• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Možda i mi pod kraj tjedna probamo nešto, ali imam ih svakakvih, koje bi se mogle već sad do onih koje imaju dobrih mjesec dana fore.
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
Ne znam koja je sorta vrši uslužno,ima ga solidno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nema rose, nema magle, nocna temp. 20, dnevna preko 30, ranija sjetva, vjetar stalno puse, manje oborina nego kod vas i eto. Raniji hibridi nerjetko se skidaju i ispod 14% vlage.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Prijavi
Matija_E30
Gdje si nabavio ovaj mali elevator,ili je to ručni rad?
Da li bi se dalo skratiti onaj 8 metarski?
Neznam kako je spajanje trake?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nema rose, nema magle, nocna temp. 20, dnevna preko 30, ranija sjetva, vjetar stalno puse, manje oborina nego kod vas i eto. Raniji hibridi nerjetko se skidaju i ispod 14% vlage.
I kakvi su to prinosi? Po meni to more biti kolko mi imamo po rali tu su takvi po hektaru.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ovisi o proljecu i prvoj polovici ljeta. Ako je vrijeme ok 10-12 tona po hektaru, u izvrsnoj baci i preko 15 bez problema. A vlaga vise ovisi o kraju ljeta i jeseni i terminu zetve. Prve magle i ode vlaga gore.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Prijavi
Matija_E30
Gdje si nabavio ovaj mali elevator,ili je to ručni rad?
Da li bi se dalo skratiti onaj 8 metarski?
Neznam kako je spajanje trake?
Ovaj plavi je kupljen kod Kralj i Kocijan bravarske radione. Ovaj bijeli sam kupio normalan 6 metarski za kukuruz al sam ga kratio na 4 i pol metra. Dodao motor, novi ležaji, i remenice, kratit ću i lopatice jer su malo previsoke.
Spajanje trake ide tako da krajeve presavineš u L i spojiš šarafima, 3 kom M6 sasvim dovoljno
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ekipa,dali je tko krenuo berbu u klipu??
Vrijeme i uslovi su idealni za berbu u klipu. Vlaga zrna oko 25 posto, stabljika još zelenkasta. U ponedjeljak je dan D...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ja ne planiram krenuti jos barem 2 tjedna.
Sad sam u potrazi za kardanom s duplim zglobom, ali strasno tesko je to pronaci polovno, a novi su enormno skupi.

Jel bi vrijedio novi takav kardan za 1500 kn?
Ili mozda netko od forumasa ima za prodati kadan s duplim zglobom?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,736
Takav kardan je prije 21 godine bio 1200 ili 1500 kuna, nesječam se više. Morao bi potražiti račun. Sve je poskupilo pa normalno da je i on.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Jel taj tvoj jos uvijek u pogonu makar je star 21 godinu?
Sad neki novi Ama Italija 2500 kn, a ima i nekih kineskih za 1500, a to mislim da bi otislo k vragu za par jutara branja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,736
Nego šta nego živ. Promjenio sam samo glavu koja ide do traktora. Ona šta preskače kod prevelikog opterećenja. I tu sam glavu davno platio 500 kuna. Staru bacio a poslje par godina skužio da se možda mogla popraviti. Kardan je cerjak kupljen kad i berač.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ja ne planiram krenuti jos barem 2 tjedna.
Sad sam u potrazi za kardanom s duplim zglobom, ali strasno tesko je to pronaci polovno, a novi su enormno skupi.

Jel bi vrijedio novi takav kardan za 1500 kn?
Ili mozda netko od forumasa ima za prodati kadan s duplim zglobom?
Imam ja Cerjakov, bio na beraču Tornadu 40.Potpuno ispravan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh