• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dado,
hvala za informaciju da mu više paše teža zemlja. Ove godine bum večinu imal na izrazito teškoj zemlji, a nešto malo na lakšoj pa bum videl razliku.
Gušće ili rjeđe su jako relativni pojmovi. Možeš li to (može i netko drugi) izraziti u cm ili u sklopu (svejedno).

Mali,
mislim da na akcijama ima starog, prepakiranog i friškog sjemena. No, ja na to do sada nisam obračal pažnju. Čak i sjeme od godinu prije ne mora nužno imati bitno slabiju energiju klijanja, ali ono od prije nekoliko sezona sigurno nije dobro. Problem je kaj na oznaci koja je na vrečici ne piše godina proizvodnje. Ako i piše, ne znam koja se šifra na oznaci odnosi na godinu proizvodnje. Kao datum ponovnog plombiranja je naveden posljednji datum plombiranja pa to sjeme može biti staro i nekoliko godina. Zato, nikad više ne kupujem ponovno plombirano sjeme.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ja kupio Bc neki , mislim 388 ili tako nešta, i piše zemlja porijekla Mađarska.
Jel neko ima objašnjenje???
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Ja sam uvijek sijao Pajdaša na 24cm i odkad mi je 2015 dao 4t/ha više ga ne sijem.

Prošle godine sam imao Krabasa prepakiranog i sav je normalno niknuo. Ove godine svo sjeme friško.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ja kupio Bc neki , mislim 388 ili tako nešta, i piše zemlja porijekla Mađarska.
Jel neko ima objašnjenje???

To je sjeme umnoženo u Mađarskoj i isto kao i BC
u HR Tako imaš KWS.Dekalb.Pionir proizveden u
zemljama oko nas Sijao sam par puta prepakirano
sjeme niknulo sve U dva reda friško u dva prepakirano nema razlike.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Kws radi sjemenarstvo kutjevo, i od kada oni proizvode sjeme kws-a ja ga više ne sijem.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ja sam ove godine kupio KWS kapitolis zemlja
proizvodnje Francuska,a krabas iz Rumunjske.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel netko koristio umostart gnojivo od rwa u kukuruzu, jel se isplati koristiti u odnosu na standardna mineralna gnojiva??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Mikrognojiva samo su nadopuna standardnoj gnojidbi ili gnojivima. Sigurno se isplati koristit kao i mineralna gnojiva.. te ne mogu zamijenit osnovnu gnojidbu
Ima ih raznih mješavina odnosno omjera N+P+K+mikroelemnti (najvažniji dio gnojiva) ovisno od proizođača.
Primjerice od TimacAgro, ElixirZorka, VitalisCropCare....
Doziranje je od 20kg/ha pa na gore, najviše do sad koristim Superstart od Exzorke primjenjeno na kukuruzu i ulj.repici, pokazalo mi se odlično pogotovo na zemlji s niskim Ph gdje dođe do izražaja brz start biljke...
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Ja ove godine sijem DKC 4717, 80000 biljaka na hektar. Gnojidba po hektaru: 200kg prp sol, 250kg 3x15, 250kg urea i 25kg umostarta od Rwa.
3X15 i umostart ide kroz sijačicu u redove.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da, original olt

Koja je cjena umostarta od rwa??
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Aj uslikaj nosace, one vertikalne i pogon. Imam kutije i onaj poprecni nosac na kojima stoje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije problem da ih napravis, samo trebas znati kut tih nosaca jer stoje iza kutija od gnojiva....pogon kao i za kutije od gnojiva, preko lanca sa gornje kvadratne osovine
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Cijena umostarta 17 kn plus pdv za 1 kilogram.
Umostart ima najviše fosfora od svih sličnih proizvoda, ja sam uzeo 1000kg umostarta i to je cijena za keš.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
...i nekoliko slika iz pokusa gdje se kukuruz već oporavio (onih 4 reda bez), pokus nije korišten u komercijalne svrhe. Sijano je 4 reda sa 4 reda bez.



Stjepan
Kako ti se pokazao prp sol i od koga kupuješ, kolko sam skužio umostart mješaš k 15-ici.?
 

Prilozi

  • unnamed1.jpg
    unnamed1.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 190
  • unnamed 3rez.jpg
    unnamed 3rez.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 180
  • unnamed 2rez.jpg
    unnamed 2rez.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 161
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
iwanho nemora značiti da kod tebe bude kao i kod mene tak da nemoj to baš prihvatiti zdravo za gotovo. Za mene je sve ispod 20 cm malo gušče posijano. Nemam pneumatsku sijačicu za sada pa nemrem točno reči na koliko sam sijao ali računam da mu je prosjek 19-20cm razmaka u redu. Po meni sve iznad toga je neisplativo. Bolje malo više gnojiva baciti. Lani je bilo 2 jutra pajdaša, kiše nije bilo od poslje sjetve jednom i bilo ga je milina za vidjeti.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
...i nekoliko slika iz pokusa gdje se kukuruz već oporavio (onih 4 reda bez), pokus nije korišten u komercijalne svrhe. Sijano je 4 reda sa 4 reda bez.



Stjepan
Kako ti se pokazao prp sol i od koga kupuješ, kolko sam skužio umostart mješaš k 15-ici.?
Poz. Ne mješam 3x15 i umostart, imam posebne kutije za umostart a posebno 3x15. Prp sol sam radio lane u soji prvi put, ove godine sam se odlučio ići na sve njive s prp-om.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh