• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Počeli i mi sa sjetvom. Uvjeti za pripremu teški, blato u donjim slojevima. Da nismo prvi trag prešli plitko sa rd nebi se dalo ni sijati.

Gnojidba 100kg/ral ureje širom i 150-200kg/ral 3x15 u sijačicu. Sije se 9903 i 9911 na 19cm.
 

Prilozi

  • IMG_20210504_192526.jpg
    IMG_20210504_192526.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20210505_082516.jpg
    IMG_20210505_082516.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20210505_164643.jpg
    IMG_20210505_164643.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 41
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kod mene pada kiša ko iz kabla, sad bu dobro namočilo, i onda krećem frezati, bar se nebude prašilo i nebude tvdo ko kamen.
I mislim da se bude ljepo frezalo po mekanome.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ja posijo jednu vrecicu jucer. bilo je taman . Nije bilo mokro ljepo vlažno u zemlji. danas u jutro pala jaka kiša. ne brinem jer ja tanjuram njivu na grubo. sada čekam da se posuši da se posejam drugu vrečicu. možda sijetva kasni ali kada usporedim sa prošlom godinom kada je bila jaka suša možda ovo ne bude tako loše. ako bude dosta vlage i sunca (dosta je toplo) moglo bi biti dobro.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Dio sa Adengom rješen. Ostalo čeka Elumis Peak.
Pozdrav! Nije tema, ali baš me zanima kako si zadovoljan sa tom prskalicom. Već duže vrijeme razmišljam o kupnji veće prskalice sa svim komforom upravljanja iz kabine, a prvenstvenog zbog cijene, u užem izboru mi je nekoliko prskalica poljske proizvodnje, između ostalog i Jar-Met. Kakav je materijal na toj prskalici (plastika spremnika, grane) - nema nikakvih pucanja? Koju opremu imaš? Sve se radi iz kabine (upravljanje granama, otvaranje zatvaranje sekcija...)? Imaš mješalicu za otrove?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Corn Fuel "engl. kukuruzno gorivo" E85, u biti alkohol etanol, koristi se zbog visoke oktanske vrijednosti na nabrijanim mašinama sa agresivnim paljenjima.
No to je isti alkohol etanol koji se koristi i u dezinficijensima...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa kukuruz se rabi kao sirovina za proizvodnju i alkohola. Etanol je po nomenklaturi organske kemije alkohol. I sam sam imao maturalni rad u Segestici-Sisak, Proizvodnja etilnog alkohola iz kukuruza. A proizvedeni etilni alkohol ili etanol, se dalje koristi za proizvodnju alkoholnih pića, octa, pa i u petrokemijskoj industriji za razrjeđivanje benzina koji u sastavu sa etanolom postaje eko benzin-eko gorivo sa smanjenom emisijom Co2. Samo mi to kao kemičaru nije jasno, kako tim mješanjem benzina i etanola nastaje manje Co2, kada raspadom - gornjem-tj. oksidacijom alkohola opet kao produkt nastaje Co2 i H2O kao produkt raspada ugljikovodika.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Pozdrav! Nije tema, ali baš me zanima kako si zadovoljan sa tom prskalicom. Već duže vrijeme razmišljam o kupnji veće prskalice sa svim komforom upravljanja iz kabine, a prvenstvenog zbog cijene, u užem izboru mi je nekoliko prskalica poljske proizvodnje, između ostalog i Jar-Met. Kakav je materijal na toj prskalici (plastika spremnika, grane) - nema nikakvih pucanja? Koju opremu imaš? Sve se radi iz kabine (upravljanje granama, otvaranje zatvaranje sekcija...)? Imaš mješalicu za otrove?
A radi sad petu ili šestu sezonu. Od upravljanja iznutra sam uzeo samo otvaranje glavnog ventila i pritisak, a greška je što nisam uzeo sve. Od ostale opreme ima Arag ventile, jaču Udor pumpu, hidro otvaranje i dizanje. Rezervar za sada sve super, grane bez pucanja. Mixer nemam, a može se i on stavit. Hidro dizanje preporučujem obavezno jer nema auto lock grana dok se zaklope. U globalu sam zadovoljan, ne može se baš brzat s njom, ja stvarno nisam imao nikakvih problema i kvarova, puklo samo crijevo jedno, zamijenio i šaraf koji drži granu ravno tako da to ni ne računam, od pucanja grana ništa zasad, laganije su izvedbe i dosta su elastične. Nivelacija mehanička nije baš prenajbolja, ne da ne radi, ali ne radi spektakularno, ali to se može riješit hidro nivelacijom i po meni mana što je teža za nošenje, dugačka je i dugačko kačenje ima. Znači praktički je samo rezervar i grane poljske, ovo ostalo je sve što koriste i ostale prskalice, uloženo dobiveno odličan omjer, a naravno da ima puno boljih prskalica no moramo uzeti u obzir da su upola i više od toga skuplje.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Najviše tog etanola amerikanci koriste u mješavini goriva. To je za njih eko gorivo makar to nema baš nekog smisla. Ali na taj način se podiže cijena kukuruza na svjetskom tržištu...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh