koljeno :mur: pa me nagovorila da kupim otrov. Planiram ručnom špricom pošpricati samo trake po redovima, a između kultivirati s frezicom.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ako je nicanje korova neujednačeno bolje proči u dva navrata s pol doze svaki put, ak je korov prevelik stavi malu jaču dozu ali ne prejaku, tak sam ja delal i bilo dobro. Okvašivač obavezno da ti se bolje zaljepi i nek bar pol dana ne pada kiša nakon špricanja, bolje i cjeli dan da ne pada.

Inače najzadovoljniji sam bil kad sam šprical banvel + titan(travel) i okvašivač, znal sam špricat do 8 pera kuruze ak sam mogel u nju i sve se sušilo(osim kuruze), samo skupa je ta kombinacija na veču količinu kuruze...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Bila je dugo godina livada, izorano u jesen, prskano Lumaxom. Dali prskati još jednom protiv uskolisnih ili nedirati?
 

Prilozi

  • 20170519_141725.jpg
    20170519_141725.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 227
  • 20170519_141733.jpg
    20170519_141733.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 230

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ja bih prskao na tvome mjestu. Lumaxu se hoće tako malo "oteti"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nebih rekao da se Lumaxu otelo, jer to su višegodišnje trave sa rizomima u tlu, ali tražim mišljenja tko ima iskustva s zaoravanjem višegodišnjih livada, i kukuruza na njima, jer kukuruz je znatno bolji od susjedne parcele gdje se svake godine oralo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Obavezno prskaj na uskolisne inače začas se nebudu redovi vidjeli od sirka.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Uh Uh ....pa gdje ti vidiš sirak...pa ti valjda znaš kaj je sjenokoša---gdje je 100 godina rasla trava za sjeno.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh