• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dado121 Kako ti se čini P0412 za zrno? Znam da je vlaga veća imam svoju sušaru pa ću riskirati, zanima me kako uspijeva u našim krajevima i kakav je prinos?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imala je dosta velik i debeo klip,za zrno ju nismo imali samo za silažu,tako da o prinosima ne mogu govorit.
Za silažu sijemo kukuruz poslije prvog otkosa ljulja,tako već godinama. Ljudi u selu šta imaju pokusna polja od pioneera kažu što je kasniji hibrid da je više zrna ali vlaga veća. Mi za zrno samo ranije hibride sijemo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kod mene je p0412 br. 1 vec godinama, planiram i na proljece opet vecinu njega posijat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
NH,
ti si u drugom klimatskom podneblju. Meni se FAO 520 čini prekasnom sortom.

Dejane,
jel 2015. bila općenito problematična po pitanju plijesnivoće. Imal sam ja jedne problematične godine i na BC hibridima dio pljesnivih klipova.
Nažalost, nema više onih sorata, ili ja ne znam koje su to sorte, kaj su se klipovi objesili prema dolje prije nego je lupina postala rahla.
U svakom slučaju ne isplati se riskirati.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li je netko ćuo za PR36Y03 ili sijao već, piše u novom katalogu da je novo sjeme, polutvrdunac.
Ne mogu naći neke komentare, iskustva, uglavnom se otvaraju mađarske stranice
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Da li je netko ćuo za PR36Y03 ili sijao već, piše u novom katalogu da je novo sjeme, polutvrdunac.
Ne mogu naći neke komentare, iskustva, uglavnom se otvaraju mađarske stranice

Jedino za vlastite potrebe.
Prinosno poprilično slabiji od drugih njihovih hibrida.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To i trebam za vlastite potrebe i nije mi bitno ako je prinos manji.
Kakva je kvaliteta zrna?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Onda ti je bolje da posiješ Bc 462, njemu po kvaliteti nema ravnog, a i kaj se tiče uroda, meni je uvijek bio dobar...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Sijao sam BC 462 par godina, ali nije mi bio baš po volji, kvalteta je OK, ali samo nicanje i kasnije prinos nisu se baš iskazali.
Par godina sa sijao osječki OS tvrtko 303 i s njim sam bio jako zadovoljan, ali naravno zbog male potražnje izbacili ga iz programa već prije tri godine.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Ne sije se BC ako pucaš na 15t/ha...možda ima takav potencijal ali ja ga nisam uspio ostvariti...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da je 10t/ha ja bi bio prezadovoljan, ali nije mi više bc kao što je bio nekad
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Kod mene pobran kukuruz konačno u ponedjeljak 05.02. 2018.god. 4,5ha samo da napomenem brano je RUČNO od 20.09.2017 god.Berači bili moji roditelji,ja i poštovana ženica.:icon_pidu:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Kod mene pobran kukuruz konačno u ponedjeljak 05.02. 2018.god. 4,5ha samo da napomenem brano je RUČNO od 20.09.2017 god.Berači bili moji roditelji,ja i poštovana ženica.:icon_pidu:

Ihhh,, da si imo još koju ženicu,,,,,
možda bi to i prije skinuo???
il,,, možda nebi ni još?????:icon_rofl::eek::
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
vikicab4 bome deru. Da si kupiš bilo kakav berač i malo ga popraviš za tebe bi se isplatilo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh