• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
9911 je jedini od pionira koji se može brati u klipu, ja ga berem već četvrtu godinu i odličan je, lako se bere, dobro ga čisti i ne kruni se jako.
Ove godine sam imao samo njega posijanog na cca 11,5 h, od toga sam pobrao jedu parcelu od 1 h za svoje potrebe u klipu i tu je bilo 20 punih bunkera od berača sip kk 30.
Bunker je 1,5 kubika, znači što iznosi cca 30 kubika, tak nam je i računica po prikolicama.
Kad se to preračuna ispada mi prinos između 12,5-13 tona.
Nekih 7,5 h sam pobrao u zrnu i prinosi su mi bili od 11 do 13,5 t/h. Najslabije od 11 t je bilo na cca 3 h koje sam u rano proljeće krčio od šikare i grmlja, vadio korjenje podrivačem, orano prije sjetve i bila je jako loša priprema, pa je samim tim bio i malo rijeđi sklop.
Još imam za brati u zrnu cca 3 h, oko pola h za sebe, a ostalo na otkup kao i ovih ostalih 7,5 h.
Taj 9911 jako mi se sviđa, sva živina ga rado jede, dosta je otporan na stresne uvijete, a i prinos mu je za moj kraj jako dobar.
Ove godine sam uslužno pobrao sa beračem valjda više od 20h, ali niti jedan hibrid nije bio ni blizu ovom, najbolji je bio jedan BC 572, isto parcela od 1 h bilo 16 bunkera, a izgledao je vrhunski.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
9911 više nema u prodaji a kakav bude njegov nasljednik budemo vidjeli.
Ivan KC branje ide ovako IMG_20201110_102309_789.jpg
Već 4-5 dana pada neka rosulja cijeli dan tak da ga čisti odlično ali i inače se dobro bere.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Dado od kud ti ta informacija za 9911?
Koji je to hibrid?

Po takvim uvjetima berem skoro cijelu jesen gdje je kod nisko.
Jučer sam brao jedno parcelu od nekih pola jutra, na sredini parcele u par prolaza je transporter bacao vodu u bunker
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja u prosjeku 10.2 tone na hektar. Bilo bi i bolje ali je BC 323 na jednoj parceli jako lose niknuo i jos je bilo dosta sirka...
Na 2200 cvh sam dobio oko 6 tona, mozda i manje... Isti sklop i isti hibrid na 2000 cvh 8.5 tona... Alibi se jako dobar pokazao, druge godine samo pioneer i malo alibija...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
9911 je jedini od pionira koji se može brati u klipu, ja ga berem već četvrtu godinu i odličan je, lako se bere, dobro ga čisti i ne kruni se jako.
Ove godine sam imao samo njega posijanog na cca 11,5 h, od toga sam pobrao jedu parcelu od 1 h za svoje potrebe u klipu i tu je bilo 20 punih bunkera od berača sip kk 30.
Bunker je 1,5 kubika, znači što iznosi cca 30 kubika, tak nam je i računica po prikolicama.
Kad se to preračuna ispada mi prinos između 12,5-13 tona.
Nekih 7,5 h sam pobrao u zrnu i prinosi su mi bili od 11 do 13,5 t/h. Najslabije od 11 t je bilo na cca 3 h koje sam u rano proljeće krčio od šikare i grmlja, vadio korjenje podrivačem, orano prije sjetve i bila je jako loša priprema, pa je samim tim bio i malo rijeđi sklop.
Još imam za brati u zrnu cca 3 h, oko pola h za sebe, a ostalo na otkup kao i ovih ostalih 7,5 h.
Taj 9911 jako mi se sviđa, sva živina ga rado jede, dosta je otporan na stresne uvijete, a i prinos mu je za moj kraj jako dobar.
Ove godine sam uslužno pobrao sa beračem valjda više od 20h, ali niti jedan hibrid nije bio ni blizu ovom, najbolji je bio jedan BC 572, isto parcela od 1 h bilo 16 bunkera, a izgledao je vrhunski.
Dali si siguran, od pionira za berbu u klipu je 0725 neprevaziđen
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Laki pa zar nije taj 0725 namienjen za silažu, u mom kraju ga siju oni koji siliraju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja u prosjeku 10.2 tone na hektar. Bilo bi i bolje ali je BC 323 na jednoj parceli jako lose niknuo i jos je bilo dosta sirka...
Na 2200 cvh sam dobio oko 6 tona, mozda i manje... Isti sklop i isti hibrid na 2000 cvh 8.5 tona... Alibi se jako dobar pokazao, druge godine samo pioneer i malo alibija...
Sklop podrazumijeva broj biljaka u berbi, a ne broj posijanih zrna.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Dobar je 9911 za berbu u klipu. Solidno se peruša. Naravno ako padne vlaga puno onda se ruli.

0725 siliramo već godinama i prezadovoljni. Prije 2 sezone je ostao 1ha 0725 koji smo brali u klipu, i morao sam brati 3 spora.. Debeli klipovi i hoće spasti lanac u "S" na tornadu 40. Ne treba naglašavati da je prinos bio bolji nego 9911. Recimo ove sezone nebi dovoljno sazorio za berbu.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Dado, kak ide branje u klipu 9911?
Jel se ne kruni i jel ga lagano berac cisti od komusine?
Ja sam imal 12 jutara 572 ove god i nije me bas odusevil pretjerano.
Dok ga na godinu skrunim bude izaslo cca 5 t suhog zrna po jutru.

Koji bi strani hibrid bio dobar za branje u klipu, da je rodan i najvaznije, da se ne kruni prilikom branja?
Nijedan se neće krunit u branju, ako na vrijeme bereš...a to je čim vlaga padne ispod 30 posto..Pioneer 9911 je dobar za klip i odličan prinos
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Ove godine Osjecki Tomasov preko 12,5 tona suhog zrna po hektaru. Ja prezadovoljan i sigurno cu ga i na proljece sijati.
Pioneer 9911 pobran u klipu, jos nije istovaren, ali po procjeni tu je negdje kao Tomasov.
Naspram Tomasova nije opravdao cijenu sjemena. Agrotehnika potpuno ista, cak i kvaliteta zemljista na kojem je sijano je vrlo slicna.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Matija,
na kojoj visini imaju klipove? Jel bil podjednak urod ili je koji bolji? Koji sklop?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Negdje na sredini visine stabljike.
Kašmir je bio jači naravno.
Sklop 75-78000 biljaka/ha
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh