• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Oko 100t osušim i pospremim i večinu toga pohranim. A ostalo što bude viška prodam il sirovu odmah ili suhu . Ove godine bila situacija da sam posušio i prodao suhu .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Negdje na sredini visine stabljike.
Kašmir je bio jači naravno.
Sklop 75-78000 biljaka/ha
Hvala, :ppozdrav: a stabljika je sigurno visoka znad glave. :LOL:

Matija, cijenim tvoju volju da pomogneš, (y) ali pročitaj te svoje tri rečenice. Samo je jedan podatak konkretan. Nije te valjda napravil neki političar. :unsure:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
U zadnjih 5 godina ovo je prva da sve kasnije cijena kukuruze ide gore,na 3 mjesta di inače vozim je 25% vlaga 85 lipa. Pa poludio bi najrađe a vele da će još rasti. Kad sam ja predavao bila je 70 do 72 lipe😭😭
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Znaci da ispod toga ne bude ni onda, jedino vise moze biti.
Ja sam vozil sad pred 2 tjedna 19% vlage 75 lipa, al nebi ni to kombajniral da sam imal kud sav klip pospremiti.
Ma samo da mi je vise zemlje, nebi moral razmisljati ni o stoci, ni o poslu, ma o nicemu, radil bi samo ratarstvo i to je to.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Čital sam negdje da je to zbog korone, da vani kao kupuju žitarice jer je to sigurnije imat nego keš, e sad, možda sam lupil, ima već mjesec dva kak sam to na nekom portalu pročital.
Ja sam prodal po 70lp 20% s tim da mi je neki dan tek sjelo a zadnje sam predal 10.10. hahah.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja danas tek zadnji obračun napravil a kad bude plaćeno je veliko pitanje.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Kaj je najgore tu u bližoj okolici imam negdje 4 otkupljivača koji plaćaju odmah, znači dopeljaš rano ujutro i možeš čak isti dan navečer novce dobit, al eto vozil sam drugima jer sam se nadal večoj cijeni a ono nula bodova a još sam se i dobrano načekal...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
@Ivan KC koliko zemlje sad radiš i koliko misliš da bi ti bilo dosta živiš od toga?
Više zemlje,veća mehanizacija treba,par godina moraš čistu lovu ulagati u to a od čega živjeti? Ja tek sad sa malo više od 120 rali razmišljam o tome dam otkaz,jer doslovno stalno nekam lova ide i da nema posla i te plaće,moglo bi se al bi bilo gusto.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Hvala, :ppozdrav: a stabljika je sigurno visoka znad glave. :LOL:

Matija, cijenim tvoju volju da pomogneš, (y) ali pročitaj te svoje tri rečenice. Samo je jedan podatak konkretan. Nije te valjda napravil neki političar. :unsure:
Nije političar,ali možda je političar budući tast..pa poprima njegove manire:ppozdrav:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kina je počela uvoziti puno svih žitarica za obnovu svojeg stočnog fonda. Cijene rastu i očekuje se još veći rast cijena svega. Tko ima svoja skladišta najvjerojatnije će nešta zaraditi.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Charlip kome predaješ kuruzu?
Dio sam prodao u Bio Vet ili ti Perfa u stubici i oni platili 5 dana od obračuna a ostatak kuruze i soju Poljocentru Križevci, tamo inače uzimam sav repromaterijal.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
@Ivan KC koliko zemlje sad radiš i koliko misliš da bi ti bilo dosta živiš od toga?
Više zemlje,veća mehanizacija treba,par godina moraš čistu lovu ulagati u to a od čega živjeti? Ja tek sad sa malo više od 120 rali razmišljam o tome dam otkaz,jer doslovno stalno nekam lova ide i da nema posla i te plaće,moglo bi se al bi bilo gusto.
Radim malo, 25 jutara.
Htel bi imati jos barem toliko, znaci 50 jutara zemlje bi meni bilo dosta da od nje lijepo zivim, bez ikakvog dodatnog posla.
Mehanizacija nije nikakav problem, ona se nabavi, ali meni je veliki problem nabavka zemlje.
U mom selu ima njih desetak koji rade preko 50 jutara i ima nas desetak koji smo ispod 50 jutara i to je to.
Svaki kvadrat je obraden i ne mogu pribaviti ni jutro zemlje vise, a ako se i kaj slucajno prodaje ovi veci nabijaju cijene i eto.
Jos sam mlad i jedino sto me od posla zanima u zivotu je zemlja, ovo drugo sve radim preko one stvari.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh