• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Iz današnje akcije, branje zrna u traktorske prkolice, pa prekipavanje na šlepu
Nise se pri slikanju mogao pomjeriti par metara napred da se nevidi ovaj znak:hahah:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ha,ha,ha....
Bili su dečki u plavom, srećom pa se jedan isto bavi poljoprivredom, pa nije bilo problema, popili su "piće", malo pregrizli pod "45°" i vele dečki samo radite
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Iz današnje akcije, branje zrna u traktorske prkolice, pa prekipavanje na šlepu
Svaka čast. Jel to puž ili neka traka?
Ja planiram za sljedeću godinu tak nekaj nabaviti,koliki kapacitet ima?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Evo nekih priloga i od mene .
Zmaj bude ovu sezonu morao jos rjesiti dokraja hoće ili neće mora hahah...
Do sad pobrao oko 50 hektra jos ga toliko čeka patimo se i ja i on al ide nekako 🤣
Prinosi odlični od 10 tona pa nadalje, vlage dosta visoke od 17 do 35...
Ima svačega..
20201008_181616.jpg 20201103_122825.jpg 20201106_120235.jpg
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa znam da ste tek skinuli kukuruz , jel se mozemo baciti na sljedecu godnu.

Imam 3ha, koja su stajala pod djetelinama 5 godina, sad uzorano, plan je kukuruz na proljeće.
Zemlja je srednje teška, nije napravljena analiza tla.

Molim preporuku za dva-tri hibrida , napravio bi pokus na toj zemlji.
- 1.hibrid isključivo branje u zrno, prinos i vlaga prvenstveno bitno, jer se predaje u silos Garešnica
- 2.hibrid isto kao i 1. hibrid ali eto da se probaju dva različita hibrida , ovaj drugi bi neki kojeg divlje svinje nece skršiti
- 3.hibrid , branje klip ili zrno, ide na sušenje , za svinje i ovce - domaća upotreba

Gdje kupiti i narucivati sjeme u kraju oko Kutine, mislm na tretirano i ne tretirano?
NIje mi teško ni otići nekud po njega ako je to tretirano s nečim i da to služi nečemu?
Ionako računal da bude išlo oko 80000zrna po ha. Ne nikne sve ionako.

Koliko gnoja bacate, prvenstveno mislim to baciti u sadilici tj u red pri sijanju i kultivacija kasnije, jednom obavezna?
Jel špricate s nekim startnim gnojivom kao stimulatorom rasta RWE ALBIT? kazu 17% veći prinos...

Čime špricati protiv trave, pošto je na parceli to bila zadnje godine već podivljala trava i djetelini nigdje?

Hvala...i ekipa molim ozbiljne odgovore....bit cu zahvalan je tek krećem s ratarstvom osobno....
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Ekipa znam da ste tek skinuli kukuruz , jel se mozemo baciti na sljedecu godnu.

Imam 3ha, koja su stajala pod djetelinama 5 godina, sad uzorano, plan je kukuruz na proljeće.
Zemlja je srednje teška, nije napravljena analiza tla.

Molim preporuku za dva-tri hibrida , napravio bi pokus na toj zemlji.
- 1.hibrid isključivo branje u zrno, prinos i vlaga prvenstveno bitno, jer se predaje u silos Garešnica
- 2.hibrid isto kao i 1. hibrid ali eto da se probaju dva različita hibrida , ovaj drugi bi neki kojeg divlje svinje nece skršiti
- 3.hibrid , branje klip ili zrno, ide na sušenje , za svinje i ovce - domaća upotreba

Gdje kupiti i narucivati sjeme u kraju oko Kutine, mislm na tretirano i ne tretirano?
NIje mi teško ni otići nekud po njega ako je to tretirano s nečim i da to služi nečemu?
Ionako računal da bude išlo oko 80000zrna po ha. Ne nikne sve ionako.

Koliko gnoja bacate, prvenstveno mislim to baciti u sadilici tj u red pri sijanju i kultivacija kasnije, jednom obavezna?
Jel špricate s nekim startnim gnojivom kao stimulatorom rasta RWE ALBIT? kazu 17% veći prinos...

Čime špricati protiv trave, pošto je na parceli to bila zadnje godine već podivljala trava i djetelini nigdje?

Hvala...i ekipa molim ozbiljne odgovore....bit cu zahvalan je tek krećem s ratarstvom osobno....
A kaj mi na forumu izgledamo neozbiljni :rolleyes: :geek:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
ZJ, nisam u tom trenu opće gledao na znak, to je bilo slikano brzinski u hodu, jer nije bilo puno vremena. A kaj se tiče čašćenja, dečki su domaći, pa nije nikakav problem
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ekipa znam da ste tek skinuli kukuruz , jel se mozemo baciti na sljedecu godnu.

Imam 3ha, koja su stajala pod djetelinama 5 godina, sad uzorano, plan je kukuruz na proljeće.
Zemlja je srednje teška, nije napravljena analiza tla.

Molim preporuku za dva-tri hibrida , napravio bi pokus na toj zemlji.
- 1.hibrid isključivo branje u zrno, prinos i vlaga prvenstveno bitno, jer se predaje u silos Garešnica
- 2.hibrid isto kao i 1. hibrid ali eto da se probaju dva različita hibrida , ovaj drugi bi neki kojeg divlje svinje nece skršiti
- 3.hibrid , branje klip ili zrno, ide na sušenje , za svinje i ovce - domaća upotreba

Gdje kupiti i narucivati sjeme u kraju oko Kutine, mislm na tretirano i ne tretirano?
NIje mi teško ni otići nekud po njega ako je to tretirano s nečim i da to služi nečemu?
Ionako računal da bude išlo oko 80000zrna po ha. Ne nikne sve ionako.

Koliko gnoja bacate, prvenstveno mislim to baciti u sadilici tj u red pri sijanju i kultivacija kasnije, jednom obavezna?
Jel špricate s nekim startnim gnojivom kao stimulatorom rasta RWE ALBIT? kazu 17% veći prinos...

Čime špricati protiv trave, pošto je na parceli to bila zadnje godine već podivljala trava i djetelini nigdje?

Hvala...i ekipa molim ozbiljne odgovore....bit cu zahvalan je tek krećem s ratarstvom osobno....
Kak ti dopuštaju financije.
Priprema sa rotobranom

Zrno fao 300- 240 pioner tretiran jer je po lucerni 3.5 vreče po ha = 11 , 12 vreča
Špric adengo ili lumax
Gnojidba 300- 350 kg ha 3x15
prihrana kan ili urea

kombajn

sad si pravi koliko imaš novca na razpolaganju i koliko te košta svaka postavka

I na kraju kam s tim to je imaš svoje prikolice
bolje ti je niži fao da se za zrno osuši na njivi pod 18 %
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Drugi put napravi ovo, pa ih ne buš moral "častiti" :hahah: View attachment 30019
Kazna za ovo je

Uništenje ili oštećenje znakova za opasnost
Članak 268.
Tko uništi, ošteti, ukloni ili bilo na koji način učini neuporabljivim ili neuočljivim znak ili napravu kojim se upozorava na kakvu opasnost ili koji služi za sigurnost kopnenog, morskog, vodenog ili zračnog prometa, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

A ako se zbog toga dogodila prometna nezgoda kazna zatvora može iči do 5 godinica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
ZJ, nisam u tom trenu opće gledao na znak, to je bilo slikano brzinski u hodu, jer nije bilo puno vremena. A kaj se tiče čašćenja, dečki su domaći, pa nije nikakav problem
Ma to je bila šala, da se svi malo nasmiju :)

Kazna za ovo je
Uništenje ili oštećenje znakova za opasnost...
Znakove koji privremeno ne važe obično se prekrije, i a rjeđe ih se skida.
Ovaj znak je znak zabrane, dakle nije znak opasnosti.
Prekriti trokut ili stop bi bil ozbiljni grijeh i moglo bi izazvati opasnost.

A ovo na slici je obična, namjerno loša, fotomontaža referirana na @bhorv -ov komentar.
@MUHA, kaj ti je ponestalo humora?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Humora mi nedostaje otkad svi mladi odose van.

Pitas ozbiljno za savjet ovdje oko sadnje kukuruza svi onda neozbiljno...ovaj napravi fotomontazu , onda se recitiraju zakoni iz prometa....

Sve je ovdje naopacke valjda...al ok u takvom okruzenju zivimo...

"Netko se smije iz ludosti a netko poludi od smijanja"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Znakove koji privremeno ne važe obično se prekrije, i a rjeđe ih se skida.
Ovaj znak je znak zabrane, dakle nije znak opasnosti.
Prekriti trokut ili stop bi bil ozbiljni grijeh i moglo bi izazvati opasnost.

A ovo na slici je obična, namjerno loša, fotomontaža referirana na @bhorv -ov komentar.
@MUHA, kaj ti je ponestalo humora?
Meni sve jasno, ali da nebi neki gugel tragač krivo shvatil šalu pa ju isprobal u praksi ;)
Vidiš da ta dečica danas misle da je sve samo tak...

Ko smije prekriti znak je zakonom definirano. Nebitno dali taj znak nešto zabranjuje ili je znak za opasnost.
Kaj misliš kad bi neko na onim vašim lepezama znakove prelepil, jel bi to bil greh ili šala koje nikad dosta u ova teška vremena :hahah::ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
More kaj oće između dva audita...ionak ih nitko ne gleda.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Ende za ovu godinu kaj setiče berbe
 

Prilozi

  • IMG_20201109_191949.jpg
    IMG_20201109_191949.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 22

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Kako prolazite s isplatom otkupljivača? Da li su neki nadoplatili razliku u skoku cijene kukuruza, koji ste predali početkom 10 mjeseca. Vidim na Srpskom forumu da njima nadoplačuju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh